Neler Yeni

Turkcell 200 TL'ye 500 Mbps internet iyi mi?

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
48,874
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
Hocam siz TV+ alıp yaptırdığınız için sözleşmeye 24 aylık 500 MBPS+TV Plus mı yazıldı?
TV+' ı alınca TV+ 500MBit oldu işte taahhüt süresi 1 yıldan 2 yıla fiyat 199' dan 224.99' a yükseldi normalde 12 ay 199 du. Fiyat inerse bile alım gücü olarak artarız mantıken çok canımı acıtmaz şuan zaten indirimli kullanıyorum 174 TL ye

tuğrahan sezer

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
354
İsim
tuğrahan sezer
Hocam varsa 500 hızı verirler sorun olmaz.
Ve sanırım fiyatı genel piyasaya göre iyi değil mi? Ayrıca eğer 500mbps verebiliyorlarsa niye bana hep altaypın 100mbps destekliyor dendi. Yine türknet miydi bir internet sağlayıcısının sitesinden bölgemdeki altyapıyı kontrol ettiğimde 100mbps çıkmıştı gene. Bu nasıl oluyor açıklar mısınız?

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,098
İsim
Emre Zengin
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,021
İsim
Diyarhan
TV+' ı alınca TV+ 500MBit oldu işte taahhüt süresi 1 yıldan 2 yıla fiyat 199' dan 224.99' a yükseldi normalde 12 ay 199 du. Fiyat inerse bile alım gücü olarak artarız mantıken çok canımı acıtmaz şuan zaten indirimli kullanıyorum 174 TL ye
İndirim size özel mi? Yoksa herkes yararlanabilir mi? Engel raporuyla mı alındı?

Squex

80+ Silver
Ve sanırım fiyatı genel piyasaya göre iyi değil mi? Ayrıca eğer 500mbps verebiliyorlarsa niye bana hep altaypın 100mbps destekliyor dendi. Yine türknet miydi bir internet sağlayıcısının sitesinden bölgemdeki altyapıyı kontrol ettiğimde 100mbps çıkmıştı gene. Bu nasıl oluyor açıklar mısınız?
Turknet sadece kendi altyapısı kullanan kişilere 100den fazla hız verebiliyor diye biliyorum. Belki evinde vdsl bağlantı da vardır turktelekomun o yüzden superonline altyapısı ile internet vermeyen firmalar onun hız limitini 100 olarak gösteriyor da olabilir.
Benim adresimde mesela hem sol altyapısı hem telekom vdsl bağlantı var. O yüzden siteler farklı hız gösterebiliyor bende.
Superonline altyapısı kullanarak verebilen firma sayısı da az zaten. Millenicom superonlinenin kendisi ve vodafone verebiliyor diye biliyorum ben superonlinenin altyapısını kullanarak. O yüzden sadece bu 3 firma(başka sol ile veren varsa bilmiyorum) size 100den fazla hız verebilir.

Dahası  
Reaksiyon skoru
90
İsim
Talha
Arkadaşlar 4 yıldır Vodafone fiber kullanıyorum. Şu an 100Mbps'ye 86TL ödüyorum. Bunun sözleşmesi ise bu eylül'ya da ekim ayında bitecek. Aslında internetimden çok memnun değilim çünkü pek çok kez internet kopması sorunu yaşadım ama şu ana kadar fiyatları hep genel piyasanın altında oldu ve bu yüzden onlarla devam ettim. Fakat bu sefer bu sözleşme bitince taahhüt istmeyen başka bir internet sağlayıcısına geçmeyi planlıyordum. Fakat bugün Turkcell kapıma geldi ve bir kampanyaları olduğunu söyledi. 3 farklı teklif sundular ama bir tek bunu beğendim. 500Mbps internete 200TL. Ayrıca Vodafone ile aramda olan cayma bedelini karşılayacaklarını ve 6G modem vereceklerini söyledi. Bende bir düşüneyim dedim ve gönderdim. Normalde fiyatları iyi gibi geldi. Genel olarak internet fiyatlarına baktığımda gördüğüm şu an 150-200TL arasında oynuyor. Tabii bu paraya kaç Mbps verdiklerini tam olarak bilmiyorum. Ayrıca illaki Vodafone eylül veya ekim ayında arayıp taahünütüz bitiyor dediklerinde onlarda muhtemelen 150 civarında bir şey isteyeceklerdir. Ayrıca kafama takılan bir durum var. Normalde benim bulunduğum bölge (Kayseri/talas mevlana mh.) 100Mbps internet destekliyor. Bunu söylediğimde bizim ayrı altyapımız var tarzı bir şey dediler. Sizce bu koşullara göre Turkcell'e geçmem mantıklı mı? Ayrıca gerçekten bahsettikleri 500Mbps interneti verebilirler mi? Yani şu an 100Mbps internet ile saniyede 12.5MB indiriyorum. Mantıken 500Mbps ile en kötü saniyede 50 MB indirmesi lazım. Siz ne önerirsiniz?
Turkcell işleri büyütüyor, son zamanlarda çok duymaya başladım bu 500mbps internet meselesini. Sende şanslı adammışsın bence hiç düşünme kabul et. Bu fırsatın kaçmasını şahsen ben istemezdim

55superx

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Arkadaşlar 4 yıldır Vodafone fiber kullanıyorum. Şu an 100Mbps'ye 86TL ödüyorum. Bunun sözleşmesi ise bu eylül'ya da ekim ayında bitecek. Aslında internetimden çok memnun değilim çünkü pek çok kez internet kopması sorunu yaşadım ama şu ana kadar fiyatları hep genel piyasanın altında oldu ve bu yüzden onlarla devam ettim. Fakat bu sefer bu sözleşme bitince taahhüt istmeyen başka bir internet sağlayıcısına geçmeyi planlıyordum. Fakat bugün Turkcell kapıma geldi ve bir kampanyaları olduğunu söyledi. 3 farklı teklif sundular ama bir tek bunu beğendim. 500Mbps internete 200TL. Ayrıca Vodafone ile aramda olan cayma bedelini karşılayacaklarını ve 6G modem vereceklerini söyledi. Bende bir düşüneyim dedim ve gönderdim. Normalde fiyatları iyi gibi geldi. Genel olarak internet fiyatlarına baktığımda gördüğüm şu an 150-200TL arasında oynuyor. Tabii bu paraya kaç Mbps verdiklerini tam olarak bilmiyorum. Ayrıca illaki Vodafone eylül veya ekim ayında arayıp taahünütüz bitiyor dediklerinde onlarda muhtemelen 150 civarında bir şey isteyeceklerdir. Ayrıca kafama takılan bir durum var. Normalde benim bulunduğum bölge (Kayseri/talas mevlana mh.) 100Mbps internet destekliyor. Bunu söylediğimde bizim ayrı altyapımız var tarzı bir şey dediler. Sizce bu koşullara göre Turkcell'e geçmem mantıklı mı? Ayrıca gerçekten bahsettikleri 500Mbps interneti verebilirler mi? Yani şu an 100Mbps internet ile saniyede 12.5MB indiriyorum. Mantıken 500Mbps ile en kötü saniyede 50 MB indirmesi lazım. Siz ne önerirsiniz?
Ben 160 liraya 100Mbps kullanıyorum. 500 de iyidir eminim 😃

Fiyat ucuz bu arada. O paketlerin forumdaki konusunu ben açmıştım hala da çok iyi.

batuu123

80+ Bronze
50mbpsye 170tl ödüyorum turknet sen 500mbpsye 200tl iyi mi diye soruyorsun sorman bile hata

En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
105
İsim
berkay enes demir
Valla reis ister inan ister ananma gereksiz. 100mbps alıryorsan zaten 500mbps interneti kullanamiyorsun benim 100mbps var ama ben max 50 kullansam yine yetecek artacakda. Boşu boşu o kadar para verme.

BiTed

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Eren
İndirme hızı sorununu ne yaptınız sizde de oluyor diye hatırlıyorum yanlış değilsem, aynı sizin paketinizdeyim fakat bana 1000mbps geliyor testlerde Steam Origin vs platformlarda en fazla 45mb görebildim.

Son düzenleme:

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
48,874
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
İndirme hızı sorununu ne yaptınız sizde de oluyor diye hatırlıyorum yanlış değilsem, aynı sizin paketinizdeyim fakat bana 1000mbps geliyor testlerde Steam Origin vs platformlarda en fazla 45mb görebildim.
1000 mbit gelmesinin sebebi turkcell sunucularına test atman. Speedtestte change server var onu turknet comnet vb yap daha gerçekçi sonuç alırsın.

Ayrıca indirme sorununu format ile çözdüm ben ama belki ağ ayarlarından bir çözümü vardır. Gerçi sen 45mb gördüysen 360 mbps oluyor bi tık az ama sorun yok demek oluyor. Ağ ve İnternet ayarları' na girin kablolu bağlanıyorsanız şuna basın
1660413180984.png

Altta bağlantı hızı var muhtemelen 1000' dir ama sen yine de bir bak
1660413196893.png

BiTed

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Eren
1000 mbit gelmesinin sebebi turkcell sunucularına test atman. Speedtestte change server var onu turknet comnet vb yap daha gerçekçi sonuç alırsın.

Ayrıca indirme sorununu format ile çözdüm ben ama belki ağ ayarlarından bir çözümü vardır. Gerçi sen 45mb gördüysen 360 mbps oluyor bi tık az ama sorun yok demek oluyor. Ağ ve İnternet ayarları' na girin kablolu bağlanıyorsanız şuna basın
Alıntıyı görüntüle

Altta bağlantı hızı var muhtemelen 1000' dir ama sen yine de bir bak
Alıntıyı görüntüle
Teşekkür ederim cevabınız için deneyeceğim formatı. Test olayı dediğiniz gibi çıktı sonucu.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,610
Üyeler
140,672
Son üye
PortalCini
Top Bottom