Neler Yeni

Türkiye AB'ye GİREMEZ!

Türkiye AB'ye girer mi?

• Girer

• Giremez

Sonuçları oy verdikten sonra görebilirsiniz.

Samet38

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,033
İsim
Samet Samet

PinsizAMD

80+ Bronze
Almanya Başbakanı Angela Merkel, Türkiye'nin Avrupa Birliği üyesi olmasını beklemediğini söyledi.

Eylül ayındaki seçimlerde görevini bırakacak olan Merkel, düzenlediği son basın toplantısında Suriyeli mülteciler ve Türkiye ile ilgili değerlendirmede bulundu.

"Benim siyasi görüşümü ve Türkiye'nin AB'ye üye olmasını geçmişte ve halen öngörmediğimi biliyorsunuz. Yine de Türkiye ile yakın ilişkilerden yanayım. AB'nin mülteci anlaşmasının da savunucusu oldum. Gümrük birliğini de konuşmaya başladık."

Anlaşma dahilinde Türkiye'ye 3 milyar euro ek fon vereceğini de hatırlatan Merkel, "Mülteciler insan, siyasi araç olarak kullanılmamalı" dedi. Alman lider, Suriyeli mültecilere ev sahipliği yapan Türkiye'nin bu hususta olağanüstü başarı sergilediğini, AB'nin küçük ölçekte olsa da Ankara'yı desteklediğini ve anlaşmanın devamının ilgili tarafların çıkarına olacağını ifade etti.

- Yani diyor ki, "Türkiye AB'ye giremez ama mültecileri elinde tutsun, biz parasını veririz."

Peki siz ne düşünüyorsunuz, sizce AB'ye girer miyiz?
bana koymaz hacı ben zaten avrupaya gidecem mülteci olarak :D

Kamina

80+ Platinum
En İyi Cevap
1

PinsizAMD

80+ Bronze
Orada sana bizim Suriyelilere davrandığınımız gibi davranmazlar.
umrumda değil isterseler kaldırım taşı olabilirim orada yada bir Alman fabrikasında işçi çokta umrumdaydı tr de yaşamaya çalışmaktansa Avrupada sokakta sürünmeyi yeğlerim

Bura.K

80+ Silver
AB'ye girmememizi geri kalmışlığımıza bağlamak cahillikten başka bir şey değildir.
Peki neden? Dinden dolayı mı? Tamam dinin de önemi var ancak bizim ülkemiz AB'nin yanında kestane tanesi gibi kalıyor. Halk bilinçsiz, koyun ve araştırmayan cahil sürüsü, ülkenin çoğunluğu Mülteci vesaire vesaire... Zaten AB ile ilişkilerimiz o kadar da iyi değil. Hem ekonomik, hem toplum, hem laik, hem politik açıdan berbatız.

White Ravens

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
Eğer AB üyesi bir ülkede siyaset yapıyor olsam, ben de almazdım.
Gerekçeler için de kimse AB üyesi ülkeleri suçlayamaz. Gayet normal.

Arda22

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,573
İsim
Arda
İlgilendiği Kategoriler
Hazır Sistem Konularına etiketlerseniz sevinirim :)
Steam
Lionn!
Discord
Mostafa Mohamed 9932
Giremeyiz onlardan çok gerideyiz bizi almazlar.

-Akın Taşkan-

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,824
İsim
Akın Taşkan
AB sadece Almanya Fransa İngiltere'den oluşmuyor arkadaşlar :D

mythrowib

80+ Silver
Almanya Başbakanı Angela Merkel, Türkiye'nin Avrupa Birliği üyesi olmasını beklemediğini söyledi.

Eylül ayındaki seçimlerde görevini bırakacak olan Merkel, düzenlediği son basın toplantısında Suriyeli mülteciler ve Türkiye ile ilgili değerlendirmede bulundu.

"Benim siyasi görüşümü ve Türkiye'nin AB'ye üye olmasını geçmişte ve halen öngörmediğimi biliyorsunuz. Yine de Türkiye ile yakın ilişkilerden yanayım. AB'nin mülteci anlaşmasının da savunucusu oldum. Gümrük birliğini de konuşmaya başladık."

Anlaşma dahilinde Türkiye'ye 3 milyar euro ek fon vereceğini de hatırlatan Merkel, "Mülteciler insan, siyasi araç olarak kullanılmamalı" dedi. Alman lider, Suriyeli mültecilere ev sahipliği yapan Türkiye'nin bu hususta olağanüstü başarı sergilediğini, AB'nin küçük ölçekte olsa da Ankara'yı desteklediğini ve anlaşmanın devamının ilgili tarafların çıkarına olacağını ifade etti.

- Yani diyor ki, "Türkiye AB'ye giremez ama mültecileri elinde tutsun, biz parasını veririz."

Peki siz ne düşünüyorsunuz, sizce AB'ye girer miyiz?
Bu ekonomi yüzünden alınmaz bence

Son düzenleme:

Maryo

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Bu ekonomi yüzünden ve konumdan dolayı alınmaz bence Turkiye Avrupa ve Ortadoğu'nun tampon bölgesi
Yunanistandan ağzı yanan Almanya Türkiye yüzünden 2. defa ağzının yanmasını istyemeyecektir çünkü borçları gine almanlar halletmişti.

Revntron

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
620
İsim
Serdar BULUT
Bence de salalım. Kapıları sonuna kadar açalım, karşı taraf ister vursun ister alsın. Bizi ilgilendirmez. Avrupa'ya bu kadar akın etmek istiyorlarsa, keyifleri bilir.
Yunanistan'da yapılanları hatırlayıp gitmek isterlerse tabi.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,218
Üyeler
140,619
Son üye
Nozarashi
Top Bottom