Neler Yeni

TYT Kitap Önerileri/Tavsiyeleri

Enver Paşa

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,157
İsim
Stanker
İlgilendiği Kategoriler
Tarih, Siyaset
Bugün kitap almaya gideceğim. Şu an 12.sınıf ve EA öğrencisiyim. Bana TYT Matematik, Problemler, Geometri ve Paragraf kitapları önerir misiniz? Kitaplar çok kolay olmasın. Kolay-Orta karışımı olursa daha iyi olur. TYT Mat netim 10, Türkçe 28lerde.

İsimsizKaplan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,091
İsim
Burak Taha Koca
Bugün kitap almaya gideceğim. Şu an 12.sınıf ve EA öğrencisiyim. Bana TYT Matematik, Problemler, Geometri ve Paragraf kitapları önerir misiniz? Kitaplar çok kolay olmasın. Kolay-Orta karışımı olursa daha iyi olur. TYT Mat netim 10, Türkçe 28lerde.
Paragraf olarak Bilgi Sarmalın soru bankasını önerebilirim daha geçenlerde bitirdim.
İçerisinde tüm paragraf konuları ile ilgili sorular ve 20 adette deneme bulunuyor.
Kitap genel olarak orta seviyede denemelerde fena değildi bi' bakmanı öneririm,opsiyonel olarak değerlendireceksen Limitin Kronometresini öneririm,Limit daha zor olabilir ama aklında bulunsun.

Enver Paşa

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,157
İsim
Stanker
İlgilendiği Kategoriler
Tarih, Siyaset
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Paragraf olarak Bilgi Sarmalın soru bankasını önerebilirim daha geçenlerde bitirdim.
İçerisinde tüm paragraf konuları ile ilgili sorular ve 20 adette deneme bulunuyor.
Kitap genel olarak orta seviyede denemelerde fena değildi bi' bakmanı öneririm,opsiyonel olarak değerlendireceksen Limitin Kronometresini öneririm,Limit daha zor olabilir ama aklında bulunsun.
Hocam Bilgi Sarmal'ın TYT Mat ve Problemler kitaplarını çözdünüz mü veya biliyor musunuz?

DefKot

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,820
İsim
DefKot
Hocam AYT için pek bir bilgim yok ama TYT için sınav yayınlarına göz atabilirsiniz, sadece paragraf soruları için ise palme yayınlarının TYT paragraf soru kitabı var ona da bir bakabilirsiniz.
(Eğer paragraf için palme yayınları tercih ederseniz soru bankalarının kapakları birbirine çok benziyor Türkçe soru bankası ile paragraf soru bankasını karıştırmayın)

Ceon

80+
Zorluk derecesi hakkında bilginiz var mı?
Matematiğin 10 net olduğuna göre geometrin düşüktür. Bu kitapla başlamanı önermem. Daha kolay/orta seviye bir kaynağa kayman daha iyi olur.

İsimsizKaplan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,091
İsim
Burak Taha Koca
Hocam Bilgi Sarmal'ın TYT Mat ve Problemler kitaplarını çözdünüz mü veya biliyor musunuz?
Ben çözmedim ama çözen arkadaşlarım vardı,Bilgi Sarmal yayınının genellikle sınava yakın ve kaliteli hazırladığını düşünüyorum.
Sizin için bir seçenek olarak kalsın ama eğer matematikte konu eksiğiniz varsa bir anlatıcı ile gitmenizi öneririm,Mert Hoca tavsiyemdir bu konuda.(hazır kampıda yeni başlamışken.)

Ozanysr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Ozan Yaşar
mat için miray ve 345 tam orta seviye kaynaklar
paragraf için hız ve renk , 345 olur
problemlerde acil işini fazlasıyla görür

Enver Paşa

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,157
İsim
Stanker
İlgilendiği Kategoriler
Tarih, Siyaset
Matematiğin 10 net olduğuna göre geometrin düşüktür. Bu kitapla başlamanı önermem. Daha kolay/orta seviye bir kaynağa kayman daha iyi olur.
Tavsiyeniz var mı hocam? Karekök 0 almayı düşünüyorum ama ben şahsen temel geometri sorularını yapabildiğime inanıyorum. Geometride Deneme tarzı soruları yapamıyorum. Karekök 0 alırsam bana katkısı olur mu sizce?

Ceon

80+
Ben çözmedim ama çözen arkadaşlarım vardı,Bilgi Sarmal yayınının genellikle sınava yakın ve kaliteli hazırladığını düşünüyorum.
Sizin için bir seçenek olarak kalsın ama eğer matematikte konu eksiğiniz varsa bir anlatıcı ile gitmenizi öneririm,Mert Hoca tavsiyemdir bu konuda.(hazır kampıda yeni başlamışken.)
Sınav senemin başında yaptığım en büyük hatalardan biri Mert Hoca, Rehber Matematik gibi eğlendirerek basit matematik öğretmeye çalışan kanalları izlemekti. Matematiği gerçekten öğrenmek istiyorsa önerim Matematiğin Güler Yüzü, Yektuğ Mat, Eyüp B, Tunç Kurt vb. kanalları izlemesi olurdu.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Tavsiyeniz var mı hocam? Karekök 0 almayı düşünüyorum ama ben şahsen temel geometri sorularını yapabildiğime inanıyorum. Geometride Deneme tarzı soruları yapamıyorum. Karekök 0 alırsam bana katkısı olur mu sizce?
Hocam 345 geometri kitabı sana önerimdir. Soru çözümleri baştan sağma olmadığından soruya hangi taraftan bakacağını da öğretir.

İsimsizKaplan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,091
İsim
Burak Taha Koca
Sınav senemin başında yaptığım en büyük hatalardan biri Mert Hoca, Rehber Matematik gibi eğlendirerek basit matematik öğretmeye çalışan kanalları izlemekti. Matematiği gerçekten öğrenmek istiyorsa önerim Matematiğin Güler Yüzü, Yektuğ Mat, Eyüp B, Tunç Kurt vb. kanalları izlemesi olurdu.
Bahsettiğin kanallara lafım yok dostum,hepsi sevdiğim ve dinlediğim hocalardır.
Ama matematikte daha konular tam oturmamış ve bulanıkken,her şeyi anlayıp idrak etmesi zorken Mustafa hocamın yada Eyüp hocamın yada Tunç hocamın anlatımı ağır gelebilir.
Mert Hocanın bahsettiğin gibi "Eğlendirerek" anlatması daha akılda kalıcı ve öğretici oluyor.
Tabii bunlar benim anlama düzeyimde bana yardımı dokunan yollar ,bende Tunç hocayla başladım ve netlerim 10 civarındaydı ,anlatımı güzel ama ağır geldi verim alamadım ve Mert hocanın kampına geçip tamamladım ,şuan bahsettiğin hocalardan da soru çözüm videoları izleyerek ilerliyorum netim 25-30 civarında yarım yamalak geometri ile beraber ,tabi diğer hocalarla da devam edilebilir ona lafım yok kimden daha iyi anlıyor ise.

Top Bottom