Neler Yeni

🔥İndirim Tropicana Amasya Elmalı İçecek Tetrapak 1 L 6.63 TL

Dahası  
Reaksiyon skoru
124
İsim
Caner Karaca
Dolardan ziyada olay fırsatçılıkta. Önceden artıyor muydu? Artıyordu fakat bu kadar gündemde olmadığı için kimse hissetmiyordu bile. İçinizi kızıştırmak isteyen hainler tarafından uygulanan röportajlar olsun twitchte dünyadan haber lavukların oturup hükümeti kötü yanlı eleştirmesi olsun.. İ%B'nin 10 İnfilusura verdiği 10 milton TL olsun..
Aynen herşeyi fırsatçılığa bağlayın. Kimse çitfçilerin hali ne ortada bilmiyor. Ben fırsatçılık kesinlikle yoktur demiyorum fakat asıl en önemli sorun çitfçinin girdi maliyetlerinin enflasyondan dolayı artması. İşçi maaşlarına zam ve diğer bir sürü artan maliyet. Bu adamlar dur ben biraz daha zam yapayım daha çok kazanayım diye zam yapmıyor, yapmak zorundalar. Dolar'ın tarla ile ne alakası var diyenler de olacaktır. Girdi maliyetleri gübre falan hepsi dolarla satılıyor. 2. en büyük sorun yine çiftçilere yapılmayan destek ve anayasada çiftçinin tarım aletlerini haczetmek yasaklanmasına rağmen traktör v.s her şey haczediliyor. Suriyelilere faizsiz kredi verilirken çiftçilere 2 katı kredi veriliyor resmen milli tarım yok edilmek isteniyor. 3. en büyük sorun ise, çoğu meyve sebzeyi yurtdışından ithal ediyoruz. Burada yandaşların çok büyük rantları var. Ülkenin başına adeta zebella gibi çöken "aracı" çeteleri var. Bu insanlar yurtdışından en kalitesiz sağlıksız ürünleri ithal edip fahiş komisyon ile satıyorlar. Burada marketlerin yapabileceği bir şey yok. Her zam onların aleyhine.

wh1te

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,242
İsim
özgür küçükdoğan
İlgilendiği Kategoriler
kripto paralar,mining,OC/soğutma,donanım,borsa
Instagram
ewq_wh1te_qwe
Facebook
ozgur.kucukdogan.39
Twitter
KucukdoganOzgur
Discord
wh1te#4220

PaLaaX

80+ Silver
Bu Kullanıcının Doğum Günü!
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,820
İsim
𝓐𝓭ı 𝓨𝓸𝓴 𝓝𝓪𝓶ı 𝓥𝓪𝓻
Discord
𝑃𝑎𝐿𝑎𝑎𝑋#7322

Oguzhansah

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,589
İsim
Oğuzhan Şahin
2 tane kaptım ucuz diye. Şeftali olsa 5 10 alınırdı.
Not: İptal beğenmedim ya bi an :D

Dahası  
Reaksiyon skoru
161
İsim
Mert Soytürk

selamlargençler

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
765
İsim
:(
Celallenmemiz lazım hacı. Her şeyin fiyatı uçuyor. Geçen hafta 12 liraya aldığım nugget bile 15 lira olmuş :D Dolar artmaya başlamasın anasını satayım :D
Üni kantininde 4 tl ye aldığım kahve bugün öğrendim ki 5.5 tl olmuş. Kantinci ayakta mı uyuyosun dedi bana

YunusEmre

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
21
İsim
Yunus Emre

SekerBey

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
495