Neler Yeni

Çözüldü✓ Üniversite için Laptop Şart mı?

elrici3

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
202
İsim
Mert içyer
Bu yıl sınava gireceğim ve İnşallah il içinde bir bilgisayar mühendisliği okumayı düşünüyorum. Yazın şöyle 30-40k arası bir PC toplamayı düşünüyordum ancak bölüm gereği laptop lazım olur mu diye düşündüm. İl dışı olsa soru bile değil ancak il içi düşündüğüm için masaüstüm zaten her işi yapabilir. O yüzden şart mı notebook? Mühendislik okuyanlar yardımcı olursa sevinirim.

şahin doğan

80+ Platinum
Şart. Ders içerisinde lazım oluyor.

Charlster

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
284
İsim
Cihan Mert Karagöz
Okula göre değişebilir bizim okulun kendi bilgisayarları var. AutoCAD ve c++ derslerini onlarla işliyoruz.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Nasıl bir performans beni götürür? Çünkü masaüstü de dizmek istiyorum.
1650 yeterli olur her işin için aslında. Ya da MSI gf63 vardı 45w 4050 li o da olabilir

elrici3

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
202
İsim
Mert içyer
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Okula göre değişebilir bizim okulun kendi bilgisayarları var. AutoCAD ve c++ derslerini onlarla işliyoruz.
Mesaj otomatik birleştirildi:

1650 yeterli olur her işin için aslında. Ya da MSI gf63 vardı 45w 4050 li o da olabilir
Yani notebookta oyun oynamayacağım o yüzden işlemcisi sağlam SSDsi ve Rami yüksek ekran kartsız bir notebook beni götürmez mi? Bilgisayar mühendisliğinde ekran kartına yük bindirecek işler yapılıyor mu?

.cMc.

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
142
İsim
Sergen Camcı
Ekran kartı lazım diye biliyorum kanka

Charlster

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
284
İsim
Cihan Mert Karagöz
Yani notebookta oyun oynamayacağım o yüzden işlemcisi sağlam SSDsi ve Rami yüksek ekran kartsız bir notebook beni götürmez mi? Bilgisayar mühendisliğinde ekran kartına yük bindirecek işler yapılıyor mu?
2 tane üniversitenin müfredata baktım ekran kartı gerekicek ders görmedim. Tabi sen yine gidiceğin üniversiteye göre seçersin. Ayrıca amd hem batarya performansı hem dahili gpu da daha iyi.

ARTIK FAN DEĞİLİM

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,886
İsim
Bilal Tepe
Çoğu üniversitede bilgisyaar sınıfı var mesela bizde 10 tane mac 10 tane Windows 7 tane linux var

elrici3

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
202
İsim
Mert içyer
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
2 tane üniversitenin müfredata baktım ekran kartı gerekicek ders görmedim. Tabi sen yine gidiceğin üniversiteye göre seçersin. Ayrıca amd hem batarya performansı hem dahili gpu da daha iyi.

Çoğu üniversitede bilgisyaar sınıfı var mesela bizde 10 tane mac 10 tane Windows 7 tane linux var
Peki mesela gazi bilgisayar mühendisliği için 1. sınıfta çok gerekir mi? Çünkü masaüstüne yoğunlaşmak istiyorum uzun vadeli bir sistem için.

marceline_27

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
745
İsim
Fatih Ayhan
Bu yıl sınava gireceğim ve İnşallah il içinde bir bilgisayar mühendisliği okumayı düşünüyorum. Yazın şöyle 30-40k arası bir PC toplamayı düşünüyordum ancak bölüm gereği laptop lazım olur mu diye düşündüm. İl dışı olsa soru bile değil ancak il içi düşündüğüm için masaüstüm zaten her işi yapabilir. O yüzden şart mı notebook? Mühendislik okuyanlar yardımcı olursa sevinirim.
Evet laptop şart oluyor fakat 40k gibi bir bütçeniz varsa hepsini laptop'a yatırmanıza gerek yok. 20k 20k olarak ayırıp ya da 15k 25k olarak bütçe ayırıp okuldaki işleriniz için laptop'u kullanın hem taşıma açısından da hafif bir model seçebilirsiniz kolaylık olur. Evde de masaüstünde ağır işlerinizi yapabilirsiniz.

elrici3

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
202
İsim
Mert içyer
Evet laptop şart oluyor fakat 40k gibi bir bütçeniz varsa hepsini laptop'a yatırmanıza gerek yok. 20k 20k olarak ayırıp ya da 15k 25k olarak bütçe ayırıp okuldaki işleriniz için laptop'u kullanın hem taşıma açısından da hafif bir model seçebilirsiniz kolaylık olur. Evde de masaüstünde ağır işlerinizi yapabilirsiniz.
Hocam o bölümdeysen bir iki şey daha sorabilir miyim?

beskazalichinese

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
970
İsim
Sadettin Y
3. sinif mak muh ogrencisiyim. Bilgisayara ihtiyacin olmuyor. Sadece proje ve ders calisma konularinda ev disi kullanimda cok buyuk faydasi olur.

elrici3

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
202
İsim
Mert içyer
3. sinif mak muh ogrencisiyim. Bilgisayara ihtiyacin olmuyor. Sadece proje ve ders calisma konularinda ev disi kullanimda cok buyuk faydasi olur.
Cevap için teşekkürler ancak bilgisayar mühendisliği için daha fazla gerekebilir diye düşünüyorum. İyi forumlar.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
951,305
Üyeler
149,882
Son üye
Ferhat Alkan
Top Bottom