Neler Yeni

Vatandan 8999 TL ye aldığım PC de biosu güncelleştirmek gerekiyormu

Ventusz

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,176
İsim
Gökhan Güçlüoğlu
İlgilendiği Kategoriler
Elektronik Bilgisayar Sistemleri Sıcak Fırsatlar
reis konuyu gördümde bendede 2677 hız yazıyor fakat bios a girdim 3200 mhz xmp profile 1 yazıyor sonra başka bir yerden girdim xmp profile 1 yaptım sanırım 2677 mhz - 3200 mhz? diye bir soru çıktı yes dedim pc kapanıp açıldı normal olarak. sonra 4 5 kere açılıp kapandı pc bozuldu zannettim hala 2677 hız yazıyor
Bilgisayarı fişten çek bios pilini 10dk çıkar tak biosu sıfırlamış olursun birde öyle dene istersen

Dahası  
Reaksiyon skoru
32
İsim
Nebi Okumuş
Bios güncellemese sonrası bende mhz değerleri görünmüyor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
32
İsim
Nebi Okumuş
Bios güncellemese sonrası bende mhz değerleri görünmüyor.
XMP kapattığımda görev yöneticisinde görebiliyorum fakat xmp açtığımda görünmüyor. Sebebi ne olabilir ? İşlemci sıcaklığı boşta 43-44 derecelerde seyrediyor normal midir ?

Mert0603

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
29
İsim
Mert
Yanlış Bilgilendirme
2133 az değil mi sonuçta 3200 mhz ram
Az tabi de fabrika çıkışlı o şekilde ayarlanmış satın aldığın yer de hiç oynama yapmamış ben de almıştım 3200 MHz ram 2666 MHz de geldi 1 hafta sonra PC mavi ekran vermeye başladı hiç oynama derim eğer stok fan yoksa ya da bilgisayarcıya götür orda yaptır ramler bozulursa sıkıntı
Mesaj otomatik birleştirildi:

2133 az değil mi sonuçta 3200 mhz ram
Hem aralarında o kadar fark olmicak emin ol

Jankanbe

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
575
İsim
Emirhan özaydın
Az tabi de fabrika çıkışlı o şekilde ayarlanmış satın aldığın yer de hiç oynama yapmamış ben de almıştım 3200 MHz ram 2666 MHz de geldi 1 hafta sonra PC mavi ekran vermeye başladı hiç oynama derim eğer stok fan yoksa ya da bilgisayarcıya götür orda yaptır ramler bozulursa sıkıntı

Baya karıştı kafam ya

Asi_ruh

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Hüseyin
Arkadaşlar vatan pc internet driverini ankart sitesinde ki Intel_Network_i219 indirip kuracığız demi.
Realtek pcıe gbe family controller değil. (Eski pci de hep bunu kullanıyordum)

Cavuskerem

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,278
İsim
Kerem Çavuş

benim de mavi ekran vermeye başladı 3200e alınca

ysuflix

80+ Gold
dostum şöyle ki, bendede aynı sistem var. xmp tuşuna basınca bir şey olmuyor gibi görünüyor. ama birkaç kez tıklayıp spam yaptıktan sonra f10 la çıkıp tekrar girersen 3200 olarak görünür ben böyle çözdüm. xmp için bi menü yok yani. sadece xmp ye tıklıyorsun.

benim de mavi ekran vermeye başladı 3200e alınca
hocam o donanımsal bi sorun bende öyle olmadı.

Cavuskerem

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,278
İsim
Kerem Çavuş
dostum şöyle ki, bendede aynı sistem var. xmp tuşuna basınca bir şey olmuyor gibi görünüyor. ama birkaç kez tıklayıp spam yaptıktan sonra f10 la çıkıp tekrar girersen 3200 olarak görünür ben böyle çözdüm. xmp için bi menü yok yani. sadece xmp ye tıklıyorsun.

hocam o donanımsal bi sorun bende öyle olmadı.
biraz daha bakayım 2 kere oldu şu ana kadar devam ederse vatana giderim o zaman :/

Top Bottom