Neler Yeni

Ülkenin durumunun çok kötü olması??

Aybars Han

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,559
İsim
İsmi ismi.
Ya abi seçim sürecinde apolitik takılıyordum insanlar basit sebeplerden radikal siyaset yapıyordu. Uzun sürede politikayı pek ciddiye almayarak geçiriyordum günlerimi de Allah aşkına şimdi bir ülkenin siyasetiyle ilgilenme isteği bastı, peki boşuna mı?
Bu ülkede siyasi figürler, fikirler ve eylemlerin eleştirilmesi için seçime 1 ay mı kalması lazım?

Gerçekten kötü fiyatlara fena alıştık. Bu aslında geçinebilme gücü olarak biraz iyi ama 5 tl olan şey 6 tl olduğunda ki tepkimiz 10 15 tl olduğunda yok artık. Ekmek almaya gittim 10 liraydı la, bu arada gayet sosyal biriyim de ekmek fiyatlarını bilmiyordum. Benim hatırladığım 5 lira 6 liraydı. Ki bir liradan bir buçuğa çıktığında ki eleştirileri hatırlıyorum.

Hadi yemişim fiyatların aktif çok artmasını, o birazda benim daha çok alışveriş yapmaya başladığımda farkettiğim bir dert. Son günlerde cinayetlere o kadar normal bakıyoruz ki. Yani ciddiyim tam tersine eskiden cinayet haberi falan gördüğümde Allah rahmet eylesin der geçerdim ama şu an pek kişinin hatırlamadığı taksici cinayetini hatırlayan var mı? Ha işte orada ilk defa baya duygulanmıştım. Ondan sonra öğretmenimizin bir ıraklı tarafından öldürülmesi, sonra annesi akademisyen, babası subay olan pırıl pırıl bir gencin gene duyduğuma göre yabancı uyruklu biri tarafından öldürülmesi... ard arda bu kadar olması normal bir şey mi sizce?

Ya da mülteciler problemi. Mülteci problemi artık Zafer Partisin'in siyasi programı, Ana muhalefetin milliyetçileri çekmek için kullandığı bir koz kesinlikle değildir. Milli bir güvenlik sorunudur. Harbiden Zafer'in konuyu ilk gündeme taşıdığı zamanlar ben bu kadar azdıklarını hatırlamıyorum. Şimdi okulda elin mültecisi bize çatıyor kafa rahat. İşgal ediliyoruz ey ahali, 21. yüzyıldayız sevr antlaşması imzalamamızı mı bekliyorsunuz işgal edildiğimizi anlamak için? Ha imzalamışız işte avrupanın getir götürünü yapmak için mülteci konusunda bir şeyler... Ve bunlar eğer bu şekilde gelmeye devam ederlerse gerçekten güç kazanacaklar. Bunu bilmek için kahin olmaya gerek yok ama milliyetçiler, sekülerler,liberaller falan filan gruplarının arasında bir de sığınmacılar olacağına o kadar eminim ki, hdp gibi kendilerini temsil eden bir partileri olacak ve güçlenecek bence. (Tabii durum böyle giderse, -ki tahminimin tutmaması hiç umrumda değil umarım tarih beni hatalı çıkarır)

Bu saydıklarım tabi ki de ülkenin tek problemleri değil. Ama son günlerde ülkenin gündemine daha çok baktıran şeyler benim için. Çünkü adeta dışarıdan biri olarak içerdekilerin çok normalleştirdiğini görüyorum. Umarım sonumuz hayır olur. İyi günler dilerim.

Dahası  
Reaksiyon skoru
198
İsim
Ahmet
usta malesef batı ve doğu arasındaki bir ülke olduğumuz için malesef ABD'de olmayan politik ayrışma biz de var,herkes kendi kuytusuna çekilmesi lazım ya da eninde sonunda kan akacak,zaten akıyor da

Dahası  
Reaksiyon skoru
120
İsim
Kadir Çelik
özellikle istanbul'da bireyler arası gelir dağılımı o kadar uçurum ki zamanında asla benimsemediğim sosyalizmi şu an benimsiyorum. önümüzdeki 10-15 yılın da böyle her geçen sene alıştırılarak, uyutularak geçeceğini kabul etmemiz lazım.

_Zaur_

80+ Silver
Bu Kullanıcının Doğum Günü!
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,436
İsim
Zaur
İlgilendiği Kategoriler
Konu dışı
Ülkenizin durumu kötü değil bildiğim kadarıyla.

Nquyen

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,339
İsim
Selim
Doge politikası ile düzelir 👍

RONALDINHO

80+ Silver
Ülke çok kötü durumda evet. Ekonomi en son derdim şahsen. Can güvenliği sıfır.

CRØXY

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,311
İsim
Muhammet Çağrı
Düşünün 1 mahallenin tümü 1 kişiye ait.Nasıl çalışması lazım ki o mahalleyi alsın? Sorgulamayı öğrenmemiz lazım Türk Milleti olarak.
Mesaj otomatik birleştirildi:

savunma için bıçak taşıyınca suçlu biz oluyoruz.

KAANT10X

80+ Bronze
Siz kötü ülke görmemişsiniz. Reis geldi de 20 senedir adam akıllı yönetilmeye başlandık. Bir de bunları selonun 40 sene hapis yemesi üstüne yazdığın için kusura bakma sevgili Musa farklı şeyler düşünmeye başladım.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
928,687
Üyeler
145,234
Son üye
unhappy egemen
Top Bottom