Neler Yeni

VALORANT oynarken CPU aşırı ısınıyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
48
İsim
yiğit mutlu
Arkadaşlar termal macunumu sürekli kontrol ediyorum ufacık dahi kuruma yok. Fanları toz vs arasına girdiğinde sürekli sürekli temizliyorum. VALORANT oynarken işlemcim 89 dereceleri buluyor bu yüzden oyunda takılmalar olmasa bile oyun sesi anlık olarak gidiyor geliyor.
Stok fan kullanıyorum altını çizeyim

İşin garip tarafı bu sorun sadece VALORANT oynarken oluyor hiç bir arkadaşımda yok bu problem. Oyunu sildim yükledim hiç faydası olmadı

Şunu belirtmek isterim Diyarbakır'da yaşıyorum ve burası cidden aşırı sıcak bu yüzden kasa boğulmasın diye kasanın kapağını açtım fakat dışarıdaki sıcak hava içeri giriyor diye düşünüyorum sizce kapatmalı mıyım kasanın kapağını yoksa açık kalması daha mı iyi?

Oyun CPU'nın %100'ünü kullanıyor oynarken bunu ayarlama gibi bir şansım yok mu?

Ayrıca sadece işlemcimin fan ayarını VALORANT oynarken yükseltebileceğim bir program var mı dostlar? Bu konuda bilgisizim bilgilendirirseniz mutlu olurum

Diğer oyunlarda ortalama sıcaklık değerleri
CSGO : 76-77
Dead by Daylight 78 derece
GTA 5 79 80 derece
LoL 70 derece

Sistem :
Intel i5 4670 (Haswell)
GTX 550 Ti
8 GB RAM

Ekler

• Adsız.png
    Adsız.png
    1.4 MB · Hit: 446

GodlyPain

80+ Bronze
aynı problem bende de var, i5-3470 işlemci

kandes22

80+ Platinum
En İyi Cevap
13
Diyarbakır 40 derece bu sıcaklıklar normal.

bruuak

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
198
İsim
Burak YILDIZ
Hocam bende aynı sorunları yaşadım ilk olarak termal macun ile düzeltmeye çalıştım ancak başaramadım. Stok fan yerine yeni bir kule tipi fan söyledim. Piyasanın en uygunu çok bütçem yoktu. Bakayım yarın deneyeceğim, umarım güzel bir sonuç alır isem tavsiye ederim. İmkanınız var ise alırsınız. Çünkü başka şekilde çözmek zor ve birde siz hani temizlik ve bakım da yapıyorsunuz o yüzden sanırım değişim şart.

Looper

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,839
İsim
Ege
FPS sabitle.
Bunun gibi sorun yaşayan kişiler var.

zerolite

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,287
İsim
Mertcan
İlgilendiği Kategoriler
Kripto
MSI AFTERBURNER ile değer atarmısınız

Dahası  
Reaksiyon skoru
48
İsim
yiğit mutlu
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam bende aynı sorunları yaşadım ilk olarak termal macun ile düzeltmeye çalıştım ancak başaramadım. Stok fan yerine yeni bir kule tipi fan söyledim. Piyasanın en uygunu çok bütçem yoktu. Bakayım yarın deneyeceğim, umarım güzel bir sonuç alır isem tavsiye ederim. İmkanınız var ise alırsınız. Çünkü başka şekilde çözmek zor ve birde siz hani temizlik ve bakım da yapıyorsunuz o yüzden sanırım değişim şart.
bana kule tipi bir fan önerdiler dostum forumda ben de onu almayı planlıyorum rica etsem eğer iyi sonuç alırsan benimle de paylaşır mısın?

bruuak

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
198
İsim
Burak YILDIZ
bana kule tipi bir fan önerdiler dostum forumda ben de onu almayı planlıyorum rica etsem eğer iyi sonuç alırsan benimle de paylaşır mısın?
Tabii ki hocam yarın gelecek gözüküyor gelsin umarım işe yarar da direkt değerleri bildiririm.

Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Umutcan
CPU ÇOK ISINIYOSA YA FANDA ÇOK TOZ BİRİKMİŞTİR YADA İŞLEMCİ TERMAL MACUN SÜRMEMİSİN BİDE AYRI YETEN 8 GB RAM DAHA ALABİLİRSEN AL MADİ DURUMUN YERİNDEYSE AL 8 GB RAM BİLGİSAYAR ÇOK RAHAT LAR
Mesaj otomatik birleştirildi:

KASMA DON YAPMAS BİDE 8 GB RAM BİDE SSD ALIRSAN BAYA İYİ OLUR BİLGİSAYAR

Dahası  
Reaksiyon skoru
48
İsim
yiğit mutlu
CPU ÇOK ISINIYOSA YA FANDA ÇOK TOZ BİRİKMİŞTİR YADA İŞLEMCİ TERMAL MACUN SÜRMEMİSİN BİDE AYRI YETEN 8 GB RAM DAHA ALABİLİRSEN AL MADİ DURUMUN YERİNDEYSE AL 8 GB RAM BİLGİSAYAR ÇOK RAHAT LAR

CPU fanını sürekli temizliyorum toz birikmesin diye diğer fanları da öyle termal macunumu da sürekli kontrol ediyorum sorun yok ayrıca SSD var zaten de RAM ile ısınmanın ne alakası var dostum :D

Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Yaşar Kağan Şiltu
hocam bende ryzen 5 3600 kullanıyorum termal macun sürmeme rağmen 85-90 dereceleri görüyor acaba kule fanını test etme şansınız oldu mu ? Bilgilendirseniz sevinirim.

Trexsons

80+ Silver
En İyi Cevap
1

Caplock kapat.

Top Bottom