Neler Yeni

Toplayacağım Sistemi Yorumlar Mısınız

Mostinsen

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Berk Uçku
Kasa: Cooler Master MasterBox TD500 V2 Beyaz

Anakart: MSI MPG

X670E Carbon WiFi

RAM: Patriot Viper Elite RGB

İşlemci: AMD Ryzen 7 7800X3D

SSD: Kingston FURY Renegade 2TB PCIe 4.0 NVMe M.2

PSU: BitFenix BFG Gold 850W 80+ Gold PCIe Gen 5.0

AIO: Lian Li Galahad II Trinity AIO 360mm ARGB

Ekran Kartı: Inno3D RTX 4080 Ichill x3 (ALINDI)

EDİT: Kasa sıvı soğutma ve ramler değişti. Tamamen siyaha dönüldü. Sizlerden anakart ve psu önerisi bekliyorum. Sistemin son hali aşağıdaki gibi.

Kasa: Phanteks Eclipse G500A Siyah

Anakart: MSI MPG X670E Carbon WiFi

RAM: Kingston FURY Beast DDR5 RGB 32 GB

PSU: BitFenix BFG Gold 850W

AIO: Lian Li Galahad II Trinity AIO 360mm ARGB Siyah

Son düzenleme:

emreBeoa

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,943
İsim
Emre siyah
ekran kartı da beyaz olsa güzel sistem bu bütçede bitfenix alınır mı bilmiyorum o konu biraz arafda kaldı bende

Mostinsen

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Berk Uçku
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
ekran kartı da beyaz olsa güzel sistem bu bütçede bitfenix alınır mı bilmiyorum o konu biraz arafda kaldı bende
Beyaz ekran kartı 6k fark vardı gücüm yetmedi maalesef. Anakart da beyaz değil biraz siyah beyaz gibi olacak. Son kararımı henüz vermedim belki kasayı mat siyah bir kasa seçip simsiyaha dönerim. PSU konusunda karar vermeme yardımcı olun hocam. Bir sıkıntı olmasın.

emreBeoa

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,943
İsim
Emre siyah
Beyaz ekran kartı 6k fark vardı gücüm yetmedi maalesef. Anakart da beyaz değil biraz siyah beyaz gibi olacak. Son kararımı henüz vermedim belki kasayı mat siyah bir kasa seçip simsiyaha dönerim. PSU konusunda karar vermeme yardımcı olun hocam. Bir sıkıntı olmasın.
@MuratTheFounderOfGariban yüksek bütçedeki psularda çok bilgim yok o yüzden abim bakarsa söyler iyi mi kötü mü

Mostinsen

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Berk Uçku
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

_AhmeT_-

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
488
İsim
Ahmet
1700086263951.png

1700086295934.png

yeterlimidir ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

PSU NZXT C850 olarak değiştirmeye karar verdim.

bence değiştirme bitfenix in o model psu sağlam ve 8 koruma çeşidinin 8 ini de içeriyor

_AhmeT_-

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
488
İsim
Ahmet
Bana sorduysan ben anlamadığım için size soruyorum hocam. :( NZXT ya da bu hangisi daha iyi ise söyler misin? Ve aradaki fiyat farkına değer mi?
aradaki fark ahım şahım bir şey değil ama

örn:
kablo uzunluğu falan ama nzxt de psu koruma çeşitleri gözükmüyor ben olsam 600 TL daha fazla verip sistemimi garantiye alırdım o sisteme sağlam psu lazım o da bitfenix karşılıypr bütün ihtiyaçlarını

Esca

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
198
İsim
Can ŞİMŞEK
Kasa: Cooler Master MasterBox TD500 V2 Beyaz

Anakart: MSI MPG

X670E Carbon WiFi

RAM: Patriot Viper Elite RGB

PSU: BitFenix BFG Gold 850W 80+ Gold PCIe Gen 5.0

AIO: Lian Li Galahad II Trinity AIO 360mm ARGB Beyaz

Ekran Kartı: Inno3D RTX 4080 Ichill x3 (ALINDI)

Rami bu model seçmemin sebebi beyaz olması ve AMD EXPO sertifikası olması. Beyaz olsun istedim çünkü bu kasanın siyah rengi hoşuma gitmedi ben de kasa, ram, sıvı soğutucu ve fanlar güzel bir hava katsın istedim. Birini bile siyah yaparsam her şeyi tamamen simsiyaha çeviririm tekrar.

@HacıSOFU @NoctuaFanBoyu @emreBeoa @METSHEESH @Pycoue @angel_eye @M.A.Y. ama zenci @Aykut D.

Forumda yeni olduğum için konularda biraz gezdim ve bilgi sahibi olduğunu düşündüğüm arkadaşları etiketledim. Yardımlarınızı bekliyorum. Bu konudan sonra sipariş vereceğim parçaları.
td500 almanı tavsiye etmem kasa küçük gelir sıvı soğutma anakartın üstünde kalıyor, anakart çok kalınsa sığmayabilir tavsiyem https://www.n11.com/urun/phanteks-e...cu-bilgisayar-kasasi-beyaz-37029266?magaza=qp bu kasa çok kaliteli, bende p500a modeli var

Mostinsen

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Berk Uçku
td500 almanı tavsiye etmem kasa küçük gelir sıvı soğutma anakartın üstünde kalıyor, anakart çok kalınsa sığmayabilir tavsiyem https://www.n11.com/urun/phanteks-e...cu-bilgisayar-kasasi-beyaz-37029266?magaza=qp bu kasa çok kaliteli, bende p500a modeli var
Hocam bunun görünüşünü pek beğenmedim. Bu fiyat aralığında beyaz, fan ile gelen birkaç kasa önerisi daha yapabilir misin? Ayrı olarak fana para vermek istemiyorum şu an.

örn:
kablo uzunluğu falan ama nzxt de psu koruma çeşitleri gözükmüyor ben olsam 600 TL daha fazla verip sistemimi garantiye alırdım o sisteme sağlam psu lazım o da bitfenix karşılıypr bütün ihtiyaçlarını
Bitfenix alıyorum o zaman hocam. Teşekkür ederim.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
940,624
Üyeler
147,918
Son üye
enesq7
Top Bottom