Neler Yeni

Upload hızım çok düşük, Türk Telekom'u arasam çözerler mi?

enessup

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
Enes Hazar
Modem arayüzünden ss atar mısın
Benim snr margin değerim neredeyse upload da 40 a yakın. Yani ben 20-30 rahatlıkla alırım ama kim verecek ki ?
1723284496803.png

porento54

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
80
İsim
Furkan Aydın
Senin hattına gelen normal gözüküyor. Benimki böyle olduğu halde düzeltmiyorlar gerisini sen düşün.

asasdasas.jpg

Danke

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
261
İsim
Yunus
Binan eski ise Vdls kablonu yenilersen hızın artırabilirler

enessup

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
Enes Hazar
Upload değerin zaten sınırda.
Download'a gelirsek 50mbps civarı destekliyor görünüyor. Ancak bu arttırılırsa, stabil olmayabilir. Paket kaybı ve anlık ping dalgalanmaları olabilir.
Download bana yetiyor, hız yükseltme gibi bir planım yok zaten yeterince para ödüyorum, upload yükselsin tek istediğim ama olmayacak herhalde.
Senin hattına gelen normal gözüküyor. Benimki böyle olduğu halde düzeltmiyorlar gerisini sen düşün.

Alıntıyı görüntüle
Kaç veriyorlar hız hocam size?
Binan eski ise Vdls kablonu yenilersen hızın artırabilirler
Bina eski, 30 senelik vardır. Yıllar önce adsl bağlatmıştık, 1 yıl sonra arayıp vdsl port boş geçirebiliriz dediler geçirdik ama adsl bağlarken olan kablo üzerinden vdsl'e geçtik yeni bir kablo ayarlamadılar. Modemin yerini değiştirirken kablo lazım oldu aradım ama kopmadığı sürece yenilemiyoruz dediler, kopsa bile yeni kablo ne kadar iyi olabilir bilmiyorum.

porento54

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
80
İsim
Furkan Aydın
Hangi servis sağlayıcısı?
Türk telekom konu açmıştım sizde cevap vermiştiniz. Normal hızım 35mbps 7 mbps de upload vardı 3 hafta önce bozuldu btk felan heryere şikayet ettim düzeltemeyiz denip hızımı düşürmek istiyorlar. Zorunlu 24mbps'ye düşürmeye çalışıyorlar. Muhtemelen tahhütüm olduğu için ve uygun olduğu için beni caydırmak istiyorlar ve hatta başkalırını dahil edicekler. 35mbps 2 yıllık tahhütüm var 2025 şubatta bitecek 190 tl verdiğim için gerçi onuda 210 tl yapmışlarda yeni birilerini dahil ediyorlar benim hızımı düşürüyolar.

_AhmeT_-

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
503
İsim
Ahmet
İlgilendiği Kategoriler
Pc İle Alakalı her şey Ve Yazılım
Merhaba, 35 Mbps bir paket kullanıyorum, 32 download, 5.42 upload alıyorum. Paket yükselttiğim zaman download yükseliyor fakat upload sabit kalıyor, daha da artmıyor.
Evim en fazla bu kadar upload alabiliyor sanırım, bunu nasıl çözebilirim? Müşteri hizmetlerini arasam arıza kaydı açtırsam bir çözüme ulaşılabilir mi?
İçerik üreticisiyim ve upload en çok ihtiyacım olan şey, fakat alabildiğim en fazla hız 5.42 gördü bugüne kadar.
Modem hat değerlerimde de bu şekilde gözüküyor, en fazla 55 download, 5.42 upload alabiliyorum, üstü yok. Bunu modem değiştirip çözebilir miyim yoksa altyapı sorunu mu?

Alıntıyı görüntüle
hocam ben kaç kez test ettim kendiminkini evde 5 kişi kullanıyor şuan 75 19 altını görmedim bu siz tek kişi kullanırkenmi herkes varken mi

Danke

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
261
İsim
Yunus
30 yıllık bakır kablodan hayır gelmez bir tane elektrikçi ile anlaş gelip çeksin hızın kat kat daha artar

enessup

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
Enes Hazar
hocam ben kaç kez test ettim kendiminkini evde 5 kişi kullanıyor şuan 75 19 altını görmedim bu siz tek kişi kullanırkenmi herkes varken mi
Hocam çok fark etmiyor o, şuan 3 cihaz bağlı bu değerleri alıyorum, kimse girmese de çok büyük fark yaşanmıyor o değerleri alıyorum yine.

Danke

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
261
İsim
Yunus
Düşündüğün kadar zor bir şey değil o kabloyu çıkarıp onun yerine başka bir kablo takacak

enessup

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
Enes Hazar
30 yıllık bakır kablodan hayır gelmez bir tane elektrikçi ile anlaş gelip çeksin hızın kat kat daha artar
Hocam kablo 30 yıllık değildir bence, binaya ilk interneti ben bağlattım 2016 senesindeydi galiba d-smarttan. Ayrıca elektrikçi ile anlaşsam kazı falan yapması gerekir mi yoksa yüzeyden mi götürecek kabloları?

Danke

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
261
İsim
Yunus
Evine gelen kabloyu çıkarıp senin isteğinin kabloyu takacak sorun olacağını sanmıyorum ama git konuş fazla bir ücrette çıkmaz, başka bir yapacak bir şey yok

Top Bottom