Neler Yeni

Toshiba RC500 500GB M.2 SSD CrystalDiskMark Değerleri Normal mi?

Yasin Çelik

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,805
İsim
Yasin Çelik
Instagram
yasincelikz
Okuma 1700MB / Yazma 1600MB olarak satın almış olduğum Toshiba OCZ RC500 M.2 SSD'ye bugün CrystalDiskMark testi yaptım. Bu değerleri tam anlamıyorum ancak bana okuma hızı stabil iken yazma hızı düşük gibi geldi. Eğer değerler düşündüğüm gibi normal değilse bunun sebebi nedir ? Test sonuçlarını aşağıya bırakıyorum. Değerlerin nasıl okunduğuyla ilgili de bilgilendirirseniz sevinirim.

ekran-goeruentuesue-34-png.550052

Source

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
218
İsim
GÖKHAN ÖNSOY
İOPS değerleri önemli bu anlık en yüksek okuma yazma hızları verir.
Bu fotodan ileri gidersek değerler güzel birde yüksek boyutlu dosyayı bi yerden biyere aktarmaya çalışın o zaman daha iyi anlaşılır değerler

Yasin Çelik

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,805
İsim
Yasin Çelik
Instagram
yasincelikz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
İOPS değerleri önemli bu anlık en yüksek okuma yazma hızları verir.
Bu fotodan ileri gidersek değerler güzel birde yüksek boyutlu dosyayı bi yerden biyere aktarmaya çalışın o zaman daha iyi anlaşılır değerler
Aktarım yaparken oldukça hızlı hocam. Saniyede 1.5gb'a yakın aktarıyor.

Source

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
218
İsim
GÖKHAN ÖNSOY
O zaman hayırlı olsun sıcaklığa ve kullanıma bağlı olarak okuma yazma hızları gerilemez inş.
Hangi anakarta taktınız? üzerinde soğutucu var mı?

Yasin Çelik

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,805
İsim
Yasin Çelik
Instagram
yasincelikz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
O zaman hayırlı olsun sıcaklığa ve kullanıma bağlı olarak okuma yazma hızları gerilemez inş.
Hangi anakarta taktınız? üzerinde soğutucu var mı?
Soğutucusu yok. Anakart B365M-PRO VH. Ama kasamın hava sirkülasyonu oldukça iyi ısınma sorunum olacağını düşünmüyorum.

Source

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
218
İsim
GÖKHAN ÖNSOY
Soğutucusu yok. Anakart B365M-PRO VH. Ama kasamın hava sirkülasyonu oldukça iyi ısınma sorunum olacağını düşünmüyorum.
bulabilirseniz üstüne ucuzdan bi soğutucu koyun kasa hava sirkülasyonunun iyi olması onun ısınmasını engellemez.
bu tür ssd lerde bi çalışma presibi vardır ısınınca her ısı derecesini düşürmek için okuma yazma hızını yavaş yavaş düşürür soğuyuyunca devam eder tam performansa. Anlık peek leri kasa fanı engellemez üstündeki soğutma pedi yada bloğu engeller
Mesaj otomatik birleştirildi:

çok fiyat farkı yokmuş neden Corsair MP510 almadınız kat kat üstün Toshiba RC500 den

Son düzenleme:
Top Bottom