Neler Yeni

Ülkenin Kalkınmasına Yardımcı Olabiliriz!

Yerli Malı Kullanıyor Musun?

• Evet kullanıyorum.

Oylar: 76 34.9%
  • Hayır kullanmıyorum.

Oylar: 24 11.0%
  • Yerli malı ürünler çok kalitesiz olduğu için kullanmıyorum.

Oylar: 118 54.1%

• Oy kullanan toplam üye
    218

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,893
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Astronomi, Uzay, Bilim, Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Geometri, Elektromanyetizma, Kuantum Fiziği, Parçacık Fiziği, Nükleer Fizik, Astrofizik, Yapay Zeka, Teknoloji, Elektrik ve Elektronik, İnsan Beyni, Mekanik, Elektrikli Otomobiller, İçten Yanmalı Otomobiller, Motosikletler, Jet Motorları, Roket Motorları, Uçaklar, Uzay Mekikleri, Kitaplar, Filmler, Diziler, Psikoloji, Felsefe, Akustik ve Elektro Gitar, Arduino, Python, Java, Javascript, Pascal, PHP, Fortran, C, C#, C++, Bilgisayar Yazılımları ve Bilgisayar Donanımları, Windows İşletim Sistemleri, Linux İşletim Sistemleri ve Dağıtımları, macOS İşletim Sistemleri, Laptoplar, Telefonlar, Apple Ürünleri, Kameralar, Fotoğraflar, Borsa, Yatırım, Kripto Para, Fitness, Kalistenik..
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Facebook
furkan.karagulle.7399
Twitter
FurkanKrgle
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
reddit.com/user/Complete-Flow9113
Arçelik beko vs.gibi markalarda hat safhada kullanan var çünkü kaliteli malzemeler var
Telefon konusunda madem Türk üretimi neden yabancı adları var? Bunda henüz bir çıkarımda bulunamadım.
Ülkede yaşayarak zaten herşeyinde kalkınmayı biz yapmıyormuyuz halk olarak?
Evet, dediğin doğru ama sürekli ülkenin parası dış devletlere aktarılıyor. Bu da zamanla ülkenin düşmesine sebep oluyor. Bunu durdurmak imkansız gibi ama azaltabiliriz en azından.

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,893
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Astronomi, Uzay, Bilim, Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Geometri, Elektromanyetizma, Kuantum Fiziği, Parçacık Fiziği, Nükleer Fizik, Astrofizik, Yapay Zeka, Teknoloji, Elektrik ve Elektronik, İnsan Beyni, Mekanik, Elektrikli Otomobiller, İçten Yanmalı Otomobiller, Motosikletler, Jet Motorları, Roket Motorları, Uçaklar, Uzay Mekikleri, Kitaplar, Filmler, Diziler, Psikoloji, Felsefe, Akustik ve Elektro Gitar, Arduino, Python, Java, Javascript, Pascal, PHP, Fortran, C, C#, C++, Bilgisayar Yazılımları ve Bilgisayar Donanımları, Windows İşletim Sistemleri, Linux İşletim Sistemleri ve Dağıtımları, macOS İşletim Sistemleri, Laptoplar, Telefonlar, Apple Ürünleri, Kameralar, Fotoğraflar, Borsa, Yatırım, Kripto Para, Fitness, Kalistenik..
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Facebook
furkan.karagulle.7399
Twitter
FurkanKrgle
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
Arçelik, Altus falan kullanıyorum ama telefon konusunda bir Türk telefonuna asla güvenmem
GM kullandım, hiçbir sıkıntısını görmedim. Uzun süre kullandığımdan, her telefonda olduğu gibi, rahmetli oldu kendisi.

White Ravens

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
yerli_esnafı_zengin_etme_projesi.exe (2021)

Denizgezen

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Evet, dediğin doğru ama sürekli ülkenin parası dış devletlere aktarılıyor. Bu da zamanla ülkenin düşmesine sebep oluyor. Bunu durdurmak imkansız gibi ama azaltabiliriz en azından.
Hocam oturduğunuz koltuğa bakın kalkıp yada yattığınız yatağa.
Türk firmasıdır genelde çünkü beyaz eşya vb. Yurtdışından gelip kullanan görmedim genelde Türkiyede imal edip satmak daha uygun oluyor.
Bizim bu konuda daha büyük oynamamız lazım araba yapmamız lazım motor yapmamız lazım. Motorumuz var ama genç kitleye hitap etmiyor bu gibi bir motor çıksın almak için sebep olsun gene satılır. Türk üretimi bir araç yapalım illa alan olur

Hsynay

80+
GM kullandım, hiçbir sıkıntısını görmedim. Uzun süre kullandığımdan, her telefonda olduğu gibi, rahmetli oldu kendisi.
Benim arkadaşımda da GM vardı özellik olarak benim telefondan üstün olmasına rağmen PUBG mobile oynarken GM kasmaktan oyunu oynatmadı redmi note 9 özellik olarak GM dan düşük olmasına rağmen canavar gibi oynattı hâlen daha redmi note 9 ile oynuyorum 1 yıldır tek sorununu görmedim
Mesaj otomatik birleştirildi:

Türk firmasıdır genelde çünkü beyaz eşya vb. Yurtdışından gelip kullanan görmedim genelde Türkiyede imal edip satmak daha uygun oluyor.
Bizim bu konuda daha büyük oynamamız lazım araba yapmamız lazım motor yapmamız lazım. Motorumuz var ama genç kitleye hitap etmiyor bu gibi bir motor çıksın almak için sebep olsun gene satılır. Türk üretimi bir araç yapalım illa alan olur
Şimdi birisi çıkıp TOGG yaptık diyecek

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,893
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Facebook
furkan.karagulle.7399
Twitter
FurkanKrgle
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
Otomobil adına TOGG için umutluyum ama zengin kitleye hitap edecek gibi duruyor. Kesin çıkıp çıkmayacağı muamma.

Denizgezen

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Benim arkadaşımda da GM vardı özellik olarak benim telefondan üstün olmasına rağmen PUBG mobile oynarken GM kasmaktan oyunu oynatmadı redmi note 9 özellik olarak GM dan düşük olmasına rağmen canavar gibi oynattı hâlen daha redmi note 9 ile oynuyorum 1 yıldır tek sorununu görmedim
Mesaj otomatik birleştirildi:

Şimdi birisi çıkıp TOGG yaptık diyecek
Ortada olanı söylüyorum biz bu konuda çok geç kalmışız
Almanlar ikinci dünya savaşından çıkmış araba yapmış biz daha kendimizi toparlıyorduk o zaman
Girişim olmadan sonuçta olmaz değil mi?
Elektrikli arabaya teşvik çıkartsınlar 100.000tl olsun ister en bazı olsun ister en dolusu olsun yeter ki o paraya araba denecek bir şey olsun ki satılır.

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,893
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Facebook
furkan.karagulle.7399
Twitter
FurkanKrgle
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
Ortada olanı söylüyorum biz bu konuda çok geç kalmışız
Almanlar ikinci dünya savaşından çıkmış araba yapmış biz daha kendimizi toparlıyorduk o zaman
Girişim olmadan sonuçta olmaz değil mi?
Elektrikli arabaya teşvik çıkartsınlar 100.000tl olsun ister en bazı olsun ister en dolusu olsun yeter ki o paraya araba denecek bir şey olsun ki satılır.
Aslına bakarsan, 4 lastik ve tenekeden imal edilmiş ve işini görebilen bir otomobil üretmesi hiç zor değil gerçekten. Neden üretmiyorlar anlamıyorum. Hindistan'da bile ''TATA'' marka birçok otomobil bulunuyor.

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,886
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler
İnternet Hizmetleri - Yayın Servisleri - Riot Games
Haha, Casper VIA A1, Gionee markasının S6 ürününün logo basılmış ve kasa değiştirilmiş versiyonu. Bakabilirsin, gerçekten o kadar saçma şeyler çıkıyor ki insan şaşırıyor.
Giyim dışında yerli malı ürünleri pek tercih etmiyorum.

Denizgezen

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Aslına bakarsan, 4 lastik ve tenekeden imal edilmiş ve işini görebilen bir otomobil üretmesi hiç zor değil gerçekten. Neden üretmiyorlar anlamıyorum. Hindistan'da bile ''TATA'' marka birçok otomobil bulunuyor.
Tata deyip geçer bazıları
Biz ülke olarak yüzüne dahi bakmayız ama jaguar gibi bir firmanında sahipleri onlar

DOGANALPASLAN

80+ Gold
En İyi Cevap
10
Hangisi bana daha iyi performans sunuyorsa onu alırım. %99'u parçaları dışarıdan alıp ülkede birleştiriyor. Zaten verdiğim vergilerle devlete faydam oluyor bir de yerli mal alıp onun ceremesiyle uğramam. Ülkemde teknolojiye yatırım bilime yatırım olmadığı sürece , üniversiteler bilim yuvası olmadığı sürece de ürün almıyorum.

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,893
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Facebook
furkan.karagulle.7399
Twitter
FurkanKrgle
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
Haha, Casper VIA A1, Gionee markasının S6 ürününün logo basılmış ve kasa değiştirilmiş versiyonu. Bakabilirsin, gerçekten o kadar saçma şeyler çıkıyor ki insan şaşırıyor.
Giyim dışında yerli malı ürünleri pek tercih etmiyorum.
Herkes özgür iradeye sahip bildiğin üzere. Casper markası bilgisayarlarda telefonlara göre daha başarılı. Dediğine katılıyorum. Zaten yerli malı olarak alınabilecek en mantıklı telefon markası GM.

Top Bottom