Neler Yeni

Valorant'ta çözemediğim donma problemi.

Dontaçhi

80+ Gold
En İyi Cevap
10
Dahası  
Reaksiyon skoru
12,294
İsim
Ümit Can
Problem sadece Valorant oyununda var. Bazen ilk maçta bazen ikinci maçta bazense üçüncü maçta tamamen rastgele zamanlarda pc donuyor. Eğer karakter seçim ekranındaysam alt tab atıp oyunu kapama gibi bir lüksüm var ancak maç içinde olursa pc tamemn kitleniyor sesler gelmeye devam ediyor bazen yürüdüğümün sesini duyabiliyorum ancak iki ekranım da kitleniyor herhangi bir şekilde ctrl+alt+del komutu vs. yapamıyorum
Önce oyunun dosyalarını onar seçeneğinden oyunun dosyalarını onardım ardından durum çözülmeyince revo uninstall ile tüm kayıt dosyaları dahil silip gene yükledim ancak ilk iki maça kadar sorun yoktu sorun geçti galiba derken 3. maçın ajan seçim ekranında gene aynı sorunu yaşadım.

Win11 kullanıcısıyım. Driver güncel mi gibi saçma mesajlar yazacaklar zahmet edip yazmasın aklıma gelen her basit yolu denedim. Çözümünü bulamadım birkaç aydır böyle en son kasımda oynamıştım hatta geri oynamak istediğimde gene aynı sorunla karşılaştım bu süre zarfında yeni nvidia driverları kuruldu yeni güncellemeler yapıldı ancak sorun değişmedi. Sorunun kaynağı hakkında bilgisi olan veya başına gelip çözebilen biri yardımcı olabilir mi?
Format kesin çözüm olabilir ancak bilgisayarda yedeklenecek o kadar çok şey var ki bu isteyeceğim son çare.
Dediğim gibi problem sadece valorant oyununda var herhangi bir şekilde cs2 rdr m&b bannerlord gibi oyunların hiçbirinde bu sorunu yaşamıyorum
R5 5600
RTX 2060 kullanıcısıyım.

brwscter2

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
299
İsim
Mert
Bendede aylardır aynı sorun var w11 e geçtiğimden beri bende anlamadım gitti alt tab yapıyom belirsiz zamanda donuyor pcnin kasasında başlatmak zorunda kalıyorum bıktım illalah geldi artık

Dontaçhi

80+ Gold
En İyi Cevap
10
Dahası  
Reaksiyon skoru
12,294
İsim
Ümit Can
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bendede aylardır aynı sorun var w11 e geçtiğimden beri bende anlamadım gitti alt tab yapıyom belirsiz zamanda donuyor pcnin kasasında başlatmak zorunda kalıyorum bıktım illalah geldi artık
Evet oyun içerisinde donma yaşamadan alt taba attığım zamanda da aynı problemi yaşıyorum. Aylardır bu şekilde CS2 çıktı diye bırakmıştım oyunu çok umrumda değildi ancak CS2'den de beklediğimi bulamayınca geri dönmek istiyorum. Seçim ekranında gitmesi çok problem olmuyor ancak oyun içinde gidince bazen remake atıyorlar bazense kaybetmeme sebep oluyor. Windows 11'dendir diyecem ancak çok uzun süredir Win11 kullanıyorum eskiden böyle bir problemim yoktu

brwscter2

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
299
İsim
Mert
ben bu sorunu yaşayanların genelde windows 11 kullandıgını duydum dolayısı ile boş zamanımda w10 a geçceğim bakalm

Dontaçhi

80+ Gold
En İyi Cevap
10
Dahası  
Reaksiyon skoru
12,294
İsim
Ümit Can
ben bu sorunu yaşayanların genelde windows 11 kullandıgını duydum dolayısı ile boş zamanımda w10 a geçceğim bakalm
Valla format atmak istemiyorum yoksa koyacam formatı geçecem de fotmatta da 10'a geri dönmek istemiyorum şahsen.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Başka bir forumda şöyle bir mevzu gördüm bu ayarı kapatırsanız sorun çözülüyor yazmış ve onay almış. bende açıktı altta 1 şey daha açıktı ikisini de kapatıp restart attım şimdi oyuna geçeceğim eğer sorun çözülür veya çözülmezse sana da haber edeceğim.

adsiz-jpg.1652796

brwscter2

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
299
İsim
Mert
haber edersen sevinirim dostum bende ızdırap çekiyorum kaç aydır bundan dolayı

Dontaçhi

80+ Gold
En İyi Cevap
10
Dahası  
Reaksiyon skoru
12,294
İsim
Ümit Can
haber edersen sevinirim dostum bende ızdırap çekiyorum kaç aydır bundan dolayı
Şuan alt tablarda herhangi bir problem yaşamadım DM attım yükleme ekranlarında vs alt tab yaptım özellikle donsun diye bi problem yok gibimsi 1-2 dereceli maçtan sonra net bir şey söyleyebilirim.
Sanırım kendi sorunumun çözümünü kendim buldum 😅

Aykut D.

80+ Gold
Stok fan derimde pek alakası olacağını düşünmüyorum.

Dontaçhi

80+ Gold
En İyi Cevap
10
Dahası  
Reaksiyon skoru
12,294
İsim
Ümit Can
inşallah hocam
Sorun düzeldi gibi hocam 4. maçımı atıyorum sadece 2 kere ajan seçim ekranında ufak bi donma yedim ancak direkt geçti bi problem yok onun haricinde dediğim şeyi kapatıp oynayabilirsin
Ancak bu seçeneği kapattığımda DLSS açamıyormuşum öyle de bir bilgi geldi.

Son düzenleme:
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
913,646
Üyeler
141,734
Son üye
kunduz
Top Bottom