Neler Yeni

Valorant Ağ Hatası Sorunu

fatyH

80+ Bronze
Bulamadım kanka bende ticket attım zaten arkadaşın yazdığı şeyin aynısını yazdı zaten denemiştim olmadı diye dönüş yaptım cevap bekliyorum şuan
Mesaj otomatik birleştirildi:

Selamlar ^,^

Cevabımı beklediğin için teşekkürler. VALORANT'ın çıkışı ile birlikte ufak bir yoğunluk yaşıyoruz. Bu noktada biletine cevap verirken bir tık gecikmiş olabilirim. Bu konuda affına sığınıyorum. :)

Direkt olarak bir inceleme yapmadan önce sana bazı çözüm adımları sunacağım. Bu çözüm adımında yaşadığın sorun için genel çözüm adımlarının yanında ek olarak gelecekte yaşayabileceğin sorunlar içinde bir çok çözüm adımı bulunuyor. Yani gelecekte de tekrar bir sorun yaşarsan bu biletindeki adımları uygulayarak sorunu çözebilirsin. ^^

Oyunun veya istemcinin açılmaması ve Güncelleme yapılamaması
C:\Riot Games klasörünün içerisinde bulunan Riot Client dosyasını sil lütfen. Sonrasında da aşağıdaki linkden oyunun setup dosyasını yeniden indir lütfen.

https://valorant.secure.dyn.riotcdn.net/channels/public/x/installer/current/live.live.eu.exe

Sonrasında bu indirdiğin setup dosyasını Yerel Disk C: ya da Yerel Disk D:'nin içerisine taşı lütfen. Yani indirilenlerde değil direkt olarak bunlardan birinin içerisine taşı. Sonrasında setup'ı çalıştırıp oyunu, oyunun üzerine tekrar kur. Oyunu yeniden indirmek yerine ufak bir onarım işlemi yapacaktır.

Çökme, Hata Kodları ve FPS Sorunları
Öncelikle ekran kartını güncelleyelim. Bunu yaparak yaşanan çökme, görüntü bozuklukları ve fps sorunlarının önüne geçebiliriz.

• Nvidia Ekran kartını güncellemek için BURAYA
  • AMD Ekran kartını güncellemek için BURAYA
  • Intel Ekran kartını güncellemek için BURAYA
Ayrıca eğer antivirüs programı kullanıyorsan sil lütfen. Oyun dosyalarına engel olabiliyor. Böylece yükleme ekranına geçerken sorun yaşayabilir ya da oyun içerisinde bazı özellikler olması gerektiği gibi çalışmayabilir.

Oyunun uyumluluk modunda çalışmadığından da emin olalım. Bunun için masaüstündeki oyun simgesine sağ tıkla ve Özellikler seçeneğine bas lütfen. Uyumluluk sekmesine geldikten sonra Programın çalıştırılacağı uyumluluk modu seçeneğinin işaretli olmadığından emin ol lütfen. Ayrıca Bu programı yönetici olarak çalıştır seçeneğini de işaretleyebilirsin.

Arka planda çalışan gereksiz uygulamaları da kapatalım.

• Windows tuşuna ve aynı anda R tuşuna basarak Çalıştır menüsünü aç
  • Açılan Çalıştır penceresinde, "msconfig" yaz ve Tamam'a tıkla
  • "Hizmetler" seçeneğine tıkla
  • Burada bulunan " Tüm Microsoft hizmetlerini gizle" seçeneğini işaretle
  • Listede bulunan tüm hizmetleri seç ama VGC isimli hizmetin seçili olmadığından emin ol. Daha sonra "Tümünü devre dışı bırak" butonunu tıkla
  • "Uygula"ya ve daha sonra "Tamam"a tıkla
  • Bilgisayarını yeniden başlat
Bu arada hizmetler içerisinden kapatmak istemediğin bir hizmet varsa açmış olduğun Hizmetler penceresinden o hizmeti tekrar açabilirsin. ^^

Kurulum Sorunu
Eğer kurulumda sorun yaşadıysan oyun ile ilgili her şeyi bilgisayarından sil lütfen. Ayrıca C:\Riot Games içerisinde bulunan Riot Client dosyasını da sil lütfen. Sonrasında aşağıdaki linkden oyunun setup dosyasını indir lütfen.

https://valorant.secure.dyn.riotcdn.net/channels/public/x/installer/current/live.live.eu.exe

Daha sonrasında indirdiğin setup dosyasını Yerel Disk C:'nin içerisine at lütfen. Daha sonra setup'ı çalıştır ve oyunu kur lütfen.

Ayrıca antivirüs programı kullanıyorsan sil ve ek olarak da güvenlik duvarını devre dışı bırak lütfen. Güvenlik duvarını devre dışı bırakmak için;

• Denetim masası'nı aç lütfen,
  • Sistem ve Güvenlik Seçeneğine tıkla,
  • Windows Güvenlik Duvarı'na tıkla,
  • Sol taraftan Windows Güvenlik Duvarı'nı etkinleştir veya devre dışı bırak seçeneğine tıkla,
  • Oradaki seçeneklerden Güvenlik duvarını kapatabilirsin. ^^
Arka planda çalışan gereksiz uygulamaları da kapatalım.

• Açılan Çalıştır penceresinde, "msconfig" yaz ve Tamam'a tıkla
  • "Hizmetler" seçeneğine tıkla
  • Burada bulunan " Tüm Microsoft hizmetlerini gizle" seçeneğini işaretle
  • Listede bulunan tüm hizmetleri seç. Daha sonra "Tümünü devre dışı bırak" butonunu tıkla
  • "Uygula"ya ve daha sonra "Tamam"a tıkla
  • Bilgisayarını yeniden başlat
Çözünürlük Sorunu
Bu noktada bir kaç adet çözüm adımımız var.

• Açılan Çalıştır penceresinde, %localappdata% yaz ve Tamam'a tıkla
  • Karşına çıkan pencerede Riot Games, VALORANT ve eğer varsa Shootergame dosyalarını sil lütfen.
Sonrasında oyuna girip bir deneme yap. Eğer sorun devam ederse aşağıdaki videodaki gibi hertz ayarının en yüksek de olduğundan emin ol.

Sonrasında oyunda çözünürlüğünü değiştirmeyi dene lütfen.

Bu videoda sorununu çözmezse oyunu çerçevesiz modda oynamayı dener misin?

Bağlantı hataları
Eğer antivirüs programı kullanıyorsan sil lütfen. Oyun dosyalarına engel olabiliyor. Böylece yükleme ekranına geçerken sorun yaşayabilir ya da oyun içerisinde bazı özellikler olması gerektiği gibi çalışmayabilir.

Güvenlik duvarından oyuna izin ver lütfen.

• Sol taraftan Bir uygulamanın veya özelliğin Windows Defender Güvenlik Duvarını Geçmesine İzin Ver seçeneğine tıkla,
  • Karşına gelen pencereden Ayarları Değiştir seçeneğine bas,
  • Sonrasında Ekle butonuna bas ve listeden VALORANT, Riot Vanguard ve Riot Client ile ilgili olan seçenekleri seçip ekle. Eklemen gerekenleri aşağıya bırakıyorum;
    • C:\Riot Games\VALORANT\live\ VALORANT.exe
    • C:\Program Files\Riot Vanguard\ vgc.exe
    • C:\Riot Games\Riot Client\ RiotClientServices.exe
Sonrasında IPv6'yı kapatalım. Bunun için bir video geliyor.

DNS adresini de değiştirelim;

• Windows tuşuna bas.
  • "Denetim Masası" yaz.
  • "Ağ ve İnternet"i seç.
  • “ Ağ ve Paylaşım Merkezi'ne” tıkla
  • Gelen ekranda sol tarafta bulunan; "Bağdaştırıcı ayarlarını değiştirin" seçeneğini seç.
  • Aktif olarak kullandığın bağlantıların burada olacaktır. Kullandığın bağlantıya çift tıklayıp gelen pencerede "Özellikler" seçeneğini seç.
  • İnternet Protokolü sürüm 4'ü seçip tekrar "Özellikler" seçeneğini seç.
  • Gelen ekranda "Aşağıdaki DNS sunucu adreslerini kullan seçeneğini seç.
  • DNS olarak; 8.8.8.8 ve 8.8.4.4 kullan.
Zaten Çalışan Bir Riot İşlemcisi Mevcut Hatası
Bu konuda çözümümüz oldukça basit. C:\Riot Games\Riot Client dosya dizininde bulunan vcruntime140.dll adlı dosyayı siler misin? Eğer silmek işe yaramazsa adını değiştirebilirsin. Sonrasında her şey normale dönecektir. ^^

Vanguard Sorunları ve Gerekli bir Programı Kuramadık
Öncelikle bilmeni isterim ki Vanguard bazı programları engelleyebiliyor. (Ekran kartı programı, vs.) Bu sorun Vanguard'a gelecek yeni güncellemelerle çözülecektir, için rahat olsun. ^^ Bunun dışında Vanguard ile ilgili yaşayabileceğin diğer sorunlar için;

Eğer antivirüs programı kullanıyorsan sil lütfen. Oyun dosyalarına engel olabiliyor. Böylece yükleme ekranına geçerken sorun yaşayabilir ya da oyun içerisinde bazı özellikler olması gerektiği gibi çalışmayabilir.

Güvenlik duvarından oyuna izin ver lütfen.

• Sol taraftan Bir uygulamanın veya özelliğin Windows Defender Güvenlik Duvarını Geçmesine İzin Ver seçeneğine tıkla,
  • Karşına gelen pencereden Ayarları Değiştir seçeneğine bas,
  • Sonrasında Ekle butonuna bas ve listeden VALORANT, Riot Vanguard ve Riot Client ile ilgili olan seçenekleri seçip ekle. Eklemen gerekenleri aşağıya bırakıyorum;
    • C:\Riot Games\VALORANT\live\ VALORANT.exe
    • C:\Program Files\Riot Vanguard\ vgc.exe
    • C:\Riot Games\Riot Client\ RiotClientServices.exe
Ayrıca ek olarak Vanguard'ın da otomatik başlatıldığıdan emin olalım.

• Windows tuşuna ve aynı anda R tuşuna basarak Çalıştır menüsünü aç,
  • Açılan Çalıştır penceresinde, services.msc yaz ve Tamam'a tıkla,
  • Listeden vgc isimli hizmeti bul lütfen.
  • Sağ tıkla ve Özellikler seçeneğine bas.
  • Orada bulunan Başlangıç türünün karşısındaki seçeneğin Otomatik olarak seç ve tamam butonuna basarak işlemi onayla.
  • Daha sonrasında bilgisayarını yeniden başlat lütfen.
Eğer sorun devam ederse Denetim Masası'nda Program Ekle/Kaldır kısmında VALORANT ve Riot Vanguard'ı kaldır. Sonrasında ise oyunu yeniden yükle lütfen.

Eğer bu adımlar sorununu çözmezse aynı bilet üzerinden bana dönüş yapabilirsin. ♥
aynı şeyi bana da gönderdiler ama olmadı.

Good One

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
32
İsim
Burak Erşan
Evet bi işe yaramıyor beklemedeyim

Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Ali Ylr
Bu soktuğumun hatası bizimle alakalı değil desem arkadaşlarım benim oynayabiliyor.Ne yapıcaz bilmiyorum.Zaman ile düzelir inşallah.

Cemşahin

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Onurcemşahin
Size saçma gelebilir ama bende telefonun wifi sini usp kablosuyla PC bağlayıp eterneti iptal edmiştim oldu Mobil veri değil Gine aynı wfi bende oldu telefonunda bu özellik varsa bir deneyin ( usp kablosuyla PC internet Wifi bağladım)

fatyH

80+ Bronze
Size saçma gelebilir ama bende telefonun wifi sini usp kablosuyla PC bağlayıp eterneti iptal edmiştim oldu Mobil veri değil Gine aynı wfi bende oldu telefonunda bu özellik varsa bir deneyin ( usp kablosuyla PC internet Wifi bağladım)
nasıl yapıyoruz denicemde.

fatyH

80+ Bronze
Tüm telefonlarda o özellik yok ama usp kablosiyla PC ye teli bağladıktan sonra telefondan USB tethering Özelliğini açıyoruz.
bende var ama anlamadım tel in kendi internetiylemi yoksa wifi oluyormu bide deneyince seçme yeri var basıyorum bir şey olmuyor

Cemşahin

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Onurcemşahin
1.yine aynı wifi
2. Bağdaştırıcı seçeneklerinden eternetle bağladiginiz wifi iptal edin yada kabloyu çekin.
3. Telefondan usp tethering üzerinden PC nize internet bağlayın yine aynı wifi Mobil veri değil.

@TheDark

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,432
İsim
Mehmet XXX
Karşılaştığım 2.hata bu.

fatyH

80+ Bronze
1.yine aynı wifi
2. Bağdaştırıcı seçeneklerinden eternetle bağladiginiz wifi iptal edin yada kabloyu çekin.
3. Telefondan usp tethering üzerinden PC nize internet bağlayın yine aynı wifi Mobil veri değil.
işte onu yapamadım samsung kullanıyorum ama USB Bağlanıyor diye bişey var ona basınca işlemiyor (yanında tik çıkmıyor).

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
939,845
Üyeler
147,787
Son üye
Furyist
Top Bottom