Neler Yeni

Üniversite okumak hakkındaki vahim durumum yardım edebilirseniz sevinirim

Pikeasx

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Ömer Faruk Kaya
İlgilendiği Kategoriler
Seslendirme ve Dublaj Sanatçısı
Instagram
Pikeas_dublaj
Merhabalar. Adım Ömer Faruk ve 19 yaşındayım. 7-8 yıldır seslendirme ve dublaja çok büyük hayranlık duyuyor ve ilerideki mesleğimin bu olmasını çok istiyordum. 2020 senesinde federal film Akademi'den eğitim aldım ve artık neredeyse bir dublaj sanatçısıyım. Sadece seslendirme stüdyolarına girip başlamak kaldı. Ve bir stüdyoyla da görüştüğümde beni işe alabileceklerini söyledi. Şimdi benim ilkokuldan beri derslerim hiç iyi değildi. Şu an lise mezunuyum 2. kere sınava gireceğim. Geçen sene barajı bile geçememiştim. Ayrıca meslek lisesi mezunuyum. Şu anda da dershaneye gitmeme rağmen TYT toplam netim 15 - 30 arasında geziyor. Sizden akıl istiyorum. Ben şimdi ne yapmalıyım? Dandik bir üniversite bile olsa girmeli miyim? Yoksa benim için tamamiyle zaman kaybı mı? Yani bilemiyorum üniversite okusam bile mezun olduğum işi yapacağımı hiç zannetmiyorum. Ki zaten bu netlerle de doğru düzgün bir yere gidebileceğimi de hiç sanmıyorum sadece gireceğim. Ailem çok baskı yapıyor illa bir üniversite bitir diye ama ben zaman kaybı olacağını düşünüyorum. Mesleğimi elime aldıktan sonra kendimi geliştirip kanıtladıktan sonra üniversiteyi açıktan da okuyabilirim. Şu anda önceliğim iş olsun diye düşünüyorum. Sizin bu konudaki görüşlerinizi merak ediyorum. Seslendirme ve dublajla ilgili sormak istediğiniz soru varsa cevaplayabilirim biraz bilgim var şimdiden teşekkür ederim.

Emirhandkee

80+ Titanium
En İyi Cevap
45
Merhabalar. Adım Ömer Faruk ve 19 yaşındayım. 7-8 yıldır seslendirme ve dublaja çok büyük hayranlık duyuyor ve ilerideki mesleğimin bu olmasını çok istiyordum. 2020 senesinde federal film Akademi'den eğitim aldım ve artık neredeyse bir dublaj sanatçısıyım. Sadece seslendirme stüdyolarına girip başlamak kaldı. Ve bir stüdyoyla da görüştüğümde beni işe alabileceklerini söyledi. Şimdi benim ilkokuldan beri derslerim hiç iyi değildi. Şu an lise mezunuyum 2. kere sınava gireceğim. Geçen sene barajı bile geçememiştim. Ayrıca meslek lisesi mezunuyum. Şu anda da dershaneye gitmeme rağmen TYT toplam netim 15 - 30 arasında geziyor. Sizden akıl istiyorum. Ben şimdi ne yapmalıyım? Dandik bir üniversite bile olsa girmeli miyim? Yoksa benim için tamamiyle zaman kaybı mı? Yani bilemiyorum üniversite okusam bile mezun olduğum işi yapacağımı hiç zannetmiyorum. Ki zaten bu netlerle de doğru düzgün bir yere gidebileceğimi de hiç sanmıyorum sadece gireceğim. Ailem çok baskı yapıyor illa bir üniversite bitir diye ama ben zaman kaybı olacağını düşünüyorum. Mesleğimi elime aldıktan sonra kendimi geliştirip kanıtladıktan sonra üniversiteyi açıktan da okuyabilirim. Şu anda önceliğim iş olsun diye düşünüyorum. Sizin bu konudaki görüşlerinizi merak ediyorum. Seslendirme ve dublajla ilgili sormak istediğiniz soru varsa cevaplayabilirim biraz bilgim var şimdiden teşekkür ederim.
Zaman kaybı olur. Seslendirme ve dublaj işinden memnunsan direkt işe gir.

Dolar Bey

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,218
İsim
Mehmet Alp Uzun
İlgilendiği Kategoriler
Dizüstü Bilgisayar
Discord
Dolar#9411
Madem kendini bu kadar geliştirmişsin üniversite okumana gerek yok sanırım.
Kendine iş bulmaya çalış.

kolonya

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Bionlukta 100-50TL'ye dublaj yapabilirsin.

Emirhandkee

80+ Titanium
En İyi Cevap
45

Faristod

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,088
İsim
Arda Aydın
Normaldw yine üniye git derdim ama netlerin kötüymüş. Bence direkt işe girmen senin için daha yararlı olur

amdsaolsun

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,930
İsim
Efe GÖKKURT
İlgilendiği Kategoriler
BIOS, yazılım ve kapanma sorunları
Instagram
gokkurtefe
Bir işe girerken üniversitene bakarlar iyi bir okulda okumaya çalış o işten eninde sonunda çıkacaksın ve başka bir işe girmen gerekecek
Mesaj otomatik birleştirildi:

@Emirhandkee hocam niye kızgın attınız

Pikeasx

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Ömer Faruk Kaya
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
Pikeas_dublaj
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bir işe girerken üniversitene bakarlar iyi bir okulda okumaya çalış o işten eninde sonunda çıkacaksın ve başka bir işe girmen gerekecek
Bu işte kendini geliştirip yükseldikten sonra para geliyor ve bu işte yükselmek için üniversite diplomasına ihtiyacım yok. Her şey kendimi geliştirmeyle alakalı. 2 yıllık bir yer okusam zaman kaybı mı olur yoksa yararlı mı hala aradayım

Emirhandkee

80+ Titanium
En İyi Cevap
45
@Emirhandkee hocam niye kızgın attınız
Herkes üniversite okuyacak diye bir şey yok. Ayrıca seslendirme ve dublaj işinin bir sonu yok şimdilik.
Bu iş için üniversite gereksiz.
Bu işte önemli olan yetenek ve tecrübe.

amdsaolsun

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,930
İsim
Efe GÖKKURT
İlgilendiği Kategoriler
BIOS, yazılım ve kapanma sorunları
Instagram
gokkurtefe
Bu işte kendini geliştirip yükseldikten sonra para geliyor ve bu işte yükselmek için üniversite diplomasına ihtiyacım yok. Her şey kendimi geliştirmeyle alakalı. 2 yıllık bir yer okusam zaman kaybı mı olur yoksa yararlı mı hala aradayım
Ikisini birden yapamazmısınız ?

Herkes üniversite okuyacak diye bir şey yok. Ayrıca seslendirme ve dublaj işinin bir sonu yok şimdilik.
Bu iş için üniversite gereksiz.
Bu işte önemli olan yetenek ve tecrübe.
Tamam ama fikir verdim

Emirhandkee

80+ Titanium
En İyi Cevap
45
2 yıllık bölümü okusan ne kazanacaksın ki? Dublajlık üniversite mezunu olup olmadığına bakmıyor. Onun yerine harcayacağın zamanı ve parayı dublajlıkta kendini geliştirmek ve ün kazanmak için harcamak daha mantıklı.

Yukarıdaki arkadaşın lafı ressama, mühendislik oku gibi olmuş.

Pikeasx

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Ömer Faruk Kaya
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
Pikeas_dublaj
Zaman kaybı olur. Seslendirme ve dublaj işinden memnunsan direkt işe gir.
Gayet memnunum. Çok severek yaptığım bir iş. Fakat bunu nasıl aileme anlatabilirim bu konuda bi tavsiyeniz var mıdır? Babam hakkında kötü konuşmak istemiyorum fakat bu işi aşırı kötülüyor. Üniversite okumak istemiyorum bu iş için üniversite şimdilik gereksiz gibi telkinlerde bulunuyorum fakat sonra "serseriler gibi olucaksın sokakta köpek taşlarsın anca" gibi ithamlarda bulunuyor. Babamı nasıl ikna edebilirim?

2 yıllık bölümü okusan ne kazanacaksın ki? Dublajlık üniversite mezunu olup olmadığına bakmıyor. Onun yerine harcayacağın zamanı ve parayı dublajlıkta kendini geliştirmek ve ün kazanmak için harcamak daha mantıklı.

Yukarıdaki arkadaşın lafı ressama, mühendislik oku gibi olmuş.
Ayriyetten de illa dublajla ilgili bi üniversite okumam bekleniyorsa konservatuar tiyatro bölümü en son çare olarak bakıyorum fakat oraya girmek çok zor. Zor yetenek sınavları var ve fiziksel yeterlilik istiyor. En kötü böyle bir yol izlerim diye düşünüyorum.

Emirhandkee

80+ Titanium
En İyi Cevap
45
Gayet memnunum. Çok severek yaptığım bir iş. Fakat bunu nasıl aileme anlatabilirim bu konuda bi tavsiyeniz var mıdır? Babam hakkında kötü konuşmak istemiyorum fakat bu işi aşırı kötülüyor. Üniversite okumak istemiyorum bu iş için üniversite şimdilik gereksiz gibi telkinlerde bulunuyorum fakat sonra "serseriler gibi olucaksın sokakta köpek taşlarsın anca" gibi ithamlarda bulunuyor. Babamı nasıl ikna edebilirim?
Ne yönden kötülüyor mesleği?
Yapman gereken ilk iş dublajlığın dünyası göstermek olabilir.

Büyük ihtimalle baban, dublajlık dünyasında çok fazla serseri, kafası kırık insan olduğunu düşündüğü için olabilir.

Üniversite oku demesine karşın da üniversite okusadam da okumasam da aynı kişi olacağım tarzında bir cümle ile karşılık verirsen. Sert tavrını kırabilirsin.

Top Bottom