Neler Yeni

RTX 4090 ve İ9 13900KF sistem 8 aydır çözemiyorum Oyunlarda anlık Donma Problemi

Amanita

80+ Gold
En İyi Cevap
3
BIOS ta dikkatimi çekti ama sistemin bir biri ile uyumsuz olma durumu olabilir mi?
BIOS'ta dikkatini ne çekti? Sisteminde uyumsuz bir şey yok.

Bence sorunun oyun kaynaklı bile olabilir her oyunda olmuyorsa. Bazı oyunları optimizasyonu kötü oluyor yada içerisindeki bir ayar sorunu tetikleyebiliyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yada kendi dediğin gibi Samsung monitörlerde saçma sapan sorunlar ortaya çıkabiliyor. İmkanın varsa başka monitörle yada başka ekran kartıyla deneyebilirsin birilerinden ödünç alma şansın varsa yada evdeki televizyonda HDMI girişi varsa.

Urugen

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Alper Ürügen
BIOS'ta dikkatini ne çekti? Sisteminde uyumsuz bir şey yok.

Bence sorunun oyun kaynaklı bile olabilir her oyunda olmuyorsa. Bazı oyunları optimizasyonu kötü oluyor yada içerisindeki bir ayar sorunu tetikleyebiliyor.

Yada kendi dediğin gibi Samsung monitörlerde saçma sapan sorunlar ortaya çıkabiliyor. İmkanın varsa başka monitörle yada başka ekran kartıyla deneyebilirsin birilerinden ödünç alma şansın varsa yada evdeki televizyonda HDMI girişi varsa.
Yeni monitör satın aldım 2k düşürdüm hatta çözünürlüğü hala devam ediyor başla monitörde de denedim hdmi ile bile sorun devam ediyordu. Bütün oyunlarda hiç şaşmaksızın tam ekran yaptığımda takılma başlıyor hepsini zaten borderless oynuyorum anca o şekilde düzeliyor

MrCodeX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,237
İsim
Sinan Aba
Yeni monitör satın aldım 2k düşürdüm hatta çözünürlüğü hala devam ediyor başla monitörde de denedim hdmi ile bile sorun devam ediyordu. Bütün oyunlarda hiç şaşmaksızın tam ekran yaptığımda takılma başlıyor hepsini zaten borderless oynuyorum anca o şekilde düzeliyor
Eski sürüm driver kurmayı denediniz mi?

Amanita

80+ Gold
En İyi Cevap
3
O zaman bulabilirsen başka bir ekran kartı bul dene. Başka ekran kartıyla sorun çözülürse sorunun kendi ekran kartında olduğunu tespit etmiş olursun en azından.

BIOS sıfırlamadıysan BIOS'tan da bir sıfırlama yap sadece XMP aç. Belki farkında olmadan bir kaç ayar karıştırmışsındır.

Urugen

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Alper Ürügen
O zaman bulabilirsen başka bir ekran kartı bul dene. Başka ekran kartıyla sorun çözülürse sorunun kendi ekran kartında olduğunu tespit etmiş olursun en azından.

BIOS sıfırlamadıysan BIOS'tan da bir sıfırlama yap sadece XMP aç. Belki farkında olmadan bir kaç ayar karıştırmışsındır.
Bios ayarlarını baya karıştırdım ona bakmam gerekir gerekirse sıfırlarım

Eski sürüm driver kurmayı denediniz mi?
Denedim fakat çözüm olmadı

Urugen

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Alper Ürügen
Bütün her şeyi denedim fakat hala sorunun ne olduğunu bulamadım başka ekran kartı ile denemedim sadece

MrCodeX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,237
İsim
Sinan Aba

Urugen

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Alper Ürügen

said™

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
İbrahim Said ÇAVDAR
hocam tüm sorun driver boosterdan kaynaklı olabilir bi aralar virüs muhabbeti vardır o uygulamanın. Onun yerine intel driver support asistance falan kullanabilirsiniz.

MrCodeX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,237
İsim
Sinan Aba
Hayır deneme fırsatım olmadı
Ekran kartını deneyin ona göre ekran kartı hariç sistemi satıp sıfırdan yeni parçalarda alınabilir.
Oyun odaklıysa en güçlü oyun işlemcisi 7800x3d alınabilir yada diğer işler için 7950x, 7950x3d vs.

muhammetdd

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
649
İsim
Muhammet
Windows 10 denediniz mi? Windows 11'den dolayı yaşıyorsunuzdur belki.

Urugen

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Alper Ürügen
Windows 10 denediniz mi? Windows 11'den dolayı yaşıyorsunuzdur belki.
denemedim son olarak onu denicem yakın zamanda
Ekran kartını deneyin ona göre ekran kartı hariç sistemi satıp sıfırdan yeni parçalarda alınabilir.
Oyun odaklıysa en güçlü oyun işlemcisi 7800x3d alınabilir yada diğer işler için 7950x, 7950x3d vs.
Win10 dan sonra ekran kartını deniyeceğim

KaraKartall

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
567
İsim
Emre Altun
driver booster ile güncelleme yapılmaz. Temiz bir format atıp tek tek her şeyi kendi sitesinden güncellemen gerek. böyle programları kullanmayın. Asus anakartın varmıs. Asus Armoury Crate ile de güüncellemeleri yapabilirsin. Kendi resmi uygulaması

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
975,221
Üyeler
154,198
Son üye
JazRest
Top Bottom