Neler Yeni

Toplayacağım sistem iyi mi?

qqzeck

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
331
İsim
zeck
Arkadaşlar dün bir konu açmıştım. Şuan mevcut sistemimi yükseltmeyle ilgili. Ondan vazgeçtim daha ileri dönük olması açısından ve para harcamışken elimde daha güzel bir şey olması için aşağıdaki sistemi toplamaya karar verdim.

Asus B650M-K
Kingston Fury Beast 2x16 5200MHZ
Ryzen 5 7500F
RTX4070 (kafamda henüz bir marka yok)
Kasa+PSU (kafamda henüz bir marka yok)
Kingston KC3000 1TB M2 SSD
Sıvı soğutma veya güzel bir hava soğutma

Hazır sistem atmanıza gerek yok arkadaşlar çünkü bu sistemi alma süreci ortalama 4 ay sürecek. Her ay 1-2 parça almaya çalışıcam bütçeme göre. Sizden ricam sadece şu parçayı şunla değiştir bu daha iyi olur gibi fikirler vermeniz. Kasa+PSU 4K civarı önerisine ihtiyacım var.,

EDIT

Arkadaşlar sistemin güncel hali şu şekilde.

Gigabyte B650M DS3H
GoodRam 32GB (2x16) 5600MHZ CL30 DDR5 (Şuan en uygun bu duruyor.)
Ryzen 5 7500F
Gigabyte 4070
DeepCool CC560 750W 80+ kasa + PSU
Kingston Fury Renegade 1TB M2 SSD (Elimde artı olarak JD 240GB Sata SSD ve 1TB Segate Barracuda 7200RPM HDD var)
Soğutma konusunda listeye baya bir şey eklendi en son bakıcam ona.

Şuan bu şekilde değişmesi gereken bir şey var mıdır veya önerebileceğiniz başka bir şey?

Son düzenleme:

kadiralkan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
351
İsim
Kadir Alkan
Arkadaşlar dün bir konu açmıştım. Şuan mevcut sistemimi yükseltmeyle ilgili. Ondan vazgeçtim daha ileri dönük olması açısından ve para harcamışken elimde daha güzel bir şey olması için aşağıdaki sistemi toplamaya karar verdim.

Asus B650M-K
Ryzen 5 7500F

Hazır sistem atmanıza gerek yok arkadaşlar çünkü bu sistemi alma süreci ortalama 4 ay sürecek. Her ay 1-2 parça almaya çalışıcam bütçeme göre. Sizden ricam sadece şu parçayı şunla değiştir bu daha iyi olur gibi fikirler vermeniz. Kasa+PSU 4K civarı önerisine ihtiyacım var.
hocam ince hesapta bundle indirimleri oluyor arada oradan bi anakart ekran kartı düşürürseniz güzel olur

qqzeck

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
331
İsim
zeck
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Dahası  
Reaksiyon skoru
37
İsim
Mustafa VURAL

Asus B650M-K
Ryzen 5 7500F

Hazır sistem atmanıza gerek yok arkadaşlar çünkü bu sistemi alma süreci ortalama 4 ay sürecek. Her ay 1-2 parça almaya çalışıcam bütçeme göre. Sizden ricam sadece şu parçayı şunla değiştir bu daha iyi olur gibi fikirler vermeniz. Kasa+PSU 4K civarı önerisine ihtiyacım var.
Soğutucu olarak deepcool lt720 öneririm, RTX 4070 olarakta gıgabyte gaming oc veya MSI gaming x trio almanızı tavsiye ederim ama gaming x trio normal RTX 4070 lere göre biraz pahalı son olarak kasa ve PSU olarakta eğer bütçenizi aşmazsa thermaltake tavsiye ederim.

qqzeck

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
331
İsim
zeck
Soğutucu olarak deepcool lt720 öneririm, RTX 4070 olarakta gıgabyte gaming oc veya MSI gaming x trio almanızı tavsiye ederim ama gaming x trio normal RTX 4070 lere göre biraz pahalı son olarak kasa ve PSU olarakta eğer bütçenizi aşmazsa thermaltake tavsiye ederim.
Sıvı soğutucuyu not aldım hocam. Bu sistem için ve ileride yükseltme yapabilmek için minimum kaç w psu gerekir ona göre bakayım.

Dahası  
Reaksiyon skoru
37
İsim
Mustafa VURAL
Sıvı soğutucuyu not aldım hocam. Bu sistem için ve ileride yükseltme yapabilmek için minimum kaç w psu gerekir ona göre bakayım.
Hocam eğer ilerde yükseltme yapmaya niyetiniz var ise 750w daha yararlı olur ama bu sistem için 650w şuan gayet yeterli.

asko56

80+ Bronze

Asus B650M-K
Ryzen 5 7500F

sistemde acil olarak bu 3 parçayı hemen alman lazım digerlerini parça parça al

Gigabayt b650 s2h

6000 mhz expo ram

Ryzen 5 7500F

ortalama bir hava sogutucu

elinden çıkacak anakart işlemci ve rami 2.elden satarsın geçer gider

qqzeck

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
331
İsim
zeck
sistemde acil olarak bu 3 parçayı hemen alman lazım digerlerini parça parça al

Gigabayt b650 s2h

6000 mhz expo ram

Ryzen 5 7500F

ortalama bir hava sogutucu

elinden çıkacak anakart işlemci ve rami 2.elden satarsın geçer gider
Hocam şuan bunları alacak bütçem yok. Gigabyte ve Asus B650 arasında çok fark var mı?

asko56

80+ Bronze
Hocam şuan bunları alacak bütçem yok. Gigabyte ve Asus B650 arasında çok fark var mı?
var gigabayt daha iyi

bu 3 parçayı al en azından sistemi çalıştırırsın allah emretmedi 32 gb ram diye rami 16 gb a düşebilirsin

qqzeck

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
331
İsim
zeck
var gigabayt daha iyi

bu 3 parçayı al en azından sistemi çalıştırırsın allah emretmedi 32 gb ram diye rami 16 gb a düşebilirsin
Hocam Ram olarak bu rami satın alıcam ram önerisi için teşekkür ederim. Gigabyte ds3h nasıldır? En azından 4 slotu var ilerde gerekirse yükseltmeyi daha rahat yaparım.

asko56

80+ Bronze
Hocam Ram olarak bu rami satın alıcam ram önerisi için teşekkür ederim. Gigabyte ds3h nasıldır? En azından 4 slotu var ilerde gerekirse yükseltmeyi daha rahat yaparım.
tabikide daha iyi bütçeniz az oldugu için önerdim onu da alabilrisiniz daha iyi olur

Shaw

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,366
İsim
Fatih

Asus B650M-K
Ryzen 5 7500F

Kasa+PSU olarak bunu alarak başla bence.

qqzeck

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
331
İsim
zeck
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

• B1L0
    Hayırlı forumlar