Neler Yeni

VATAN PC GELDİ NASIL KONTROL EDERİM

Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Emir
Merhabalar vatandan bilgisayarım şimdi geldi kutusunu kontrol ettim ezik falan yoktu şimdi bir sıkıntı olup olmadığını nasıl kontrol ederim nerelerine bakmalıyım çünkü ekran kartı takılı gelmesi kötüymüş galiba

Ekler

• image.jpg
    image.jpg
    1.3 MB · Hit: 74

Legannen

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
41
İsim
Duran Eker
önce göz ile bir kontrol et ekran kartının ve diğer parçaların giriş soketlerini, daha sonra ekran kartını ramleri çıkarıp tekrar tak. Gelen pc de windows yüklü mü yoksa Oem mi geldi bilmiyorum. Daha sonra pc yi aç bios a gir ramlerin frekanslarını ayarla. Usb den windows u kur. Windows kurduktan sonra tavsiyem satın al internetten bir windows key ve ürün anahtarını gir. Bütün bunları yaptıktan sonra Gerekli programları yükleyerek pc nin normal yükte ve ağır yükte testlerini yap. Pc kaç sn yede açılıyor ona bak. Gelen ssd veya hdd de değişik ses var mı onları kontrol et. Benim diyeceklerim bu kadar bol şanslar ve kolay gelsin. :)

TheFaLcoN

80+ Bronze
Merhabalar vatandan bilgisayarım şimdi geldi kutusunu kontrol ettim ezik falan yoktu şimdi bir sıkıntı olup olmadığını nasıl kontrol ederim nerelerine bakmalıyım çünkü ekran kartı takılı gelmesi kötüymüş galiba
Ben ilk geldiği gibi etiketleri felan söktüm kasanın içini açtım bende HDD vardı HDD taktım sonra direk sistemi monitör e bağladım. Yan PC den flasha windowsu kurdum. Sonra format attım ramleri 3200mhz çektim. Sonrasında formatladıktan sonra bios güncellemesi yaptım şu anda sorunsuz kullanıyorum.

olci53

80+ Bronze
pc yi açmadan niye ram ve ekran kartını çıkarıp taksın

leclerc16

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
98
İsim
Emre
önce göz ile bir kontrol et ekran kartının ve diğer parçaların giriş soketlerini, daha sonra ekran kartını ramleri çıkarıp tekrar tak. Gelen pc de windows yüklü mü yoksa Oem mi geldi bilmiyorum. Daha sonra pc yi aç bios a gir ramlerin frekanslarını ayarla. Usb den windows u kur. Windows kurduktan sonra tavsiyem satın al internetten bir windows key ve ürün anahtarını gir. Bütün bunları yaptıktan sonra Gerekli programları yükleyerek pc nin normal yükte ve ağır yükte testlerini yap. Pc kaç sn yede açılıyor ona bak. Gelen ssd veya hdd de değişik ses var mı onları kontrol et. Benim diyeceklerim bu kadar bol şanslar ve kolay gelsin. :)
Hocam gerekli programlardan kastınız hangileri acaba yazabilir misiniz rica etsem

DracheN

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,202
İsim
.
Ben ilk geldiği gibi etiketleri felan söktüm kasanın içini açtım bende HDD vardı HDD taktım sonra direk sistemi monitör e bağladım. Yan PC den flasha windowsu kurdum. Sonra format attım ramleri 3200mhz çektim. Sonrasında formatladıktan sonra bios güncellemesi yaptım şu anda sorunsuz kullanıyorum.
Hocam BIOS güncellemesini hangi sayfadan yaptınız? H610M Bomber'in Taiwan sayfasını bulabildim sadece.

bane

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
245
İsim
Kağan
kasa çalışırken fotoğraf gelir mi, nasıl göründüğünü merak ediyorum :)

Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Emir
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ben hayatımda hiç bilgisayar kullanmadım en iyisi eve bir hilgisayarcı çağırmak

Legannen

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
41
İsim
Duran Eker
pc yi açmadan niye ram ve ekran kartını çıkarıp taksın
Giriş soketleri zarar görmüş olabilir belki gelirken aklıma geldi sadece. Pc yi kurmadan bakarsa fark edilirse Garanti için çok faydalı olur kendisi açısından diye düşündüm.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam gerekli programlardan kastınız hangileri acaba yazabilir misiniz rica etsem
Forum da konusu vardır diye düşünüyorum. Şuan hatırlamıyorum isimlerini gerçekten. Foruma sorabilirsin daha çok bilgisi olanlar cevap verir.

Top Bottom