Neler Yeni

Üniversite hakkında bilmediklerimi soracağım

samet135

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
601
İsim
Samet Yeniköy
Tercih yapacağım ama çoğu şey hakkında fikrim yok. Mesela burs kısmında %50 indirimli %25 indirimli veya ücretsiz diyor bunlar ne anlama geliyor. Birde 256 puan 1.5mn ile üniye girebilirmiyim bazı bölümler geçen sene almıs bu sıralamaya yakın öğrenci.

LothbLoki

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
349
İsim
Enis Solak
Bak bu konuda yaşadığın yer çok önemli. Ben 2 senelik grafik tasarım okudum yaşadığım yer yüzünden iş bulamıyorum, e üstüne askerlik var fabrikalar da almıyor benzinlik köşelerinde sürünüyorum şuan, askerden sonra fabrikaların grafik departmanlarına başvuru yapıcam olursa oluuur olmazsa hayat bitti.

samet135

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
601
İsim
Samet Yeniköy
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bak bu konuda yaşadığın yer çok önemli. Ben 2 senelik grafik tasarım okudum yaşadığım yer yüzünden iş bulamıyorum, e üstüne askerlik var fabrikalar da almıyor benzinlik köşelerinde sürünüyorum şuan, askerden sonra fabrikaların grafik departmanlarına başvuru yapıcam olursa oluuur olmazsa hayat bitti.
Tekirdağda yaşıyorum hocam. Peki yazdığım %50 indirim vs onlar nedir biliyor musunuz?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hakkınızda hayırlısı kafanıza göre iş bulursunuz umarım

m_blck

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Muzaffer
ben programcilik mezunu olarak dgs islemleri ile ugrasiyorum. is bulmak lisans bolumlerinde bile zorken onlisansta bi hayli zor.
kendinizi gelistirmeniz gerek yoksa kolay kolay is bulamazsiniz, okul surecinde belirli bir alana yogunlasmaniz lazim projeler uretmeniz lazim.
kisisel tavsiyem linkedin i aktif kullanin ve egitim hayatiniz boyunca staj uzerine yogunlasin bazi sirketler staj yaptirdigi kisileri kendi kadrosuna katmak isteyebiliyor.

Tekirdağda yaşıyorum hocam. Peki yazdığım %50 indirim vs onlar nedir biliyor musunuz?

indirim oranlari ozel universiteler icin

samet135

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
601
İsim
Samet Yeniköy
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
ben programcilik mezunu olarak dgs islemleri ile ugrasiyorum. is bulmak lisans bolumlerinde bile zorken onlisansta bi hayli zor.
kendinizi gelistirmeniz gerek yoksa kolay kolay is bulamazsiniz, okul surecinde belirli bir alana yogunlasmaniz lazim projeler uretmeniz lazim.
kisisel tavsiyem linkedin i aktif kullanin ve egitim hayatiniz boyunca staj uzerine yogunlasin bazi sirketler staj yaptirdigi kisileri kendi kadrosuna katmak isteyebiliyor.

indirim oranlari ozel universiteler icin
Dediğiniz gibi staj gerçekten önemli bi etken olabilir hocam. Devlet ünilerinde yoktur o zaman dediğiniz indirim oranı ücretsiz olduğu için zaten bende devlet üni yazmayı düşünüyorum.

LothbLoki

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
349
İsim
Enis Solak

Çerkezköydeyim ben de. Sanırım o indirim muhabbeti özel üni ücretlerine indirim yapıyor. Silivride Rumeli Üni var bilirsin orda Trakyalı olmak bile indirim kazandırıyor orda okuyup iş bulan arkadaşlarım var istersen bir araştır.

Top Bottom