Neler Yeni

Valorant'ta grafikler bozuluyor

racko

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Burak Karasakal
Resimde de gördüğünüz üzere böyle bir görüntü bozulması yaşıyorum ve bu durum benim aşırı canımı sıkıyor.
Oyun içinde de sık sık yaşıyorum bu durumu ve bu durumu yaşadığımda bas konuş çalışmıyor veya geç algılıyor.

İmmortal oyuncusuyum ve takımıma info veremiyorum bu durum gerçekten çok can sıkıcı. Oyun içi 200-240 arası FPS alıyorum ama aralarda bir düşüyor 200'ün altına sonra tekrardan çıkıyor. Ne yapmam lazım ne olur bana destek olun hiçbir forumda cevap bulamadım.

Ekler

• Ekran Görüntüsü (13).png
    Ekran Görüntüsü (13).png
    2.9 MB · Hit: 39

Atius

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
346
İsim
atacan atmaca
ddu ile driverlarını kaldır baştan kur

Oneomous

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,468
İsim
Adem
Resimde de gördüğünüz üzere böyle bir görüntü bozulması yaşıyorum ve bu durum benim aşırı canımı sıkıyor.
Oyun içinde de sık sık yaşıyorum bu durumu ve bu durumu yaşadığımda bas konuş çalışmıyor veya geç algılıyor.

İmmortal oyuncusuyum ve takımıma info veremiyorum bu durum gerçekten çok can sıkıcı. Oyun içi 200-240 arası FPS alıyorum ama aralarda bir düşüyor 200'ün altına sonra tekrardan çıkıyor. Ne yapmam lazım ne olur bana destek olun hiçbir forumda cevap bulamadım.
Disk diye yorumladım fakat uzun süredir devam ediyorsa format gibi şeyleri denediysen eğer
Görev yöneticisini aç ve oyunu oynarken takip et bu bozulma olduğunda illa bir bileşenin zorlandığını göreceksin
Eğer 2 adet depolama birimin varsa %50 bile olması zorlandığı anlamına gelir.

racko

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Burak Karasakal
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bende SSD'de sorun olduğunu düşündüm ve gittim çok daha iyi bir SSD alıp taktım sonrasında format atıp Windows'u bu SSD'ye kurdum, oyunu da içine kurdum ama yine aynı

Quiwick

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
863
İsim
Emre

Ben hdd ye attığım süre içinde yaşamıştım bu tarz sorunları ssd de sıkıntı yok
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bende SSD'de sorun olduğunu düşündüm ve gittim çok daha iyi bir SSD alıp taktım sonrasında format atıp Windows'u bu SSD'ye kurdum, oyunu da içine kurdum ama yine aynı
hocam dosyaları doğrulamayı denediniz mi ?

racko

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Burak Karasakal
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ben hdd ye attığım süre içinde yaşamıştım bu tarz sorunları ssd de sıkıntı yok

hocam dosyaları doğrulamayı denediniz mi ?
Oyununuz güncel oynamaya hazır diyo denedim

Yanlış kişiye cevap vermişim pardon. Bu arada artık sorunu riota ticket olarak ilettim

Selamlar,

Dostum kayıt dosyalarını inceledim şimdi bu sorunu çözebilmemiz için aşağıya birkaç adım bırakacağım. Bu adımları birlikte izlersek yaşadığın grafik bozulma sorunun çözebiliriz. Bu tarz sorunlar birden çok durumdan kaynaklı olduğu için bol bol adımlarımız var sırasıyla bunları yaptığında yaşadığın sorunun çözüleceğinden emin olabilirsin. ^^

1) Bilgisayarını Güvenli Mod'da başlatmanı istiyorum. İlgili bağlantıdan faydalanabilirsin bunun için. Windows 10/11 için: http://windows.microsoft.com/tr-tr/windows-10/start-your-pc-in-safe-mode

2) DDU ile Nvidia sürücülerini kaldırmamız gerekiyor bilgisayardan. DDU indirmek için: http://www.guru3d.com/files-details/display-driver-uninstaller-download.html

3) Normal bir şekilde tekrardan en güncel sürücüyü indirip, kuracağız. Buradan Nvidia ekran kartı modelini seçip en güncel versiyonunu indir lütfen.

Arka planda çalışan gereksiz ve bilgisayarı yoran hizmetleri kapatalım.
  • Windows tuşuna ve aynı anda R tuşuna basarak Çalıştır menüsünü aç,
  • Açılan Çalıştır penceresinde, "msconfig" yaz ve Tamam'a tıkla,
  • "Hizmetler" seçeneğine tıkla,
  • Burada bulunan "Tüm Microsoft hizmetlerini gizle" seçeneğini işaretle, <--- BU ÇOK ÖNEMLİ; aksi halde bilgisayarını açamayabilirsin.
  • Listede bulunan tüm hizmetleri seçip "Tümünü devre dışı bırak" butonunu tıkla.
  • Daha sonra listeden vgc isimli hizmeti bul ve başındaki kutunun işaretli olduğundan emin ol, (bu hizmet kapatmamalıyız çünkü bu hizmet Riot Vanguard'ın kendisi oluyor. onu kapatırsak oyuna giremeyiz.)
  • "Uygula"ya ve daha sonra "Tamam"a tıkla,
  • Bilgisayarını yeniden başlat,
  • Bu arada hizmetler içerisinden kapatmak istemediğin bir hizmet varsa açmış olduğun Hizmetler penceresinden o hizmeti tekrar açabilirsin**. ^^

Bu adımları izledikten sonra bizlere eğer hala sorun yaşıyorsan ulaşabilirsin. 💕

Şeklinde cevap geldi ancak hala sorun devam ediyor tekrardan cevap bekliyorum

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
916,759
Üyeler
142,171
Son üye
vipmystery
Top Bottom