Neler Yeni

Üniversite ders seçimi ile ilgili yardım gerek.

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Faruk Bey
Arkadaşlar merhaba üniversite 1. sınıfım ders seçimleri başladı. OBS üzerinden ders seçimi yapıyorum ancak 30 kredi hakkım var,derslerin kredileri 4 yada 5 kredi ve hiçbir şekilde tam 30 olmuyor.Yani 6 tane 5 kredilik ders yok.30 dan fazlada yapamıyorum kredi sınırından dolayı bir şeyi yanlışmı yapıyorum acaba? 28 olsa problem olurmu google da arattım ancak sadece 30 kredi zorunlu olduğunu buldum.

man a man

80+ Bronze
Müfredattaki dönem derslerini alacaksın sadece. AKTS limiti dolmasada olur

• Beğen
Reaksiyonlar: Prmy

habbassaka

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,204
İsim
Berk
Arkadaşlar merhaba üniversite 1. sınıfım ders seçimleri başladı. OBS üzerinden ders seçimi yapıyorum ancak 30 kredi hakkım var,derslerin kredileri 4 yada 5 kredi ve hiçbir şekilde tam 30 olmuyor.Yani 6 tane 5 kredilik ders yok.30 dan fazlada yapamıyorum kredi sınırından dolayı bir şeyi yanlışmı yapıyorum acaba? 28 olsa problem olurmu google da arattım ancak sadece 30 kredi zorunlu olduğunu buldum.
derlesin ağırlıkları farklıdır illa 30 doldurulacak diye bir kural yok ama dönem içinde seçmeniz gerken ana dersleriniz var onları mutlaka seçmelisiniz geriye eğer krediniz kalıyorsa seçmeli derslerden ekleme yapabilirsin(seçmeli dersler mezun olurken ana derslerin dışında kalan, yanlıs hatırlamıyorsam benim zamanımda 240akts değerinde ders almış olmanız gerek bu değeri doldurmak için ana derslerin yanında seçmeli ders ekliyorsunuz)

ana derslerini seçip geriye kredin kalıyorsa mutlaka seçmeli dersleri ekle bir şey kaybetmezsiniz toplam galiba 30+6 aktslik ders alınıyordu bir dönemde

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Faruk Bey
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Müfredattaki dönem derslerini alacaksın sadece. AKTS limiti dolmasada olur

derlesin ağırlıkları farklıdır illa 30 doldurulacak diye bir kural yok ama dönem içinde seçmeniz gerken ana dersleriniz var onları mutlaka seçmelisiniz geriye eğer krediniz kalıyorsa seçmeli derslerden ekleme yapabilirsin(seçmeli dersler mezun olurken ana derslerin dışında kalan, yanlıs hatırlamıyorsam benim zamanımda 240akts değerinde ders almış olmanız gerek bu değeri doldurmak için ana derslerin yanında seçmeli ders ekliyorsunuz)

ana derslerini seçip geriye kredin kalıyorsa mutlaka seçmeli dersleri ekle bir şey kaybetmezsiniz toplam galiba 30+6 aktslik ders alınıyordu bir dönemde
cevabınız için teşekkürler müfredattaki derslerde 2 tane ingilizce var biri akademik biri normal ders seçimi yaparken o ikisinide seçemiyorum kredi limitini aşıyor 1 tanesini seçsem problem olmaz yani

zerolite

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,327
İsim
Mertcan
İlgilendiği Kategoriler
Kripto
Hocam normalde o dönem okuman gereken dersleri bir paket yapıyorlar, üstüne istersen sende ek ders alıyorsun sende o şekilde değil mi?

donanimci98

80+ Bronze
Tam 30 dolduracak ders olması lazım özellikle de ilk dönemde.Önce zorunluları çek sonra seçmelilerden hesaplayarak 30 u doldurman iyi olur. Yoksa başka zaman vermen gerekir. ileride sıkıntı olup 1-2 krediden okul uzayabilir.

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Faruk Bey
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
cevabınız için teşekkürler müfredattaki derslerde 2 tane ingilizce var biri akademik biri normal ders seçimi yaparken o ikisinide seçemiyorum kredi limitini aşıyor 1 tanesini seçsem problem olmaz yani
Hocam normalde o dönem okuman gereken dersleri bir paket yapıyorlar, üstüne istersen sende ek ders alıyorsun sende o şekilde değil mi?
yok hocam değil tek tek seçtimde 28 kredi oldu birde türk dili edebiyatı var o zorunlu ders sanırım 2 kredi ordan gelir diye düşünüyorumda ders programında görünmüyor şuan nolcak acaba :d

Dahası  
Reaksiyon skoru
9,509
İsim
Diyarhan
Fullemene gerek yok zaten. Seçmeli dersler felan da oluyor temsilci hocan onları seçin der. Eğer boş yerin varsa üst sınıftan kolay dersleri alabilirsin.

zerolite

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,327
İsim
Mertcan
İlgilendiği Kategoriler
Kripto
yok hocam değil tek tek seçtimde 28 kredi oldu birde türk dili edebiyatı var o zorunlu ders sanırım 2 kredi ordan gelir diye düşünüyorumda ders programında görünmüyor şuan nolcak acaba :d
Rehber hocana mail atmak daha faydalı olur

Shadow

80+
Danışman hocan, rehber hocan veya bölüm hocan ile görüşmen daha iyi olacaktır.

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Faruk Bey
arkadaşlar cevaplarınız için teşekkürler
Tam 30 dolduracak ders olması lazım özellikle de ilk dönemde.Önce zorunluları çek sonra seçmelilerden hesaplayarak 30 u doldurman iyi olur. Yoksa başka zaman vermen gerekir. ileride sıkıntı olup 1-2 krediden okul uzayabilir.
hocam zaten seçebileceğim dersleri seçtim sadece ingilizce de akademik ingilizceyi seçemiyorum kredi sınırından dolayı zaten o hazırlık sınıfını okuyanlar içinmiş sanırım.Türk dili ve Edebiyatı dersi seçmelilerde görünmüyor ders programındada görünmüyor o daha sonramı gelicek acaba danışmana mail attım bakalım yarın en kötü ararım

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Faruk Bey
arkadaşlar merhaba sorun çözüldü muhtemelen.Ne oldu derseniz ilk gün girdiğimde Edebiyat dersi yoktu bugün kontrol ettim oda eklenmiş onuda seçtim ve tam 30 kredi oldu.

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Faruk Bey
Arkadaşlar farklı bir sorun var bu konuya yazayım dedim.Ders seçimini yaptım Danışman onayıda oldu ama e devlette pasif öğrenci (kayıt yenilememiş) olarak görünüyorum.Öğrenci işlerini arayıp bilgi alabilirsiniz gibi bi yazı var e devlette ama öğrenci işlerinin telefonunu açan yok

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
994,081
Üyeler
157,191
Son üye
dillim
Top Bottom