Neler Yeni

Vatandan aldığım hazır sistemde aşırı ısınma problemi

Bulut1

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Bulut Güzel
Alıntıyı görüntüle
bu sistemi geçen ay 39k ya aldım vatandan ve oyun içi cpu 63/64 derece, bilgisayar açıldığında ise cpu sıcaklığı 47-53 arası gidip geliyor. termal macun konusunda kötü bir yorum yapamam çünkü belli ki benim sistemime yeterli miktarda kaliteli macun sür ülmüş, ya da orta kalite onu zaman gösterecek. ben undervoltage yapıp ısı değerlerini 12 13 derece düşürmüştüm, size de öneririm intel işlemcinizi pişirmemek adına. (sistem 16gb, x1 8gb yanlış yazılmış x2 olmalıydı.) sıvı soğutma kullanmıyorum şimdilik.
Anladığım kadarıyla soğutma lazım bugün de vatanla görüşme sağlayayım bari
Mesaj otomatik birleştirildi:

Stokla olmaz. Bu arada sistem ucuz olsun diye parça eksiltiyorlar bu zamanda malesef böylr. Genlede herkes erkan kartına işlemciye bakıp bu iyi diyip yapıştırıyorlar. Anakart ram vb etkenler de çok etkiliyor
Stokla şuan bendeki durum oluyor işte cehennem ateşi

Benim anlamadığım şey sistemde sorun olabilir mi? İade etmeli miyim yoksa bu durum normal mi?

•KoRkMaZ•

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
267
İsim
Hasan Korkmaz
İlgilendiği Kategoriler
OYUN VE BİLGİSAYAR PARÇALARI
Anladığım kadarıyla soğutma lazım bugün de vatanla görüşme sağlayayım bari

Stokla şuan bendeki durum oluyor işte cehennem ateşi

Benim anlamadığım şey sistemde sorun olabilir mi? İade etmeli miyim yoksa bu durum normal mi?
Yok hocam sistem zaten ucuz olsun diye bu şekilde yapılmış kışın olsa seni idare ederdi belki gerçi o da şüpheli bu işlemci çok ısınıyor buna kesinlikle kaliteli bir hava soğutma taktırmalısın sistemde hata bile olsa o hata düzelse bile bu işlemci bu fanla ısınır gavırır. Bütçeyi söyleyip ona göre bir hava soğutma alabilirsin

Kronen

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Kronen
hocam şimdilik işlemciyi pişirmemek adına undervoltage yapmanızı tavsiye ederim ciddi anlamda sıcaklıklar düşer, FPS kaybınız da olmaz.

xenk2626

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
832
İsim
Kadir Efe Ulusoy
buna frost commender-burst assasin al yeter stok fanı fulle alacak durumun yoksa

Bulut1

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Bulut Güzel

xenk2626

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
832