Neler Yeni

UPS kargom gümrükte kaldı

echoes

80+ Bronze
merhaba arkadaşlar. blizzard oyun firmasının sitesinden almış olduğum ürünler bugün İstanbul'a varmış ve gümrüğe takılmış. bu konudan şu şekilde haberim oldu; bana bugün saat 13:30 dolaylarında bir sms gelmiş ups kargodan ve takip nosu yazan ürünümün gümrük işlemlerinin yapılabilmesi için bir link eklenmiş. linke tıkladım ve benden istenen bilgileri girmeye başladım. standart sorulardı ve bir soruda isim-soyisim-tc-telefon isteniyordu. yazdım hepsini ama eşleşmeyen bilgi gibi bir uyarı verdi her denememde, daha sonra işlemi yapamamış oldum. boş bir vaktimde ups'in sitesinden sorgulama yapmayı denedim ve şöyle bir pencere çıktı önüme;
1.jpg

yani bana gelen sms'ten bile önce "alıcının isteği ile başka gümrükçüye verildi" gibi bir giriş yapılmış. bu ne demektir? benim hiçbir isteğim veya talebim olmadı ki, bu ne anlama geliyor? daha sonra akşam iş çıkışı ups kargoyu aradım ve takip no vererek durumu anlattım. görevli hanımefendi kargomun gümrüğe takıldığını ve bir takım resmi prosedürleri uygulayarak alabileceğimi söyledi ama tam olarak anlamadım tabii ki çok karmaşık geldi. öncelikle ürünüm kesin olarak gümrüğe mi takılmıştır? eğer öyle ise(ufak çaplı bir araştırma yaptım) çok mu fazla masraf çıkar? ki uğraşması vs. ayrı bir dert olacak sanırım. aklım almıyor bu nasıl bir iştir. 150 euro üstü olduğu için ticari bilmem ne sayılıyormuş. yahu arkadaş 150 euroluk ürün alıp neyin ticaretini yapabilirim ben ya? gerçekten sinirden başıma ağrılar girdi, çatlıyor resmen başım. blizzard ile görüşsem iade almayı kabul ederler mi acaba? tabii onlar kabul etse dahi sanırım ups kargo ile de görüşüp ürünümü gümrükten geri almalarını isteyeceğim. yani burnumdan getirdiler, 1 tane şeye heves ettik şöyle kazandığımız parayla hoşumuza giden bir şey alalım dedik, gerçekten dertten sıkıntıdan yaşanmaz bu ülkede... ne olur bilgisi olanlar yardımcı olsun bana...

Top Bottom