Neler Yeni

Çözüldü✓ V4.5 '' amd yazılımı sisteminizde bir sürücü zaman aşımı meydana geldi ''

Dahası  
Reaksiyon skoru
51
İsim
Ömer Faruk
v 4.5 Apu Sistemini 2. stok açılışında alabildim. Fakat güncel ekran kartı driverı yüklü ve Windows güncelleştirmeleri yapılıyken '' zaman aşımı meydana geldi '' hatası aldım. Bu hata herhangibir oyun oynarken yada internette gezinirken defaten karşıma çıktı. Kimi zamanda Pc dondu ve siyah ekranda kaldı.
Denediğim çözümler :
1) BIOS güncellemesini yaptım.
2) Güncel driver' ı yüklerken Fabrika ayarlarına sıfırlama yı işaretleyerek yükledim.
3) AMD resmi sitesindeki önerilen driver'ı yükledim.
4) Format atıp hem önerilen hem de güncel olan driverı kurarak ayrı ayrı denedim.

Lakin herhangi bir sonuç alamadım ve aynı sorunla karşı karşıyayım. Yardımcı olursanız sevinirim. 2 saat aralıksız Pc de bir işlem yapamıyorum...

Ekler

• 1611742228118.png
    1611742228118.png
    533.9 KB · Hit: 126

misfit

80+ Gold
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,649
İsim
misfit
Bir arkadaşta bu sıkıntıyı yaşamıştı ramleri bozuk çıktı değiştirdiler. İtopya ile iletişime geç ilgilenirler. V4.5'da sıkıntı yaşayan çok fazla kişi gördüm neden böyle oldu acaba.

SmhDiff!

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
197
İsim
Semih Hatipoğlu
v 4.5 Apu Sistemini 2. stok açılışında alabildim. Fakat güncel ekran kartı driverı yüklü ve Windows güncelleştirmeleri yapılıyken '' zaman aşımı meydana geldi '' hatası aldım. Bu hata herhangibir oyun oynarken yada internette gezinirken defaten karşıma çıktı. Kimi zamanda Pc dondu ve siyah ekranda kaldı.
Denediğim çözümler :
1) BIOS güncellemesini yaptım.
2) Güncel driver' ı yüklerken Fabrika ayarlarına sıfırlama yı işaretleyerek yükledim.
3) AMD resmi sitesindeki önerilen driver'ı yükledim.
4) Format atıp hem önerilen hem de güncel olan driverı kurarak ayrı ayrı denedim.

Lakin herhangi bir sonuç alamadım ve aynı sorunla karşı karşıyayım. Yardımcı olursanız sevinirim. 2 saat aralıksız Pc de bir işlem yapamıyorum...
Aynı sorun ben de ve çoğu v4.5 kullanıcısında var. Umarım bi çözüm yolu bulunur
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bir arkadaşta bu sıkıntıyı yaşamıştı ramleri bozuk çıktı değiştirdiler. İtopya ile iletişime geç ilgilenirler. V4.5'da sıkıntı yaşayan çok fazla kişi gördüm neden böyle oldu acaba.
Arkadaşın sorunu çözüldü mü

Dahası  
Reaksiyon skoru
51
İsim
Ömer Faruk
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Yazılımsal bir sıkıntı varsa boşa göndermek istemedim o yüzden.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu v4,5 lar amma sıkıntılı çıktı , burdaki konuları mutlaka görüyorlardır, ama ilgi alaka sıfır
İlgilenirler mutlaka diye düşünüyorum.

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
49,236
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
Yanlış Bilgilendirme
Kullanılan RAM' ler çok dandik Memtest86 yap. Temiz çıkarsa söyle. Zaman aşımı hatası tüm donanımlardan dolayı olabilir işlemciyle veya gpu ile değil bağı sadece.

Dahası  
Reaksiyon skoru
51
İsim
Ömer Faruk
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kullanılan RAM' ler çok dandik Memtest86 yap. Temiz çıkarsa söyle. Zaman aşımı hatası tüm donanımlardan dolayı olabilir işlemciyle veya gpu ile değil bağı sadece.
Parçalardan bi sıkıntı varsa zaten pc yi geri göndermem gerekecek.

firsatgamingx

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,684
İsim
Cem Ayar
Instagram
firsatgamingx
ek olarak xmp kapatarak dene

Abdullah Hacıgül

Kurucu - Yönetici
Yönetici
En İyi Cevap
4
Parçasal hiçbir sıkıntı veya uyum problemi ile uzak yakın alakası yok. Bazı arkadaşlar yazılımsal sorun yaşıyor.

Güncel diye beta olan vega driverı yüklediysen normal driverı yükle, o da hata raporu verdiyse bir önceki driverı yükle.

Abdullah Hacıgül

Kurucu - Yönetici
Yönetici
En İyi Cevap
4
Kullanılan ramler özellikle Ryzen optimize ramler lütfen rastgele yorum yapma sıkıcı olmaya başlıyor.

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
49,236
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
Kullanılan ramler özellikle Ryzen optimize ramler lütfen rastgele yorum yapma sıkıcı olmaya başlıyor.
Ryzen Optimize yazmak kolay. Ryzen optimize RAM' de RCDRD 22 olmaz. tFAW 44 olmaz. Ryzen' i öldürür bunlar. Asıl Ryzen optimize RAM görmek isterseniz buyrun:
1645870641925.png

TridentZ CL18 olan RipjawsV ile aynı zamanlamalara sahip. CL16 olan ise bariz daha iyi. Şimdi daha pahalı diyebilirsiniz ki haklısınız lakin şu saçma kalitesiz RAM' lere Ryzen optimize demenize itafen atıyorum yanlış anlamayın. Bu arada oyunda fark %12. Ryzen optimize bellek %12 fark yiyor.
Büyük yalan yani.

Dahası  
Reaksiyon skoru
901
İsim
Onur Uygun
İlgilendiği Kategoriler
PC toplama
Instagram
onur27uygun

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
49,236
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
Ayrıca RYZEN OPTİMİZE olduğu hakkında kanıt atar mısınız? Kendi sitesinde öyle bir ibare göremedim ben hatta o modeli bile bulamadım sitede. 3600CL18D modeli var S yok.

Top Bottom