Neler Yeni

VALORANT FPS Drop Sorunu

Talha_

80+

Talha_

80+
Laptop kullanmıyorum
Nihai performans sende hiç yoktur o zaman. En azından ben nihai performansı laptoplarda gördüm hep. O önerilmiş diye senin masaüstü olduğunu unuttum ben. Masaüstüde de varmış demek ki..

abraxis

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
30
İsim
Halil Kutlar
Açtım nihai performansı sonuç yine aynı kafayı yemek üzereyim :D
Mesaj otomatik birleştirildi:

4 tane Diablo client açıyorum %90 ram %80 CPU kullanırken en ufak kasma yapmıyor pc ama valorantda yürüyemiyorum :D

Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
mehmet zahit
Sa arkadaşlar öncelikle valorant gibi oyunun..
1 yıl önce aldığım pcde Elden Ring , God of War , Rdr2 gibi oyunları 150 saatten fazla hiç bir sorun yaşamadan gayet akıcı bir şekilde oynamışımdır. Ama bu valorant pc yi aldığım günden beri takılmalar kasmalar FPS düşmeleri (örn: Silah almak için b ye bastığımda 10 saniye donuyor veya menüde geçiş yaparken, envanterde skin değiştirirken, oyun içi raund başladığında bı anda bıçaktan silaha geçerken) bildiğin donuyor kendimi başka bi yerde veya ölmüş olarak buluyorum.
Riota kaç defa ticket attım yok oyunu sil yok bunu sil antivirüsü kapat felan filan düzelmiyor.
Format attım , oyunu silip yükledim, bios güncelledim, ekran kartının her sürümünü denedim anlayacağınız riotun söyledikleri ve internette bulduğum her yolu denedim ama sonuç aynı.
PC:
Gigabyte h610m-h anakart
Intel i3 12100f işlemci
2x8gb ram
513 SSD
Fsp 650 PSU
Sapphire rx 6600 8gb ekran kartı
Kanka valorant inanılmaz arabellek kullanan bir oyun ramlerinin hızı yavaş eski ramlerden ise ramler oyuna yetmiyodur

Thyphon

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
30
İsim
Paramedik
Kanka valorant inanılmaz arabellek kullanan bir oyun ramlerinin hızı yavaş eski ramlerden ise ramler oyuna yetmiyodur
öyle olsa ben yürüyemem hocam 1333mhz ram la 100fps alıyorum. donanımla ilgili bir sıkıntısı olduğunu düşünmüyorum oyunu silip temiz kurulum yapmayı dene ya da hiç başlama valoya kanser olmazsın
internetin ile ilgili bir sorun olabilir mi aldığın pinglere paket kayıplarına vs baktın mı

OufGuy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
OufGuy
Bende
ryzen 5 3600
RX 6600 var

Bende LoL ve chivalry 2 de kasma yaşıyodum.

Radeon Adrenalin üzerinden Tüm ayarları Overclock gibi yaptım ama MHz yi
Min 2500, Max 2600 yaptım ve tüm kasma geçti

Oyunu oynarken bak istersen 0MHz oluyormu oynarken

rimuru16

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
En al
Ping sorunun olabilir bende vardı tüm oyunlar akıcı valorant 4-5 saniye takılıyor du Lana geçtim düzeldi
Sistemim
R5 7500F
Rtx 4060
32 GB ram

abraxis

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
30
İsim
Halil Kutlar
Hem ramler hem sistem yeni knk 2x8gb 3200mhz

öyle olsa ben yürüyemem hocam 1333mhz ram la 100fps alıyorum. donanımla ilgili bir sıkıntısı olduğunu düşünmüyorum oyunu silip temiz kurulum yapmayı dene ya da hiç başlama valoya kanser olmazsın
internetin ile ilgili bir sorun olabilir mi aldığın pinglere paket kayıplarına vs baktın mı
Hiç başlama dediğin valoya 20k verdim knk:D Oyun içinde pingim stabil 30-32 ne aşağısı ne yukarı

Ping sorunun olabilir bende vardı tüm oyunlar akıcı valorant 4-5 saniye takılıyor du Lana geçtim düzeldi
Sistemim
R5 7500F
Rtx 4060
32 GB ram
Knk bizde iki pc var bu kablo işinden çok anlamam ama modemden çıkan kısa sarı kablo benim pc ye bağlı değil ben 7-metre kablo gri normal kablo kullanıyorum ama üstteki arkadaşa dediğim gibi ne paket kaybı var ne pingde oynama

sveaz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
820
İsim
ahmet ali özmert
Sa arkadaşlar öncelikle valorant gibi oyunun..
1 yıl önce aldığım pcde Elden Ring , God of War , Rdr2 gibi oyunları 150 saatten fazla hiç bir sorun yaşamadan gayet akıcı bir şekilde oynamışımdır. Ama bu valorant pc yi aldığım günden beri takılmalar kasmalar FPS düşmeleri (örn: Silah almak için b ye bastığımda 10 saniye donuyor veya menüde geçiş yaparken, envanterde skin değiştirirken, oyun içi raund başladığında bı anda bıçaktan silaha geçerken) bildiğin donuyor kendimi başka bi yerde veya ölmüş olarak buluyorum.
Riota kaç defa ticket attım yok oyunu sil yok bunu sil antivirüsü kapat felan filan düzelmiyor.
Format attım , oyunu silip yükledim, bios güncelledim, ekran kartının her sürümünü denedim anlayacağınız riotun söyledikleri ve internette bulduğum her yolu denedim ama sonuç aynı.
PC:
Gigabyte h610m-h anakart
Intel i3 12100f işlemci
2x8gb ram
513 SSD
Fsp 650 PSU
Sapphire rx 6600 8gb ekran kartı
valoranttaki sorunun kaynağı aslında fazla fps yüzünden kaynaklanıyor işlemcinin sıcaklığı birden artıyor ekranın kaç hz ise fpsni ona sabitle sorun düzelicektir bende yaşıyordum işlemci 80 derecelere kadar çıkıyordu

abraxis

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
30
İsim
Halil Kutlar
valoranttaki sorunun kaynağı aslında fazla fps yüzünden kaynaklanıyor işlemcinin sıcaklığı birden artıyor ekranın kaç hz ise fpsni ona sabitle sorun düzelicektir bende yaşıyordum işlemci 80 derecelere kadar çıkıyordu
Knk vsync açık kapalı denedim FPS/Hz sabitledim yine aynı 50-60 derece %55-60 CPU kullanıyor sistem valoda

Sistemim
R5 7500F
Rtx 4060
32 GB ram
Ayrıca LoL ve Diablo oynuyorum aynı internetle bı sorun yaşamadım hiç bu oyunlarda

marilyn

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,610
İsim
marilyn
Hayatimda oynadiğim vurhş hissiyati açisindan gameplay ve map tasarimlarindan dolayi en kötü oyundu bi mapda full spike kuranlar avantajli oluyor bi mapde full side koruyanlar yani map tasarimlari kadar rezalet oyun görmedim cs anti cheat düzeltse 1000 kat daha iyi oyun olur

abraxis

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
30
İsim
Halil Kutlar
Hayatimda oynadiğim vurhş hissiyati açisindan gameplay ve map tasarimlarindan dolayi en kötü oyundu bi mapda full spike kuranlar avantajli oluyor bi mapde full side koruyanlar yani map tasarimlari kadar rezalet oyun görmedim cs anti cheat düzeltse 1000 kat daha iyi oyun olur
Ama düzeltmek yerine ücretli hesap satıyor ve saçma saçma skinleri saçma fiyatlara satıyor yoksa haklısın valorant olmamış yada bitmemiş bir oyun gibi ama şuan derdim bu değil :D

Top Bottom