Neler Yeni

Yardım VDSL altyapılı sokağa / apartmana GigaFiber bağlatmak

Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
PAINKILLER
Merhabalar, Türk Telekom taahhütümüz bitmek üzere, TürkNet'e geçmeyi planlıyoruz, Altyapı sorgulamadan baktığımda tahmini 50 Mbps hız alabileceğim yazıyor zaten sokağımızda VDSL altyapı mevcut fakat 1 cadde ötede fiber bulunuyor resmen 2-3 adımlık yürüme mesafesinde, her neyse TurkNet sitesinde gezinirken GigaFiber ürünüyle karşılaştım ve sitelere altyapı bağlanabileceğinden bahsediyordu. Sadede gelecek olursak sorularım şunlardan ibaret;

1 - GigaFiber için halihazırda bir Fiber Altyapı şart mıdır?

2 - Nasıl baglatabiliriz?

3 - Ne kadar sürer ve süreç nasıl işliyor?

4 - Maliyeti var mıdır, varsa ne kadara mâl olur?

Yaptırmış olan veya daha önceden araştıran arkadaşlar deneyimlerinizi paylaşıp aydınlatırsanız çok memnun olurum.

equinoxx

80+ Bronze
Merhabalar, Türk Telekom taahhütümüz bitmek üzere, TürkNet'e geçmeyi planlıyoruz, Altyapı sorgulamadan baktığımda tahmini 50 Mbps hız alabileceğim yazıyor zaten sokağımızda VDSL altyapı mevcut fakat 1 cadde ötede fiber bulunuyor resmen 2-3 adımlık yürüme mesafesinde, her neyse TurkNet sitesinde gezinirken GigaFiber ürünüyle karşılaştım ve sitelere altyapı bağlanabileceğinden bahsediyordu. Sadede gelecek olursak sorularım şunlardan ibaret;

Yaptırmış olan veya daha önceden araştıran arkadaşlar deneyimlerinizi paylaşıp aydınlatırsanız çok memnun olurum.
0850 288 8080 'i arayıp tüm sorularına gerçekçi bir yanıt alabilirsin.

Perfectshot06

Moderatör
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,263
İsim
Oğuz Oğuz

1- Gigafiber için Türknet’in kendi fiberini döşemesi lazım.
2- Türknet müşteri hizmetlerinden sitede oturduğunuzu ve bağlatmak istediğinizi söyleyin.
3- Valla hemen bitmez.
önce sitenin sayısı önemli. Kaç kişi isteidği önemli. Yöneticini başvurması önemli.
4- Maliyeti Türknet karşılar.
Ek not:
Eğer yakınızda Türknet fiber yoksa bu iş daha uzun sürebilir.
Tt fiber veya Süperonline fiber olması önemli değil Türknet fiber olması lazım.
Hangi il ve ilçe hocam?

stereohearts

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,904
İsim
Enes
Instagram
@stereocrypex
Steam
✪SoloTürk
Twitter
rulerkoala
Discord
stereohearts#1401
Aslında imza toplamaya şimdiden başlasanız biraz işinize yarar. Türknet kazı için gerekli yerlerden izin alıyor, döşemeye başlıyor. Rahat 2 hafta sürer diye düşünüyorum

Bahadır07

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
332
İsim
Bahadır07
TürkNet zaten yavaş yavaş fiber altyapı döşemeye başladı ama açtırma falan filan uzun sürüyor açıkçası 2-3 ay sürüyor şuan 100 TL'ye türknet gigafiber kullanıyorum memnunum ama dediğim gibi altyapı fiber değil ise uzun sürüyor eğer TürkNet e kesin olarak geçiceksen davet kodumu verip ikimizde 1 ay ücretsiz kullanabiliriz

Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
PAINKILLER
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Cevaplariniz icin tesekkur ederim, Bir sey daha soracagim, binada halihazirda bir TurkNet abonesi bulunuyor, biz de gececegiz, geri kalan daireleri ikna edip gecirsek altyapi geldikten sonra iptal ettirsek veya mahalleden 1-2 binayi daha ikna etsek yeterli olur mu altyapi icin, Cunku bazi komsularimiz maalesef soğuk tipler.

Son düzenleme:
Top Bottom