Neler Yeni

TUF Gaming VG27AQML1a vs MSI 27" G274qpx

UEngin

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Engin
Merhaba,

Aşağıdaki iki monitörden birini almayı düşünüyorum. Forumda araştırdım ama işin içinden çıkamadım. Kullanım amacı olarak hem film izlemek, hem oyun oynamak (FPS, hikayeli oyunlar) hem de tasarım yapmak istiyorum. Renklerin iyi olması hem film hem tasarım yapmam açısından iyi olur. Öğrenebildiklerim aşağıdaki gibi, yanlışsam düzeltin.

ASUS 10 bit, MSI 8 bit+frc olduğu halde renk gamutu daha büyük denilip MSI'ın renkleri daha iyi deniyor. Renk olarak MSI daha mı iyi? MSI'ın kontrast oranında 1700'lere, parlaklıkta da 450 üzerine çıktığını görmüştüm incelemelerde, fakat ASUS için böyle bir inceleme tam bulamadım.

Ekran kartı olarak 6750 XT kullanıyorum, MSI da AMD FreeSync yok yazıyordu fakat forumdaki arkadaşlar bazı ayarları yapınca açıldığını söylemişti, var mı yok mu?

Özellikle Amazon üzerinden almak istiyorum, fakat MSI'ın satıcısı da göndericisi de Amazon değil, ölü piksel vs gibi bir sorunda iade etmek istediğimde sorun yaşar mıyım?

Fiyatları hemen hemen aynı, ASUS 13.888 TL, MSI 13.699 TL.

Dell G2724D almayı düşünüyordum ama Amazon satıcılı görmedim hiç, sonra biraz daha iyisini alayım derken MSI olanı almak istedim ama sonra aklım ASUS'a kaydı, araştırdıkça daha da kafam karıştı :) sizin tercihiniz hangisi olurdu?

ASUS TUF GAMING VG27AQML1A
MSI 27'' G274QPX

Top Bottom