Neler Yeni

Vatan bilgisayardan aldığım sistem

Arkadaşlar psunun çok iyi olmadığını ben de biliyorum fakat sistem hazır sistem.4900tl idi.Kaç kere konu açtım kimse birbiriyle tartışmaktan yardım etmedi.Çevremde rampage psu kullanan çok sistemleri de 6k 7k şuana kadar sıkıntı yaşamadılar hemde ev tesisatları kötü olduğu halde.Oturduğum bölgede elektrik kışın ayda 4 5 kere gidiyor adı duyulmamış psuyla 6 sene pc kullandım kaç kere oyun oynarken elektrikler gitti sorun olmadı.Belki şansıma yanmamıştır.Oynadığım oyunlara ram yeterli diğer bileşenlerde.İleride 8gb ram takviyesi ile psu değişimi yapılamaz mı yapılır.Benim evimin tesisatı nedir bilemem.Fakat önlem olarak akım korumalı priz aldım.Ev de eski değil.sen niye böyle dedin? Nasıl kötilersin diyemem.Bazı sebeplerimden dolayı vatandan aldım.Hazır oem sistem+kule tipi soğutıcu.kendim alıp toplayabilirdim fakat dediğim gibi bazı meselelerden dolayı vatandan aldım.Yoksa parça parça alıp toplardım fakat toplama becerim yok.psu dışında içim rahat.Fakat ne olacağını kimse bilemez.Kendim aynı fiyata vatandan topluyor olsaydım daha az performanslı bir kasa olacaktı.Böyle bir yol seçtim.kimilerinize göre hata kimilerinize göre iyi bir şey.Kimse neden nasıl bir pc aldığının arkasımdaki sebeplerini bilemez.eleştirileriniz yardımlarınız için teşekkür ederim.Temennim sorun yaşamamaktır.İyi forumlar.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sistem daha elime geçmedi daha toplama aşamasında.

SplinX

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Ahmet
Yav kardeşim rampage psu ları sürekli kötüleyip duruyorsunuz.Ben Allah'a hamdolsun 2 aydır kullanıyorum hatta 1 kere elektrik gitti hiçbir sıkıntı yaşamadım çok şükür.Herhangi bir ses de yok gayet sessiz çalışıyor.Arkadaşım da yine sizin c4 dediğiniz tarzda bir psu olan frisby kullanıyor yaklaşık 4 aydır o da bir sıkıntı yaşamadı çok şükür.Siz ne istiyosunuz ben anlamadım.Herkesin corsair gibi markalar almaya bütçesi yetmiyor ya da aileleri hazır sistem almalarını istediği için parça değişimi yapamiyorlar.Şimdi sen pc yi adam akıllı kapatmazsan,saatlerce açık bırakıp pc yi yorarsan sana ne titanium sertifikalı psu dayanır ne de corsair vs.
He çok istiyosanız ben illa rampage almicam rampage dışında ne olursa olsun diye gidin 400W psu alın aradaki fark silver sertifika olur.Ekran kartım 1660 dur ben bunu 2060 yapim bi de işlemciyi 9600K ya da 9700F yapim bir de 8gb ram ekledikmi tamamdır de bak o zaman kurtarıyomu seni corsairler,sharkoonlar,thermaltakeler

Sistemi hiçbir şekilde baskı altında almadım tamamen kendi kararım.Arkadaşımın sistemi:
R5 2600
Asus tuf x470 anakart
8gb 2666mhz ram
Zotac gtx 1060
Wd 1tb hdd
Toshiba 480gb ssd
RAmpage thunder pro kasa
Rampage 650w 80+ Bronze psu
3 senedir aktif kullanıyor evinin tesisati eski sistemde tık yok dediğim gibi belki şans işidir zaten okullar açılasıya kadar aktif olacağım sonra ders eski pcm:
İ34170
Asus h81m e
4gb 1600mhz
Gt 1030
120gb ssd
1Tb hdd
300w dandirik psu(adını bilmiyorum)
6 sene aktif yazları 12 saat açık kaldı yük altındayken elektrikler gitti sisteme hiçbirşey olmadı.

Top Bottom