Neler Yeni

Türkçe Spikerli Futbol Oyunu Yapıyoruz 🇹🇷

üst düzey kulüplerden hiç düşnmüyorum geri dönüş alabileceğinizi alt lig kulüpleri daha uygun belki onlar acıyıp verebilir
Peki hocam bir şey soracağım size projeye başlamadan önce Premier Lig'in gmail hesabından tüm fikstürleri istesek verebilirler mi?

Onurkotlutok05

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,979
İsim
Onur
İlgilendiği Kategoriler
Toplama bilgisayar tavsiye
Dahası  
Reaksiyon skoru
125
İsim
Özgür Turan
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji, Oyun, Bilgisayar
merhabalar sevgili hocalarım piyasa da hali hazırda Türkçe spikerli mobil/PC futbol oyunu yok (olsa bile spiker kalitesiz) biz arkadaşlarla Türkçe spikerli futbol oyunu yapmaya karar verdik bir 6-7 kişilik bir ekip kurduk size soracağım sorular şunlar:
1-6/7 kişi yeter mi?
2-spiker için gerçek hayattan hangi spikerleri eklersek maç anlatımları daha güzel olur ve oyunu indirenler oyunu beğenir? (Özkan Öztürk ya da Yalçın Çetin düşünüyoruz)
3-takımların ve bazı stadyumların lisansı gerekiyor oyuna eklemek için lakin bizde lisansa verecek para yok onu kulüplerden rica etsek lisans parası almama gibi bir durumları olabilir mi?

sorduğum sorular ve açtığım konu biraz saçma ve inandırıcı gelmeyebilir dalga geçebilirsiniz ama zaten bizim amacımız FIFA,PES gibi oyunlara rakip olmak değil zaten olamayızda 6-7 kişiyle, size zahmet bana bilgi verebilir misiniz?
Mesaj otomatik birleştirildi:

ha birde oyunda gerçek hayatta ki gol sevinçlerinin aynısı olacak.mesela atıyorum İcardi gol attığında aşkın olayım çalıp 99 numara Mauro İcardi gol anonsu yapılacak. Tribünler de gol de taraftarlar ayağa kalkıp tepki falan verecek. sonra tezahüratlar ve üçlü çektirme olacak yani oo 1 2 3 cimbombom falan sizce proje güzel bir proje mi? grafiker orta seviye olacak

yol yakınken dönün derim basit iş değil. klüplerden nasıl rica edip alacaksın? kimle görüşeceksiniz mesela? kendinizi anlatamadan kapıdan bile almazlar yüksek ihtimalle. Heves kırıcı gibi oldu ama dost acı söyler kolay değil para kazandırmazlar üstelik teliften

Onurkotlutok05

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,979
İsim
Onur
İlgilendiği Kategoriler
hocam ben denizlispora yazdım eğer geri dönerlerse haber veririm size

The Semih

80+ Silver
merhabalar sevgili hocalarım piyasa da hali hazırda Türkçe spikerli mobil/PC futbol oyunu yok (olsa bile spiker kalitesiz) biz arkadaşlarla Türkçe spikerli futbol oyunu yapmaya karar verdik bir 6-7 kişilik bir ekip kurduk size soracağım sorular şunlar:
1-6/7 kişi yeter mi?
2-spiker için gerçek hayattan hangi spikerleri eklersek maç anlatımları daha güzel olur ve oyunu indirenler oyunu beğenir? (Özkan Öztürk ya da Yalçın Çetin düşünüyoruz)
3-takımların ve bazı stadyumların lisansı gerekiyor oyuna eklemek için lakin bizde lisansa verecek para yok onu kulüplerden rica etsek lisans parası almama gibi bir durumları olabilir mi?

sorduğum sorular ve açtığım konu biraz saçma ve inandırıcı gelmeyebilir dalga geçebilirsiniz ama zaten bizim amacımız FIFA,PES gibi oyunlara rakip olmak değil zaten olamayızda 6-7 kişiyle, size zahmet bana bilgi verebilir misiniz?

ha birde oyunda gerçek hayatta ki gol sevinçlerinin aynısı olacak.mesela atıyorum İcardi gol attığında aşkın olayım çalıp 99 numara Mauro İcardi gol anonsu yapılacak. Tribünler de gol de taraftarlar ayağa kalkıp tepki falan verecek. sonra tezahüratlar ve üçlü çektirme olacak yani oo 1 2 3 cimbombom falan sizce proje güzel bir proje mi? grafiker orta seviye olacak
Lisans olayına hiç bulaşma, hayali takımlar kur daha iyi olur oyun gerçekçi olmasına gerek yok Goley diye bir oyun vardı o tarz yapıp takım isimlerini salla, yoksa bu proje biter şimdiden söyliyim.

UE4 seçmeniz iyi olmuş UE5 ile yapılan oyunların %90 ı optimizasyon konusunda sınıfta kalıyor
Ayrıca Premier Lig,Süper Lig,Bundesliga,La liga,Serie A,Portekiz Ligi falan olacağı için 1-2 hatta 3 yılımızı bile alabilir proje inşallah en erken sürede bitiririz projeyi.

Ben de Galatasaray'da çalışan birisine yazdım bir arkadaş önerdi inşallah dönerler.

yaman..k

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
441
İsim
Yaman Kurşun
Ekip zaten elindeki bir kısım parayı topladı zaten ben 4 yıldır kuryelik + ek işlerde çalışarak biraz para topladım diğerleri de ellerindeki birkaç parayı topladı 600-700 Bin ₺ bütçemiz ve yeterince oyun yapma deneyimimiz bulunuyor yalan bir proje değil yani sağlam bir proje üzerinde çalışmalara yarından itibaren başlayacağız oyun motoru Unreal Engine 4 ile yapacağız. E proje nasıl hocam?
Hafiften sermayenizde var benim önerim zaten ekipinizin bölümleri bellidir örneğin 1 tane arkadaşın grafik tasarım 1 tanesi oynanış ilk baş oyunu kafanızda tasarlayın sonra bunları yazıya dökün en sonunda oyunda kesin olması gereken şeyleri kararlaştırın bol bol araştırma yapın bu işin püf noktalarını bulun.

Necromancerr

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,552
İsim
Emre
Discord
necromancerr
Ayrıca Premier Lig,Süper Lig,Bundesliga,La liga,Serie A,Portekiz Ligi falan olacağı için 1-2 hatta 3 yılımızı bile alabilir proje inşallah en erken sürede bitiririz projeyi.
Hocam gerçek takımları koymak istiyorsanız bile isimleri biraz değiştirip koyun yoksa teliften başınız çok ağrır

Hocam gerçek takımları koymak istiyorsanız bile isimleri biraz değiştirip koyun yoksa teliften başınız çok ağrır
Hocam ben primer lig Gmail hesabına yazdım inşallah dönerler eğer kabul ederlerse telif anlamında sıkıntı olmaz diye düşünüyorum ama puanlık Premier lig olarak.

Hocam boşuna yazmışsınız biz belli başlı ligleri koyuyoruz Süper Lig,Premier Lig,La liga,Bundesliga,Serie A,Liga Portugal Ekleyeceğiz Gmail hesaplarına yazacağım.

Hocam boşuna yazmışsınız biz belli başlı ligleri koyuyoruz Süper Lig,Premier Lig,La liga,Bundesliga,Serie A,Liga Portugal Ekleyeceğiz Gmail hesaplarına yazacağım.

yaman..k

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
441
İsim
Yaman Kurşun
Oyunu Mobilden yapmanızı tavsiye ederim pc sektörüne hiç bulaşmayın.

Onurkotlutok05

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,979
İsim
Onur
İlgilendiği Kategoriler
Hocam ben primer lig Gmail hesabına yazdım inşallah dönerler eğer kabul ederlerse telif anlamında sıkıntı olmaz diye düşünüyorum ama puanlık Premier lig olarak.

hocam en kötü sadece sstadını kullanırsınız illa takım olmak zorunda değil

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
938,735
Üyeler
147,595
Son üye
yischu
Top Bottom