Neler Yeni

Üniversite için Laptop önerisi

?

• Macbook Pro

• CASPER Excalibur

Sonuçları oy verdikten sonra görebilirsiniz.

berke.

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,173
İsim
Berke

dalpirin

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
81
İsim
Alperen Dal
Merhabalar. Bu sene marmara üniversitesi bilgisayar programcılığı bölümüne başlayacağım fakat nasıl bir cihaz alayım bu konuda çok kararsız kaldım. Şimdi şöyle bir şey var ki bilgisayar programcılığı 2 senelik bir bölüm ve bu 2 senelik bölümden 4 senelik bölüme geçiş yapmak mümkün ama zormuş. Eğer geçebilirsem buradan yazılım mühendisliğine, geçemezsem 2 sene bitirdikten sonra sınava tekrar hazırlanıp dijital oyun tasarımı ya da bilgisayar mühendisliği okumak istiyorum. Yani kısacası size sunacağım 2 seçenekten siz olsanız hangisini bana önerirdiniz? İhtiyaçlarıma göre hangi cihaz bana daha uygun? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Seçenekler:
https://www.apple.com/tr/shop/buy-mac/macbook-pro/13-inç-uzay-grisi-8-çekirdekli-cpu’ya-ve-10-çekirdekli-gpu’ya-sahip-apple-m2-çip-256gb

Dijital tasarım ve oyun için her türlü windows bir cihaz tercih etmen gerekir. Ayrıca programların stabilitesi için mutlaka intel işlemcili bir cihaz bakman lazım giriş seviye i5-12500H işlemcili cihazlar işini görür fakat ileride i7 yada i9-12900HK gibi aşırı güçlü işlemcili modellere geçmen lazım

c0rbius

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
197
İsim
Çağan Mert Şimşek
Dijital tasarım ve oyun için her türlü windows bir cihaz tercih etmen gerekir. Ayrıca programların stabilitesi için mutlaka intel işlemcili bir cihaz bakman lazım giriş seviye i5-12500H işlemcili cihazlar işini görür fakat ileride i7 yada i9-12900HK gibi aşırı güçlü işlemcili modellere geçmen lazım
Bu model iyi bir seçim değil mi?

Mesaj otomatik birleştirildi:

SSD boyutları aynı fakat okuma tarafında evet bir fark olabilir.
Zephyrus'un beyaz modelini videolarda gördüm ve beğendim. Türkiye'de kendisi satışta mı bilmiyorum. Beyazının tasarımını aşırı derecede iyi gözüküyor ve eğer ülkemizde satılmıyorsa kosovaya gidince oradan alabilirim.

Son düzenleme:

dalpirin

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
81
İsim
Alperen Dal
Bu model iyi bir seçim değil mi?

Mesaj otomatik birleştirildi:

Zephyrus'un beyaz modelini videolarda gördüm ve beğendim. Türkiye'de kendisi satışta mı bilmiyorum. Beyazının tasarımını aşırı derecede iyi gözüküyor ve eğer ülkemizde satılmıyorsa kosovaya gidince oradan alabilirim.
stabilite olarak kullanacağın çoğu uygulama intel cihazlarda daha iyi çalışıcaktır çünkü optimizasyonları intel işlemcilere daha uygun ve yazılımsal olarak her türlü intel önde. Her şey performans ve rakamlar değil malesef. Intel core i7-12700H işlemcisi attığın 6800hs tan daha iyi ayrıca o da car

c0rbius

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
197
İsim
Çağan Mert Şimşek
stabilite olarak kullanacağın çoğu uygulama intel cihazlarda daha iyi çalışıcaktır çünkü optimizasyonları intel işlemcilere daha uygun ve yazılımsal olarak her türlü intel önde. Her şey performans ve rakamlar değil malesef. Intel core i7-12700H işlemcisi attığın 6800hs tan daha iyi ayrıca o da car
12700h lı ve max-q rtx 3060 lı, pil sürsi en az zephyrus kadar iyi olan bir model öneririniz varsa alabilirim.

HmzaY

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,066
İsim
Hamza Y
İlgilendiği Kategoriler
Little Bit Everything
12700h lı ve max-q rtx 3060 lı, pil sürsi en az zephyrus kadar iyi olan bir model öneririniz varsa alabilirim.
Malesef öyle bir pc yok. Bütçeyi 60k ya çıkartırsanız belki vardır.

c0rbius

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
197
İsim
Çağan Mert Şimşek

HmzaY

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,066
İsim
Hamza Y
İlgilendiği Kategoriler
Little Bit Everything

c0rbius

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
197
İsim
Çağan Mert Şimşek
Saçmalık. Ama ederi 35k kadardı zaten.
Vatan bilgisayar bile 32k dan satıyor. Sitelerine girdim satıcının kendi sitesinde laptop yok. Belki elindeki stoklar bitmiştir ve yeni ücretleri de hesaba katarak bir maaliyet ortaya koymuşlardır. Yoksa dolar sabit ortada bir şey yok yani.

HmzaY

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,066
İsim
Hamza Y
İlgilendiği Kategoriler
Little Bit Everything
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri