Neler Yeni

Türk Lirası-TL-TL-Türk Lirası

AsilLord

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
110
İsim
ilker d.
Steam
_asillord_
Şu yardım,öneri,danışmak .... vs vs... konularında X bir şey alacağım 16k tutar mı? Y bir şeyin fiyatı 5k sizce nasıl?Sizce bu x şey bilmem kaç k eder mi? konu başlığı açıp bu açılan ''K'' adı altındaki yorumlara da 'K' olarak cevap veren vatan evlatlarına yazıyorum.Size bu ''K'' mevzusunu kim empoze etti?Nereden çıktı bu ''K''?Nereden alıştınız siz bu ''K''ya?Nedir bunun çıkış türeme hikayesi? TL ile aldığınız ürünleri 'K' ile gerçek hayatta tanımlanmayan geçerliliği olmayan bu abuk subuk ifadenin- dünyanın hiç bir yerinde-ülkesinde geçerliliği olmayan- bu 'K'nin ısrarla ve virüs gibi yayılıp kullanılmasının amacı nedir?16K yerine 16 bin TL yazmak çok mu zor?Alt tarafı boşlukta dahil 9 hece yazıp-tuşa dokunacaksın 3 hece yerine klavyende.Taş atıp elin kolun oran buran yorulmayacak.
1 TL=1 TL dir.
1 $ =13,65 Türk Lirası 20.02.2022 tarihi saat:21:02 de...........
1 € =15,45 Türk Lirası
1 ¥ (Çin yunanı)= 0,12 Türk Lirası
1 BIF (Burundi Frangı)==0,0068 Türk Lirası
........................................................................................
1 ''K'' = ==================================?????????? kaç (TL) ???????????????
Buyurun somut, kabul edilmiş, kullanılan, varolan,gerçek bir ''K'' ya dayalı somut ispatlı cevaplar bekliyorum.

Fabrizio Romano

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
Zamanında Türkçe doğru kullanılsın istediğimde terslenmiştim. Kafanıza göre takılın. Burası bir forum. Cümlenin, kelimenin doğru veya yanlış kullanılmasının bir zararı yok.

Ayrıca "K" ibaresi İngilizcede kullanılıyor. Bin manasına getiriyor.

AsilLord

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
110
İsim
ilker d.
Steam
_asillord_
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Zamanında Türkçe doğru kullanılsın istediğimde terslenmiştim. Kafanıza göre takılın. Burası bir forum. Cümlenin, kelimenin doğru veya yanlış kullanılmasının bir zararı yok.
Bakın demek istediğinizi anlıyorum ancak kesinlikle katılmıyorum.Bu forumlara çocuklar ergenler vs vs giriyor.Nasıl alışırlarsa ne görür öğrenirler benimserlerse öyle gider.Yapmayın lütfen biraz düşünün.Kaldıki herşeyin her türlü herşeyin internet üzerinden döndüğü iletişim kurulduğu ve öğrenildiği bir çağda.......Bilmem anlatabiliyor muyum?

Ahmet Öztürk

80+ Bronze
IMG_20220220_212035.jpg

Fabrizio Romano

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
Bakın demek istediğinizi anlıyorum ancak kesinlikle katılmıyorum.Bu forumlara çocuklar ergenler vs vs giriyor.Nasıl alışırlarsa ne görür öğrenirler benimserlerse öyle gider.Yapmayın lütfen biraz düşünün.Kaldıki herşeyin her türlü herşeyin internet üzerinden döndüğü iletişim kurulduğu ve öğrenildiği bir çağda.......Bilmem anlatabiliyor muyum?
Dostum ben de sendendim bir zamanlar. Bu foruma öneride filan bulunmayacaksın.

Dediğim gibi boş ver. Burada bir şeylere öneri vermemen gerekiyor. Forum kurallarına yakın zamanda eklendi. Böyle öneriler için maile yazın diye. :D

AsilLord

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
110
İsim
ilker d.
Steam
_asillord_
Paylaşımın için teşekkür etmekle birlikte küçük puntolu yazıları eksiksiz okuyup anlayabilecek düzeydeyim.16 bin tl yada 1000 tl yazılıpta ifade etmek yerine ve yahutta düşünürken o ''0''lar kafanızı yada birilerinin kafasını çok fazla karıştırıyorsa.....İnternetin vazgeçilmez hale geldiği bu çağlarımızda matematik üzerine zibilyon tane kaynaktan bilgi edinip pratik yapmanız dahilinde ''0''lara olan korkunuzu yenebileceğinize hiç şüphe etmiyorum.Denemek -uğraşmak-kolaya kaçmamak-istek-ruh-sahiplenmek-gerekiyor tabi bunun için...
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu ne dandik konu la böyle :kedi: :peepokalp: :kekw:
Dandik görüdüğün bir konuya niye dandik bir cevap verdin o zaman LA?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Dostum ben de sendendim bir zamanlar. Bu foruma öneride filan bulunmayacaksın.

Dediğim gibi boş ver. Burada bir şeylere öneri vermemen gerekiyor. Forum kurallarına yakın zamanda eklendi. Böyle öneriler için maile yazın diye. :D
Yanlış yere konu açtığında yanlış yerde bir şeyleri ifade etmeye çalışınca tamamiyle ifade edeceğin şeyleri BÜYÜK harflerle yazınca kurallara uymuyor aykırı oluyorsun yanlış yapıyorsun vs vs.... de......Öneride bulunacağın zaman mı bu absürt oluyor?

Son düzenleme:

Fabrizio Romano

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
Yanlış yere konu açtığında yanlış yerde bir şeyleri ifade etmeye çalışınca tamamiyle ifade edeceğin şeyleri BÜYÜK harflerle yazınca kurallara uymuyor aykırı oluyorsun yanlış yapıyorsun vs vs.... de......Öneride bulunacağın zaman mı bu absürt oluyor?

Buyur dostum. Neredeyse aynısını demiştim.
Mesajlara bakarsan anlayacaksın forumu.

AsilLord

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
110
İsim
ilker d.
Steam
_asillord_
Şu yardım,öneri,danışmak .... vs vs... konularında X bir şey alacağım 16k tutar mı? Y bir şeyin fiyatı 5k sizce nasıl?Sizce bu x şey bilmem kaç k eder mi? konu başlığı açıp bu açılan ''K'' adı altındaki yorumlara da 'K' olarak cevap veren vatan evlatlarına yazıyorum.Size bu ''K'' mevzusunu kim empoze etti?Nereden çıktı bu ''K''?Nereden alıştınız siz bu ''K''ya?Nedir bunun çıkış türeme hikayesi? TL ile aldığınız ürünleri 'K' ile gerçek hayatta tanımlanmayan geçerliliği olmayan bu abuk subuk ifadenin- dünyanın hiç bir yerinde-ülkesinde geçerliliği olmayan- bu 'K'nin ısrarla ve virüs gibi yayılıp kullanılmasının amacı nedir?16K yerine 16 bin TL yazmak çok mu zor?Alt tarafı boşlukta dahil 9 hece yazıp-tuşa dokunacaksın 3 hece yerine klavyende.Taş atıp elin kolun oran buran yorulmayacak.
1 TL=1 TL dir.
1 € =15,45 Türk Lirası
........................................................................................
Buyurun somut, kabul edilmiş, kullanılan, varolan,gerçek bir ''K'' ya dayalı somut ispatlı cevaplar bekliyorum.
Neye güldün Bay Canavar?Yazda sırıtacağına gülünecek bir şey bir şey varsa hep beraber gülelim.
mr beast sayın bay canavar efendi.

Alfha13

80+ Silver
1 TL=1 TL dir.
1 € =15,45 Türk Lirası
Sana senin mantığında cevap vereceğim.

Şey Arapça kökenli, kullanmayalım.
Fiyat Arapça kökenli, kullanmayalım.
Cevap Arapça kökenli, kullanmayalım.
Vatan Arapça kökenli, kullanmayalım.
Evlat Arapça kökenli, kullanmayalım.
Mevzu Arapça kökenli, kullanmayalım.
Empoze Fransızca kökenli, kullanmayalım.
Hikaye Arapça kökenli, kullanmayalım.
Hayat Arapça kökenli, kullanmayalım.
İfade Arapça kökenli, kullanmayalım.
Dünya Arapça kökenli, kullanmayalım.
Ülke Moğolca kökenli, kullanmayalım.
Israr Arapça kökenli, kullanmayalım.
Virüs Latince kökenli, kullanmayalım.
Dahil Arapça kökenli, kullanmayalım.
Tuş Fransızca kökenli, kullanmayalım.
Klavye Fransızca kökenli, kullanmayalım.

İkinci olarak, hayatında hiç mi K'yı görmedin? Bir de gelmişsin hiçbir ülkede geçerliliği olmayan diyorsun, komiksin cidden.

Arkadaş anlamamış da yazayım yine de, konu sahibinin mantığı:
"Zimbabve diye bir ülke duymadım, demek ki böyle bir ülke yok, olduğunu iddia edenin kafasını merak ediyorum, sizi gidi cahiller."

Üstteki arkadaşın da dediği gibi yabancı kökenli kelimelerin kullanımına karşı değilim, yabancı kelimelerin kullanımına karşıyım.
İngilizce'de 16K basitçe "SikstinKey" diye okunurken Türkçe'de "OnaltıKa" diye okunuyor. Bu da onu yabancı kökenli Türkçe bir kelime haline getiriyor. Anlamanı beklemiyorum ama K'nın kullanımını hiç bilmiyor olman gerçekten ilginç.

Son düzenleme:

ensarxx

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
279
İsim
Ensar DAŞ
İlgilendiği Kategoriler
Yazılım(Python, Unity, C#) , Donanım , Oyun
1 TL=1 TL dir.
1 € =15,45 Türk Lirası
Ne büyük acın varmış usta. Allah başka dert vermesin.

AsilLord

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
110
İsim
ilker d.
Steam
_asillord_
Sana senin mantığında cevap vereceğim.

Şey Arapça kökenli, kullanmayalım.
Fiyat Arapça kökenli, kullanmayalım.
Cevap Arapça kökenli, kullanmayalım.
Vatan Arapça kökenli, kullanmayalım.
Evlat Arapça kökenli, kullanmayalım.
Mevzu Arapça kökenli, kullanmayalım.
Empoze Fransızca kökenli, kullanmayalım.
Hikaye Arapça kökenli, kullanmayalım.
Hayat Arapça kökenli, kullanmayalım.
İfade Arapça kökenli, kullanmayalım.
Dünya Arapça kökenli, kullanmayalım.
Ülke Moğolca kökenli, kullanmayalım.
Israr Arapça kökenli, kullanmayalım.
Virüs Latince kökenli, kullanmayalım.
Dahil Arapça kökenli, kullanmayalım.
Tuş Fransızca kökenli, kullanmayalım.
Klavye Fransızca kökenli, kullanmayalım.

İkinci olarak, hayatında hiç mi K'yı görmedin? Bir de gelmişsin hiçbir ülkede geçerliliği olmayan diyorsun, komiksin cidden.

"Zimbabve diye bir ülke duymadım, demek ki böyle bir ülke yok, olduğunu iddia edenin kafasını merak ediyorum, sizi gidi cahiller."

Üstteki arkadaşın da dediği gibi yabancı kökenli kelimelerin kullanımına karşı değilim, yabancı kelimelerin kullanımına karşıyım.
İngilizce'de 16K basitçe "SikstinKey" diye okunurken Türkçe'de "OnaltıKa" diye okunuyor. Bu da onu yabancı kökenli Türkçe bir kelime haline getiriyor. Anlamanı beklemiyorum ama K'nın kullanımını hiç bilmiyor olman gerçekten ilginç.
Yazılarımda görüş ve sorularımda herhangi hakaret içerici kelime ve cümlelere yer vermediğim için,senin gibi ''Sizi gidi cahiller'' yazarak hakaret eden ve cümle kuran birinin yazdıklarını ve yazacaklarını zaten anlamak istemem konuşmak tartışmakta istemem.Sen en iyisi sana senin gibi hakaret edebilecek birini bulup birbirinize yada birilerine cahil diye hitap edip konuşabilecek ''akıllı'' arkadaş yada iletişim kurabileceğin ''akıllı'' birilerini bul.Haklısın evet ben seni anlamıyorum-anlasamda anlayamıyorum.Sen ''akıl üstüsün'' çünkü.Yolunda başarılar.

Hudzell

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,468
İsim
Hakan
İlgilendiği Kategoriler
Mining, Trading, Kripto, Crack
Tepkiniz bir bakıma haklı olabilir ama abartı geliyor.

Top Bottom