Neler Yeni

İnceleme Turknet Gigafiber İnceleme

Selamlar, yeni internet bağlattım ve yaşadığım süreci sizlere konuda anlatacağım.

Altyapılar filan döşenmiş, bundan benim haberim yoktu. İnternette dolaşırken öylesine "Turknet altyapı sorgulama" yazmıştım. Karşıma bi' anda "ÇOK ŞANSLISINIZ" diye küçük resim geldi. Ben de altyapı sorgulaması yaptım, Gigafiber geleceği yazıyordu.
1647018395068-png.367988

1647018745703.png

Daha sonrasında beklemeye başladım ve binaya kabloları getirdiler.

1647018558038.jpeg

(Fotoğrafı ben çekmedim, aynı süreç arkadaşımda da olduğu için onun çektiği fotoğrafı kullandım. Kabloyu getirdikleri zaman fotoğraf çekmiştim, o fotoğrafı bulamadım Gri kutu gigafiber kutusu değil..)

Kablolar geldi, şimdi ise kutuyu beklemek kaldı. Kutu kısa bi' sürede geldi, kutunun gelmesini beklerken twitter üzerinden sorduğum sorulara çok yardımcı oldular.

Kutu da geldi, bundan sonra ki aşama altyapı sorgulama ekranında gigafiber gözükmesi ve benim başvuru yapmam.
Kutu geldikten yaklaşık 2-3 hafta sonra altyapı sorgulama ekranında gözüktü, yaklaşık diyorum çünkü her gün altyapı sorgulamasını takip etmedim.

1647018534663.jpeg

Fotoğraf kalitesi için kusura bakmayın, zoom yapıp çekmiştim.

İnternet sitesi üzerinden cumartesi günü başvuru yaptım, yanlış hatırlamıyorsam pazartesi günü randevu için aradılar. Salı günü de gelebiliyorlardı ben çarşamba gününe istedim.

Çarşamba günü oldu ve geldiler, kutudan daireye kadar kablolar çekildi, Kabloları ont cihazına ve modeme taktılar. Bende interneti kullanmaya başladım.

1647018512479.jpeg

Müşteri Hizmetleri

Müşteri hizmetleri çok hızlılardı, online işlemler üzerinden de çok hızlı yardımcı oldular. Telefon ile müşteri hizmetlerine ulaştığımda da aynı şekilde çok hızlı yardımcı olundu.,

Modem

Verilen modem bu:

(Resim alıntıdır.)
1647018499026.png

ONT Cihazı

Verilen ONT cihazı bu:
1647018471833.jpeg

Hız testi

1647018461080.png

Ping testi

Testi @alpolojix 'in forumda paylaştığı ping testini kullanarak yaptım.

1647018448335.png

Gigafiber :peepokalp:

PaLaaX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,831
İsim
𝓐𝓭ı 𝓨𝓸𝓴 𝓝𝓪𝓶ı 𝓥𝓪𝓻
Discord
𝑃𝑎𝐿𝑎𝑎𝑋#7322
Bende 3 gün önce 50 megabit TV+ bulunan bir paket ile superonline fibere geçtim.
Fakat kablo telefon kablosu gibi ince sadece ucu farklı optik kabloya benzemiyor neden ?

SadeceSeyf

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,281
İsim
SEYF
Tekirdağ da adam akıllı internet sağlayıcı şirket yok keşke buraya da gelseler

Jonkey

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
63
İsim
Muhammed Sıddık Ağırtmış
Selamlar, yeni internet bağlattım ve yaşadığım süreci sizlere konuda anlatacağım.

Altyapılar filan döşenmiş, bundan benim haberim yoktu. İnternette dolaşırken öylesine "Turknet altyapı sorgulama" yazmıştım. Karşıma bi' anda "ÇOK ŞANSLISINIZ" diye küçük resim geldi. Ben de altyapı sorgulaması yaptım, Gigafiber geleceği yazıyordu.
1647018395068-png.367988

Alıntıyı görüntüle

Alıntıyı görüntüle
(Fotoğrafı ben çekmedim, aynı süreç arkadaşımda da olduğu için onun çektiği fotoğrafı kullandım. Kabloyu getirdikleri zaman fotoğraf çekmiştim, o fotoğrafı bulamadım Gri kutu gigafiber kutusu değil..)

Kablolar geldi, şimdi ise kutuyu beklemek kaldı. Kutu kısa bi' sürede geldi, kutunun gelmesini beklerken twitter üzerinden sorduğum sorulara çok yardımcı oldular.

Kutu da geldi, bundan sonra ki aşama altyapı sorgulama ekranında gigafiber gözükmesi ve benim başvuru yapmam.
Kutu geldikten yaklaşık 2-3 hafta sonra altyapı sorgulama ekranında gözüktü, yaklaşık diyorum çünkü her gün altyapı sorgulamasını takip etmedim.

Alıntıyı görüntüle

İnternet sitesi üzerinden cumartesi günü başvuru yaptım, yanlış hatırlamıyorsam pazartesi günü randevu için aradılar. Salı günü de gelebiliyorlardı ben çarşamba gününe istedim.

Çarşamba günü oldu ve geldiler, kutudan daireye kadar kablolar çekildi, Kabloları ont cihazına ve modeme taktılar. Bende interneti kullanmaya başladım.

Alıntıyı görüntüle

Müşteri Hizmetleri

Müşteri hizmetleri çok hızlılardı, online işlemler üzerinden de çok hızlı yardımcı oldular. Telefon ile müşteri hizmetlerine ulaştığımda da aynı şekilde çok hızlı yardımcı olundu.,

Modem

Verilen modem bu:

(Resim alıntıdır.)
Alıntıyı görüntüle

ONT Cihazı

Verilen ONT cihazı bu:
Alıntıyı görüntüle

Hız testi

Ping testi

Testi @alpolojix 'in forumda paylaştığı ping testini kullana onu​

1647018395068-png.367988

Alıntıyı görüntüle

Alıntıyı görüntüle

Alıntıyı görüntüle

Alıntıyı görüntüle

Müşteri Hizmetleri

Modem

Verilen modem bu:

(Resim alıntıdır.)
Alıntıyı görüntüle

ONT Cihazı

Verilen ONT cihazı bu:
Alıntıyı görüntüle

Hız testi

Ping testi

Testi @alpolojix 'in forumda paylaştığı ping testini kullanarak yaptım.

Alıntıyı görüntüle

Gigafiber :peepokalp:
Reis konum neresi ?

Feelice

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Efe Ünsal
Eline sağlık güzel inceleme olmuş.Keşke bizim buraya da gelse

AliGKMEN

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
177
İsim
Ali GÖKMEN
Türknet gigafiber şuanda İstanbul İzmir Ankara gibi şehirlerde var sizce Antalyayada bu sene içinde kurarlar mı

Frkndmt

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
622
İsim
Furkan Demirtaş
Gigafiber için ne kadar ödeme oluyor? Normal diğerleri gibi 140 TL mi?

Vanessa

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
265
İsim
Gökhan
Hayırlı olsun , keşke bizim burayada gelseler ,planlamalarında yokmuş

Top Bottom