Neler Yeni

Ana Konu 🔥 VEE.. ASGARİ ÜCRET AÇIKLANDI ! 🎊

Margot Robbie

80+ Platinum
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
57,649
İsim
Margot Robbie
İlgilendiği Kategoriler
YKS, İskandinav mitolojisi

Satriani

80+ Bronze
Enflasyon ve fahiş fiyat artışları + yüksek oranlı vergilendirme + fiyatlandırma denetlemesi sorunu çözülmediği sürece; buna paralel olarak üretmediğin, ihracatı arttırmadığın, imkanlarını kullanıp üreticiye, çiftçiye destek verip ithalatı düşürmediğin, yani dışa bağımlı yaşadığın sürece 5500 değil, 55.500 verse ekmek 5 değil de 500tl olur yine bi' şey fark etmez doğru mu!?

LineaTurco

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,013
İsim
Zeki Müren
Çok kötü. Hiç yeterli değil. En az 6000 TL olmalıydı. Bu arada 850tl olan bursa da ciddi zam lazım. Zaten en az 1000tl olmalıydı yeni yılda hala 850 olması saçmalık. Aynı zamanda emekliye de zam gerekiyor. Asgari ücret zammı enflasyona neden oluyor diyenler de 2 çift lafım var. Asgari ücret zammı değil merkez bankasının para basması enflasyona sebep olur ki bizim MB para basmadan duramıyor. Açlık sınırı 6400 TL ve bu ülkenin yarısı asgari ücretle çalışıyor. Asgari ücretli aç aç. Asgari ücret maaşı memura yaklaşıyor diye kimse ağlamasın. Bu ülkede işini düzgün yapan kalifiye elaman yok denecek kadar az. Asgari ücretli it gibi çalışıyor kendimden biliyorum hadi ben 21 yaşındayım okul bitince iyi bir işim olacak. Geçimini asgari ücretle sağlayan bakması gereken ailesi olanlar var. Zaten TL bir alım gücü kalmamış. Asgari 3 kişilik bir ailenin market alışverişine anca yeter.
Asgari ücret zammı da enflasyone sebep olur enflasyon paranın değer kaybetmesidir yönteminin ne olması önemli değildir. Mesela bunlardan biri para basmaktır çünkü para çoğalınca herkesde olur ki bu da değerini azaltır. Paranın herkesde olması asıl sorun asgari ücret 5500 olunca şirketlerin maaliyeti artar insanlara da gökten bu masrafı kapatacak para gelmediği için sunduğu hizmet i veya sattığı malı pahalılaştırır.

Oguzhansah

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,580
İsim
Oğuzhan Şahin
Çok kötü. Hiç yeterli değil. En az 6000 TL olmalıydı. Bu arada 850tl olan bursa da ciddi zam lazım. Zaten en az 1000tl olmalıydı yeni yılda hala 850 olması saçmalık. Aynı zamanda emekliye de zam gerekiyor. Asgari ücret zammı enflasyona neden oluyor diyenler de 2 çift lafım var. Asgari ücret zammı değil merkez bankasının para basması enflasyona sebep olur ki bizim MB para basmadan duramıyor. Açlık sınırı 6400 TL ve bu ülkenin yarısı asgari ücretle çalışıyor. Asgari ücretli aç aç. Asgari ücret maaşı memura yaklaşıyor diye kimse ağlamasın. Bu ülkede işini düzgün yapan kalifiye elaman yok denecek kadar az. Asgari ücretli it gibi çalışıyor kendimden biliyorum hadi ben 21 yaşındayım okul bitince iyi bir işim olacak. Geçimini asgari ücretle sağlayan bakması gereken ailesi olanlar var. Zaten TL bir alım gücü kalmamış. Asgari 3 kişilik bir ailenin market alışverişine anca yeter.
Burslar öğretim yılı başında zam alıyor

Cihangir

80+ Gold
Son düzenleme:

OğuzKağan08

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Düşünceleriniz neler dostlar ?
Benim diyeceğim hep aynıdır; Kaşıkla ver, kepçeyle al sistemi. Zamlar yakındır yani 🤷‍♂️

2022 ARA ZAMLI ASGARİ ÜCRETİ;
5.500 ₺

Alıntıyı görüntüle
Hala çok yetersiz, hiç olmadı 6-6.5K'yı geçseydi 4.2K dan 5.5K ya geçiş süreyya hanımın muhteşem değişimidir.

THE V

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
86
İsim
Volkan
İlgilendiği Kategoriler
Yazılım, Linux, Gitar, Müzik, Resim, Pc farkettim de baya da varmış.
Düşünceleriniz neler dostlar ?
Benim diyeceğim hep aynıdır; Kaşıkla ver, kepçeyle al sistemi. Zamlar yakındır yani 🤷‍♂️

2022 ARA ZAMLI ASGARİ ÜCRETİ;
5.500 ₺

Alıntıyı görüntüle
2000TL kira şimdi 2500 olur dünden beri ev sahibinin aramasını bekliyorum resmen

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,879
Üyeler
140,711
Son üye
Eko_Ekoo
Top Bottom