Neler Yeni

Turknet GigaFiber aktivasyon ne zaman sonlanır?

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Emir Çeri
Bundan yaklaşık 1.5 ay önce çevremdeki sokaklarda Turknet ekibinin kablo çektiğini gördüm ve sorduğumda fiber dediler. Baya heyecanlandım çünkü buraya fiber altyapı getiren ilk firma Turknet. Bu zamana kadar hep Türk Telekom'un bakır altyapısını kullanıyorduk VDSL ADSL. Neyse hanelere kablolar çekildi ufak bir kablo giriyor ve siyah kutuda sonlanıyor o kablo. Bina dışında sokağın belli yerlerinde de siyah renkli kutular var araştırdığımda adının optik fiber dağıtım kutusu olduğunu öğrendim kısaltması da ofdk'mış. Altyapı sorgulama ekranında hala GigaFiber altyapısı gözükmüyor. En son 2 hafta önce cuma günü binaya TurkNet ekibi geldi siyah kutunun siyah kablosunu bağlamışlar ve binaya bir paket bırakmışlar paketin içinde fiber kablo ve konnektör falan var bu paketin içindeki materyaller ne anlama geliyor? GigaFiber altyapının gözükmesi için bu içindeki materyallerin de kutuya falan mı bağlanması gerekiyor bu paketi boşuna bıraktıklarını sanmıyorum. Bahsettiğim paket de fotoğrafta gördüğünüz bu paket.

Ekler

• IMG_20231107_193935_415.jpg
    IMG_20231107_193935_415.jpg
    73.6 KB · Hit: 47
Top Bottom