Neler Yeni

Uzun süre YT Music kullandıktan sonra Spotify kullandım ve çok yavan geldi

Mustafa Zahid

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,206
İsim
Mustafa Zahid Önder
İlgilendiği Kategoriler
Her şeye maydanoz olur.
Instagram
@mustyonder
Steam
id/mustyonder
Discord
mustyonder#0007
önerdiğin ayar var mı hocam
Ben kulaklık ile dinliyorum ancak hoparlörde de iş görebilir. Ek olarak daha çok bass odaklı bir ekolayzer ve kalite bozulmadan alabildiğim en yüksek tiz sesleri böyle çıkıyor:
1702819621481.png

Normal dinleme ayarlarindan da Yüksek ses secili ve ek olarak cok vokal olmayan şarkılar ve kulaklik ile dinliyorsan Mono Ses ayarini da deneyebilirsin bana ses biraz daha artiyormus gibi geldi.

lebron23

80+ Bronze
Merhaba, bir şey paylaşmak istiyorum. Ben YT Premium kullandığım için uzun süre YT Music kullanıyordum. Arkadaşımın ne dinlediğini merak ettiğim ve 3 aylık 25 TL olduğu için alayım dedim denemelik.
Spotify cidden çok yavan geldi. Yani bass'ları pek hissetmiyordum, riff'ler temiz değil gibi. Kulaklığım kaliteli değil, R100, yani evet biliyorum ikisi arasındaki farkı anlayacak bir kulağa sahip değilim teknik olarak.
Sadece yaşadığım hissi söylüyorum. Uzun süre YT Music kullandıktan sonra Spotify kullandım ve cidden yavan, sade bir deneyim oldu benim için. Geri YT Music'e dönüyorum. Olan 25 TL'ye oldu, lafın gelişi :) .

İnternetten araştırma yaptığımda reddit'te aynı deneyimi yaşayanları gördüm. Adam Spotify kullanıyor. Denemelik YT Music'i dinliyor ve cidden şaşırmış, çünkü daha temiz bass duymuş.
2000-3000 dolarlık kulaklık dac amp ve iyi eğitimli bir ses kulağı olmadan spotify, yt music, deezer farkını duyanlar boş atıyordur.

TheworstD32132

80+ Bronze
Bende de tam tersi oldu, kablolu kulaklık almıştım apple music ile spotify arasındaki farkı görürüm diye göremedikten sonra iptal ettim üyeliği direkt. Bu iş kulaklıkla bitmiyor iyi ses kartı, dac ve amp ile de bitiyor.

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,981
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Astronomi, Uzay, Bilim, Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Geometri, Elektromanyetizma, Kuantum Fiziği, Parçacık Fiziği, Nükleer Fizik, Astrofizik, Yapay Zeka, Teknoloji, Elektrik ve Elektronik, İnsan Beyni, Mekanik, Elektrikli Otomobiller, İçten Yanmalı Otomobiller, Motosikletler, Jet Motorları, Roket Motorları, Uçaklar, Uzay Mekikleri, Kitaplar, Filmler, Diziler, Psikoloji, Felsefe, Akustik ve Elektro Gitar, Arduino, Python, Java, Javascript, Pascal, PHP, Fortran, C, C#, C++, Bilgisayar Yazılımları ve Bilgisayar Donanımları, Windows İşletim Sistemleri, Linux İşletim Sistemleri ve Dağıtımları, macOS İşletim Sistemleri, Laptoplar, Telefonlar, Apple Ürünleri, Kameralar, Fotoğraflar, Borsa, Yatırım, Kripto Para, Fitness, Kalistenik..
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Facebook
furkan.karagulle.7399
Twitter
FurkanKrgle
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
reddit.com/user/Complete-Flow9113
Aralarında fark yok desen anlarım ama bariz iyi demene katılamıyorum. Bir kere teknik olarak daha iyi değil. YT Music AAC formatında çalışıyor ve bu bağlamda yüksek ses, yüksek kalite, az veri ile dinletiyor.

Spotify'da gerekli ayarlamaları yapıp 5 farklı ses cihazında denedim. Kendi görüşüm olarak bass ve mid olarak Spotify daha başarılı.

yt musicin dimi

Aynen öyle.

Günlük düzenli olarak müzik dinlerim. Bazen saatlerce. Birinden birine geçince fark çok rahat hissediliyor. Spotify Premium kullanmayanlar YT Music'in daha iyi olduğunu savunuyorlar. Alakası yok.

oaK´

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,400
İsim
Olcay akbulut
2000-3000 dolarlık kulaklık dac amp ve iyi eğitimli bir ses kulağı olmadan spotify, yt music, deezer farkını duyanlar boş atıyordur.
arada bariz fark var kral, 3klık kulaklıkla hiç anlamazsın zaten şuan anlamıyorsan :DD

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
Spotify'da gerekli ayarlamaları yapıp 5 farklı ses cihazında denedim. Kendi görüşüm olarak bass ve mid olarak Spotify daha başarılı
Aynı ayarlamaları YT Music'te de yapabilirsin. Ama olay şu son kullanıcı "gerekli ayarlamaları" yapmasa bile YT Music'ten iyi bir kalite alacaktır. Şu an YT Music dinliyorum ve daha iyi buluyorum his olarak. Yoksa R100 veya dengi kulaklıklarla aman aman fark yakalayamazsın. Spotify Premium'u 2 haftadır kullanıyorum ve YT Music'i aradım. Geri döndüm zaten.

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,981
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Astronomi, Uzay, Bilim, Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Geometri, Elektromanyetizma, Kuantum Fiziği, Parçacık Fiziği, Nükleer Fizik, Astrofizik, Yapay Zeka, Teknoloji, Elektrik ve Elektronik, İnsan Beyni, Mekanik, Elektrikli Otomobiller, İçten Yanmalı Otomobiller, Motosikletler, Jet Motorları, Roket Motorları, Uçaklar, Uzay Mekikleri, Kitaplar, Filmler, Diziler, Psikoloji, Felsefe, Akustik ve Elektro Gitar, Arduino, Python, Java, Javascript, Pascal, PHP, Fortran, C, C#, C++, Bilgisayar Yazılımları ve Bilgisayar Donanımları, Windows İşletim Sistemleri, Linux İşletim Sistemleri ve Dağıtımları, macOS İşletim Sistemleri, Laptoplar, Telefonlar, Apple Ürünleri, Kameralar, Fotoğraflar, Borsa, Yatırım, Kripto Para, Fitness, Kalistenik..
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Facebook
furkan.karagulle.7399
Twitter
FurkanKrgle
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
reddit.com/user/Complete-Flow9113
Aynı ayarlamaları YT Music'te de yapabilirsin. Ama olay şu son kullanıcı "gerekli ayarlamaları" yapmasa bile YT Music'ten iyi bir kalite alacaktır. Şu an YT Music dinliyorum ve daha iyi buluyorum his olarak. Yoksa R100 veya dengi kulaklıklarla aman aman fark yakalayamazsın. Spotify Premium'u 2 haftadır kullanıyorum ve YT Music'i aradım. Geri döndüm zaten.

Tamam Caner.

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
Gerçekten cahilsiniz :)
Cahil demek yerine durumu açıklamak daha etkili olabilir. Dediklerine tam olarak olmasa da katılıyorum.
Konuda bahsettiğim gibi, YT Music'ten sonra Spotify yavan geldi. Ki bu hissi hisseden tek kişi ben değilim. Reddit'te çok kişi var.

lebron23

80+ Bronze
Cahil demek yerine durumu açıklamak daha etkili olabilir. Dediklerine tam olarak olmasa da katılıyorum.
Konuda bahsettiğim gibi, YT Music'ten sonra Spotify yavan geldi. Ki bu hissi hisseden tek kişi ben değilim. Reddit'te çok kişi var.
dostum saygısını koruyan kişiye sonuna kadar anlatırım. Şöyle bir olay var, 320 kbps ile flac ayrımının yapılıp yapılamaması bile net bir konu değil.

Dünya üzerinde hiç kimse a/b testi ile flac /mp3 ayrımını yapamıyor. Ama iki müzik açıp fark var diye forumlara reddite yazmaktan geri durmuyorlar. Flac mp3 ayrımını bile çok kaliteli ekipmanlarla bazı şarkıların bazı kısımlarında fark edebilen eğitimli kulaklar var.

Dolayısıyla ikisi de 320kbps (yaklaşık) olan iki popüler müzik yayınlama platformunun farkını ayırt etmek imkansızdır. Muhtemelen ses eşitleme vb ayarlarda farklılık vardır. Uygulamanın ses düzeyleri eşit değildir.

Senden isteğim birini ayarla ve gözlerini kapat. Ayarladığın kişi müzikleri karışık olarak spotify / yt music / spotify / spotify vb. Tamamen rastgele açsın. Bakalım gerçekten kaçını bilebileceksin?

Eğer ayarlar eşitse eq yoksa ve ses düzeyleri eşitse ayırt edemezsin. Pratik ve teorik olarak mümkün değil.

Açıklaması bu. Saygı çerçevesinde kafasında sorusu olan herkese konuşabilirim bu konuyu.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
976,697
Üyeler
154,449
Son üye
MorTilki
Top Bottom