Neler Yeni

Türkçe Rap hakkında

Dahası  
Reaksiyon skoru
250
İsim
Glorfindel of Gondolin
Neden çöp olduğunu daha iyi kavradım eyvallah
Şarkılar gerçekten müzikal anlamda rezalet

DOGANALPASLAN

80+ Gold
En İyi Cevap
10
u-usta çağrı sinci?

alperenn01

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,516
İsim
Alperen Ceylan
Instagram
Alperen.cyln
Forumda bir arkadaş bir insan neden Türkçe rap dinler vs. demiş ben de birkaç Türkçe sözlü müzik yapan MC önerip altına neden sevdiğimi yazıcam (sıralamada 1. 2. vs. yoktur)(arkadaşlar liste biraz kısa oldu farkındayım daha sayacak Hayki,Şehinşah,Fuat Ergin,Kezzo,Maestro,Eypio,No1,Sokrat ST,Anıl Piyancı,K"st,Farazi Kayra,Mode XL,Sagopa Kajmer,Silahsız Kuvvet : D,Contra,Hidra,Rota gibi aklıma gelmeyen daha nice isimler var belki zamanla güncellerim sığ bilgiler verdim yanlış anlaşılmasın şarkıları da daha çok yeni ve popüler olanlardan seçmeye çalıştım ki ilk kez dinleyecek insanlar yadırgamasın

Pit10-Server Uraz
Gerek muhalif tavrı olsun gerek zamanındaki eğlenceli alaycı şarkıları olsun çok sevdiğim MC'dir çok güzel protest parçaları vardır eğlenceli şarkıları da vardır kalemi gerçekten güçlüdür alta birkaç şarkısını bırakıyorum

Joker
Joker genel olarak battle türünde şarkıları ile bilinse de protest şarkıları da çok fazladır hem battle hem de protest olarak kalemi çok sert bir mc'dir dinlenilmesi gereken bir isim olduğunu düşünüyorum melankolik şarkıları da başarılıdır, son zamanlarda çok farklı tarzlar da deniyor drill bile yapmıştır : D

Allame
İçimde nefret dolu olduğu zamanlar dinlediğim bir mc genelde şarkılarında apaçık bir kin hissedilebilir lirikleri de çok sağlamdır kendisinin protest parçaları da vardır genel olarak her tür yapmıştır eskiden piyasadaki sevmediği isimlere genelde diss yapıyordu ama şu an piyasayı kenardan izliyor diyebiliriz : D

Saian
Saian rap müziği ile genel kültürünü harmanlayan en güzel insanlardan desem yanlış olmaz diye düşünüyorum şarkılarında çok değerli bilgiler çok güzel göndermeler bulunur piyasadaki sayılı muhalif isimlerdendir Mafya Şarkısı gibi Türk müzik piyasasında eşi benzeri çok az görülecek şarkılar da vardır daha çok şey anlatılır ama kısa kısa yazıyorum : D

İndigo
İndigo genelde kulaklık müziği yapan bir kişidir aşırı derecede lirik ağırlıklı müzikler yapar normal olarak lirikleri müthiştir harika bir fikir adamıdır şarkılarını dinlerseniz anlarsınız zaten : D

Ezhel ve hidra yoksa ben kaçarım agaa.

Alex Mason

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
552
İsim
Kağan
Rap bana son zamanlarda herkesin söylediği para kazanmak için yapılan çoğunluğu uğraşılmamış bir şarkı türü gibi geliyor sözler desen saçma (Bazıları cidden güzel emek kokuyor bende seviyorum.) Türkçe popda da sıkıntı var zaten hep aynı beat üzerinde şarkılar ama cidden rap müziği dinleyenleri görünce onların kulak zevkleri için üzülüyorum

Ariseks

80+ Gold
Rap bana son zamanlarda herkesin söylediği para kazanmak için yapılan çoğunluğu uğraşılmamış bir şarkı türü gibi geliyor sözler desen saçma (Bazıları cidden güzel emek kokuyor bende seviyorum.) Türkçe popda da sıkıntı var zaten hep aynı beat üzerinde şarkılar ama cidden rap müziği dinleyenleri görünce onların kulak zevkleri için üzülüyorum
Çünkü rap popüler oldu popçular bile rap alt yapısıyla pop yapıyor ve önüne gelen rap yapmaya başladı yine rap yapan isimlerden dinlersek bir sıkıntı yok gibi

Top Bottom