Neler Yeni

Uzun Vadeli Pc Toplama Önerileri

Vatan.Delisi

80+ Bronze
Bütçe
15000
Merhaba arkadaşlar beni en az 10 yıl götürecek oyun için pc toplamayı düşünüyorum sizlerden ricam beni doğru bir şekilde yönlendirmeniz ben pc parçalarını her hafta bir parçasını almak istiyorum mümkünse ekran kartını sona bırakmak istiyorum öncelik ana kart

MSI B550M Pro-VDH WiFi AM4 Soket Anakart​

Dahası  
Reaksiyon skoru
46
İsim
Mehmet Özcan
Hocam Intel ve ya AMD ben AMD'ciyim R7 5700x öneririm.

Dahası  
Reaksiyon skoru
46
İsim
Mehmet Özcan
Hocam elindeki anakartta güzel öner diyorsan

bu
bu

Vatan.Delisi

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam elindeki anakartta güzel öner diyorsan

bu
bu
Hocam bu anakart üzerinde olan wifi ve bluetooth özelligi ileriye dönük ana kart için uygun olurmu

TRXeNoNTR

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
28
İsim
Samet Tüfekçioğlu
hocam günümüzde 15000 TL ile seni 10 yıl götürecek bir PC toplamak malesef imkansız...

Existentia

80+ Silver
Uzun süre kullanmayı düşünüyorsanız AMD'nin yeni işlemcilerini beklemenizi şiddetle tavsiye ederim böylece yeni soket olan bir Anakartınız ve DDR5 ramleriniz olduğundan az masrafla güncelleme yapma imkanınız olur

Vatan.Delisi

80+ Bronze
bi dk hocam aklımda ortalama 20k’lık çok güzel bi sistem var linkleri hazırlayıp atıyorum
Teşekkürler hocam baştabelitttiğim gibi ben her hafta bir parçasını almak istiyorum sebebi çalıştığım yerden haftalık alıyorum borçsuz bir şekilde ilerlemek istiyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

Uzun süre kullanmayı düşünüyorsanız AMD'nin yeni işlemcilerini beklemenizi şiddetle tavsiye ederim böylece yeni soket olan bir Anakartınız ve DDR5 ramleriniz olduğundan az masrafla güncelleme yapma imkanınız olur
yeni gelecek işlemciler için bu ana kartlar uygunmudur

Asus TUF Gaming B550M-E WiFi AM4​

MSI MAG B550M Mortar WiFi AM4​

Existentia

80+ Silver
Teşekkürler hocam baştabelitttiğim gibi ben her hafta bir parçasını almak istiyorum sebebi çalıştığım yerden haftalık alıyorum borçsuz bir şekilde ilerlemek istiyorum

yeni gelecek işlemciler için bu ana kartlar uygunmudur

Asus TUF Gaming B550M-E WiFi AM4​

MSI MAG B550M Mortar WiFi AM4​

Ne yazık ki değiller henüz işlemciler ve anakartları satışa çıkmadılar ama çıktıklarında sonlarındaki soket ismi AM5 olur

Vatan.Delisi

80+ Bronze
Ne yazık ki değiller henüz işlemciler ve anakartları satışa çıkmadılar ama çıktıklarında sonlarındaki soket ismi AM5 olur
İntel için ddr5 olan ana kartlar gibi misal Asus TUF Gaming B660M-Plus WiFi LGA 1700

Arkadaşlar intel hem işlemci hem anakart ddr5 var o zaman amd yerine intel sistem toplasam nasıl olur kötü bir yanı varmı

Son düzenleme:

Existentia

80+ Silver
İntel için ddr5 olan ana kartlar gibi misal Asus TUF Gaming B660M-Plus WiFi LGA 1700

Arkadaşlar intel hem işlemci hem anakart ddr5 var o zaman amd yerine intel sistem toplasam nasıl olur kötü bir yanı varmı
Hocam İntel 2 senede bir soket değiştiriyor o yüzden pek bir anlamı kalmıyor üstüne şu anki İnteller de 5000 serisi AMD'lerden çok önde değil

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
992,463
Üyeler
156,927
Son üye
remielimanyagı
Top Bottom