Neler Yeni

Türkiyeden Almanya ya gitmek

Dahası  
Reaksiyon skoru
78
İsim
Burak
Almanyada yaşayan bir dostumu aradım vize almak için gerekenler : Bir iş kursundan diploma yada okuldan.Orada iş bulana kadar geçineceğin parayı banka hesabına atıyormuşsun 6k Euro olması gerekiyormuş.Bu kadar.

Arda22

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,843
İsim
Arda
İlgilendiği Kategoriler
Hazır Sistem Konularına etiketlerseniz sevinirim :)
Steam
Lionn!
Discord
Mostafa Mohamed 9932
O
Merhabalar.18-17-15 Yaşlarında 3 kuzeniz.1 Sene sonra Almanya ya gitme gibi bir planımız var.Bu süreçte bilmemiz gereken şeyleri bizlere anlatabilir misiniz? "Bütçeniz yoksa gidemezsiniz" gibi şeylere karşı bütçemiz yeterince var.
Irkçılığa uğrayabilirsiniz dikkat edin.

Basrii

80+ Bronze
Almanyada yaşayan bir dostumu aradım vize almak için gerekenler : Bir iş kursundan diploma yada okuldan.Orada iş bulana kadar geçineceğin parayı banka hesabına atıyormuşsun 6k Euro olması gerekiyormuş.Bu kadar.
Üniversite diploman olacak yoksa ortada kalırsın. Benimde amerika gibi düşüncem var bakalım...

mmx1

80+
18 yaşındaki hariç ailenizin izni olmadan gidemezsiniz
Lise diploması ve iş diploması mevcut elimizde
15 yaşında diplomayı nasıl aldın
Bir tane program kodladım demişsin kardeşim her yıl Türkiye'nin en iyi üniversitelerinden mezun olmuş yazılımcılar ve yıllardır bu işin içinde olan adamlar gidiyor 1 tane program kodlamak anca bilgisayar kullanabildiğini kanıtlar böyle bir durum için ve
Almanya iş arama vizesi başvurusu yapmak için en az 4 yıllık üniversite mezunu olmak gerekir
Bunun sebebi büyük ihtimalle adamlar yurtdışından vasıfsız adam istemez onu herkes yapabilir

Dahası  
Reaksiyon skoru
78
İsim
Burak
18 yaşındaki hariç ailenizin izni olmadan gidemezsiniz

15 yaşında diplomayı nasıl aldın
Bir tane program kodladım demişsin kardeşim her yıl Türkiye'nin en iyi üniversitelerinden mezun olmuş yazılımcılar ve yıllardır bu işin içinde olan adamlar gidiyor 1 tane program kodlamak anca bilgisayar kullanabildiğini kanıtlar böyle bir durum için ve
Almanya iş arama vizesi başvurusu yapmak için en az 4 yıllık üniversite mezunu olmak gerekir
Bunun sebebi büyük ihtimalle adamlar yurtdışından vasıfsız adam istemez onu herkes yapabilir
Yanlış biliyorsunuz.16 yaşında gidilebiliyor.Ayriyeten okul diploması yerine bir mesleki kurstan diploma alman yeterli.Ben elektronik dalında diploma aldım kurstan ve geçerli sayılıyor.4 yıllık üniversite mezunu olmak şart değil.16 yaşında pasaport ve vize alınabiliyor.Bu bilgiler kesin nerden biliyosun dicek olursanda ıDATA çağrı merkezini aradım ve tek tek sordum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Dili nasıl çözeceksiniz hocam?
Uzaktan kaynak indiriyorum kitap kaynakları kendime güveniyorum gidene kadar B2 Almanca yapabilirim umarım.

keremgencer_

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
485
İsim
Kerem Gencer
Yanlış biliyorsunuz.16 yaşında gidilebiliyor.Ayriyeten okul diploması yerine bir mesleki kurstan diploma alman yeterli.Ben elektronik dalında diploma aldım kurstan ve geçerli sayılıyor.4 yıllık üniversite mezunu olmak şart değil.16 yaşında pasaport ve vize alınabiliyor.Bu bilgiler kesin nerden biliyosun dicek olursanda ıDATA çağrı merkezini aradım ve tek tek sordum.

Uzaktan kaynak indiriyorum kitap kaynakları kendime güveniyorum gidene kadar B2 Almanca yapabilirim umarım.
Zor gibi ama başarılar dilerim.

mmx1

80+

16 yaşında ailenin izni olarak evet gidebilirsin diğer türlü hayır sen 18 yaşına kadar Türkiye'de çocuk olarak gözüküyorsun ebeveynin izni olmadan bir şey yapamazsın. Okul şart değil IDATA ya sormuşsun bilmiyorum ama Almanya'nın Türkiye dış temsilciliğinin konu ile paylaştığı
Screenshot 2021-08-12 101641.png

Sen iDATA 15 yaşında daha lise mezunu olmadığını söyledin mi?

Son düzenleme:

Köylü

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
374
İsim
Bahadır Özel
Hayallerde yaşıyor bazıları...

• Beğen
Reaksiyonlar: mmx1
Dahası  
Reaksiyon skoru
78
İsim
Burak
Hayallerde yaşıyor bazıları...
neden hayal olsun azim gösterip gitmeyi tercih edebilirsin

16 yaşında ailenin izni olarak evet gidebilirsin diğer türlü hayır sen 18 yaşına kadar Türkiye'de çocuk olarak gözüküyorsun ebeveynin izni olmadan bir şey yapamazsın. Okul şart değil IDATA ya sormuşsun bilmiyorum ama Almanya'nın Türkiye dış temsilciliğinin konu ile paylaştığı Alıntıyı görüntüle
Sen iDATA 15 yaşında daha lise mezunu olmadığını söyledin mi?
Ben direk diplomamı ve yaşımı söyledim o zaten sadece sertifikaya bakarmış imza v.s veli imzasıyla olurmuş oda online başvuruya dosya olarak eklenirmiş

mmx1

80+
neden hayal olsun azim gösterip gitmeyi tercih edebilirsin

Ben direk diplomamı ve yaşımı söyledim o zaten sadece sertifikaya bakarmış imza v.s veli imzasıyla olurmuş oda online başvuruya dosya olarak eklenirmiş
Bence yeniden ara ve lise mezunu olmadığını belirt

bıraktım

80+ Bronze
Bu yaşta böyle şeyler düşünüp heveslenmeniz normal üzmek istemem ama düşündüğünüz gibi bişey olmucak kuzenlerin reşit bile değil aile izni olmadan hiç bişey yapamaz ailesininfr değil Almanya'ya bulunduğu bölgeden 100 km ötesine izin vereceğini sanmıyorum bence bunun yerine kendinizi geliştirici şeyler yapın Türkiye'de kalıp iyi şartlarda yaşamayı düşünebilirsiniz

Top Bottom