Neler Yeni

TurkT*l*kom firması internetimi tam vermiyor

favdrizz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Hamza Yağız
Arkadaşlar öncelikle merhaba, ben Samsun ilinin Terme ilçesinde ikamet ediyorum. Bir köyde oturmaktayım. Burada VDSL altyapı mevcut, fakat 16MBPS'lik pakete 180 Lira öderken 10MBPS ve 0.6 mbps upload alıyorum. Son beş gündür hızlarım 7mbps 9mbps arasında seyreltiyor, firmayı arayıp arıza kaydı oluşturduk. Fakat buraya gelen yetkili ekibi kaba bir şekilde *Bu konulardan dolayı müşteri hizmetlerini rahatsız etmeyin* diyerek kabaca ve sertce bir tavırla buradan ayrıldı. Şimdi ne yapmam gerekiyor? İnternet hızım ve upload hızım hep böyle mi kalacak? Tanıdığım birisi bize biraz uzakta 5mbps upload ve 35mbps internet alıyor. Aynı altyapıya bağlıyız fakat neden böyle?

efetg

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
391
İsim
Tuğra
altyapın nekadar destekliyor önemli olan o
Mesaj otomatik birleştirildi:

Arkadaşlar öncelikle merhaba, ben Samsun ilinin Terme ilçesinde ikamet ediyorum. Bir köyde oturmaktayım. Burada VDSL altyapı mevcut, fakat 16MBPS'lik pakete 180 Lira öderken 10MBPS ve 0.6 mbps upload alıyorum. Son beş gündür hızlarım 7mbps 9mbps arasında seyreltiyor, firmayı arayıp arıza kaydı oluşturduk. Fakat buraya gelen yetkili ekibi kaba bir şekilde *Bu konulardan dolayı müşteri hizmetlerini rahatsız etmeyin* diyerek kabaca ve sertce bir tavırla buradan ayrıldı. Şimdi ne yapmam gerekiyor? İnternet hızım ve upload hızım hep böyle mi kalacak? Tanıdığım birisi bize biraz uzakta 5mbps upload ve 35mbps internet alıyor. Aynı altyapıya bağlıyız fakat neden böyle?
o biraz uzak olması çok değiştirebilir kendi altyapına bak

johan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,429
İsim
ismail
16'lık paket kullanırken 35'lik hız beklentisine girmeyin.Ve bu konulardan dolayı müşteri hizmetlerini rahatsız etmeyin.İç tesisat kontrolü yaptırabilirsiniz.Mevcut altyapı ne kadar destekliyorsa hızınızı o ölçüde yükseltin.Fiber altyapı gelirse interneti fibere dönüştürmeyi deneyebilirsiniz.

favdrizz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Hamza Yağız
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hayır, zaten ADSL bir altyapım mevcut, tam verim alamıyorum. Ben 10 MBPS için 180 Lira para vermek mi zorundayım? ADSL ve VDSL'in ayrımını zaten biliyorum burada 19MBPS'ye kadar bir hız değeri mevcut fakat öperatör hiç bir zaman sabit alamayacağımı söylüyor.

efetg

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
391
İsim
Tuğra
Hayır, zaten ADSL bir altyapım mevcut, tam verim alamıyorum. Ben 10 MBPS için 180 Lira para vermek mi zorundayım? ADSL ve VDSL'in ayrımını zaten biliyorum burada 19MBPS'ye kadar bir hız değeri mevcut fakat öperatör hiç bir zaman sabit alamayacağımı söylüyor.
arkadaş sen ilk baş altyapını sorgula sonra bir yaz bakalım

ApRâ

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Twitter'a giriyorsun @umitonaltr @ttdestek etkiletleyip sorununu yazıyorsun, senden tel isteyecekler sonra bak nasıl çözülüyor. Gelen ekibinde yaptıklarını iletmeyi unutmayın.

Dahası  
Reaksiyon skoru
105
İsim
Jack Rose
İlgilendiği Kategoriler
Bilişim sistemleri, Siber Güvenlik, Network, Oyun, Bilgisayar, sunucular
Yüksek ihtimal bakır kablolar eski çünkü adsl de yaşanan sık olaylardan birisi eski kablolar yüzünden tam verim alamama veya eski veya arızalı modemden de olabilir onlar da çok etkiliyor.

favdrizz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Hamza Yağız
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kusura bakmayın ADSL demişim VDSL altyapım var. Bazen karıştırabiliyorum.

Twitter'a giriyorsun @umitonaltr @ttdestek etkiletleyip sorununu yazıyorsun, senden tel isteyecekler sonra bak nasıl çözülüyor. Gelen ekibinde yaptıklarını iletmeyi unutmayın.
Gerçekten çok yararlı oldu yetkili ekibi benimle iletişime geçti ve kablonun fotoğraflarını isteyip attı en az 30 temmuza kadar sorun giderilecek diyor hayırlısı, umarım altyapı değişikliği yaparlar :)

Top Bottom