Neler Yeni

Çözüldü✓ Üniversite için Laptop Şart mı?

marceline_27

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
745
İsim
Fatih Ayhan
Hocam o bölümdeysen bir iki şey daha sorabilir miyim?
Ben programcılık okuyorum. Yazılımla alakalıysa sorabilirsin ama doğrudan sadece bölümle alakalıysa cevaplayamayabilirim.

elrici3

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
202
İsim
Mert içyer
Ben programcılık okuyorum. Yazılımla alakalıysa sorabilirsin ama doğrudan sadece bölümle alakalıysa cevaplayamayabilirim.
1. sınıfı eğer toplarsam masaüstü ile idare edebilir miyim diye soracaktım. Diğer sınıflarda notebook a geçerim.

marceline_27

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
745
İsim
Fatih Ayhan
1. sınıfı eğer toplarsam masaüstü ile idare edebilir miyim diye soracaktım. Diğer sınıflarda notebook a geçerim.
1. Sınıf da her şeyin en temelini öğretecekler zaten okulda pek bilgisayara ihtiyaç duyacağınızı sanmam.

Dahası  
Reaksiyon skoru
11,202
İsim
Murat Orhan
Yarı yarıya laptop masaüstü kombinle

DenizGöksu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
160
İsim
Deniz Göksu
Bu yıl sınava gireceğim ve İnşallah il içinde bir bilgisayar mühendisliği okumayı düşünüyorum. Yazın şöyle 30-40k arası bir PC toplamayı düşünüyordum ancak bölüm gereği laptop lazım olur mu diye düşündüm. İl dışı olsa soru bile değil ancak il içi düşündüğüm için masaüstüm zaten her işi yapabilir. O yüzden şart mı notebook? Mühendislik okuyanlar yardımcı olursa sevinirim.
20k laptop için 20k masaüstü için ayır

elrici3

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
202
İsim
Mert içyer

marceline_27

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
745
İsim
Fatih Ayhan

mandog

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,265
İsim
Mertol
Peki alacak olsam Intel mi AMD bir sistem mi alayım notebookta?

Pil ve performansı önemli. Fps değil.
Amd bakabilirsin. Laptobu 12 13kya alsan da olur. Amdnin grafik işleme brimi işini görür.
İdeapad 5 veya hp 15s modellerine bakabilrsin

marceline_27

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
745
İsim
Fatih Ayhan
Pil performansı da önemli de o yüzden AMD intele göre nasıl çok büyük bir fark var mı verilerde?
Pil performansında alacağınız bilgisayarın intel ve amd modellerine kendi sitesinden bakıp ona göre karar verebilirsiniz ki genelde birbirlerine çok yakınlar zaten aynı modelse. Ezbere bilmiyorum şimdi. Üstelik sadece işlemci bazlı da bakılmaz alacağınız bilgisayarın piline ekranına klavye ışığına göre de değişir bu. Genel olarak zaten alacağınız bir iş bilgisayarı sizi 5-6 saat idare eder. Performans açısından intel daha iyi olduğu için önerdim.

B1L0

Hayırlı forumlar
Moderatör
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,537
İsim
bilo
Discord
b1l0
Ben bilgisayar mühendisliği okuyorum, okula pek pc götürmüyorum hocam ama yanınızda lazım olan yerler olabiliyor. O yüzden yerinizde olsam 30klık sağlam masaüstü dizer yanına 10klık iş görcek bi laptop alırdım.

Matt Murdock

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,017
İsim
Oğuz
Şart knk ya ama böyle ortalama 8-10 bine bir laptop bulursan üstüyle de PC dizersin.

Top Bottom