Neler Yeni

İnceleme Victus 16 sen necisin hacı ?

Sizce hayla Nitro 16 vs. Yerine tercih edilebilir bir laptop mu?

• Tercih Edilir

• Tercih edilmez

• Kararsızım

Sonuçları oy verdikten sonra görebilirsiniz.

Ruffian

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
498
İsim
Ahmet
İlgilendiği Kategoriler
Laptop, PC, Limitler
E ama bizde attık 2-3 tane farklı değer bizdede birbirine denk çıkıyor bizde bunları direk yokmu sayalım şimdi ?

Diyorum işte konu kapansın çünkü aynı şeylere dönüyoruz ve böyle döngü devam eder.

Victuslarımızı yanar giderse gelip burda beraber yerden yere vururuz artık :D.
yeni nesil bilgisayarlar yanmaz kapatır kendini eskide kaldı onlar excalibur bile yanmamak için açılmıyorsa.

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
yeni nesil bilgisayarlar yanmaz kapatır kendini eskide kaldı onlar excalibur bile yanmamak için açılmıyorsa.

İşin mecazisi o...

Yoksa işlemci 100-105 oldumu kapatır sistem kendini yada daha erken bilmiyorum artık.

Ruffian

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
498
İsim
Ahmet
İlgilendiği Kategoriler
Laptop, PC, Limitler
İşin mecazisi o...

Yoksa işlemci 100-105 oldumu kapatır sistem kendini yada daha erken bilmiyorum artık.
hayır voltajda problem çıkarsa asla açılmaz şarj bile olmaz.

PoeNk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
356
İsim
Toprak
Tam olarak hangi konu üstüne tartışıyorsunuz ben anlamadım 😀. Biri itiraz ediyor diğeri zaten bende aynı şekil düşünüyorum diyor. Farklı bir konu açılıyor yine 2 kişi aynı şeyi düşünüyor. O zaman uyuşmadığıniz konu ne ben anlamadım.

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
hayır voltajda problem çıkarsa asla açılmaz şarj bile olmaz.

Voltaj probleminde zaten ya yüksek bi akım bişey yemiş bozulmuştur yada anakart üstünde bir arıza vardır.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Tam olarak hangi konu üstüne tartışıyorsunuz ben anlamadım 😀. Biri itiraz ediyor diğeri zaten bende aynı şekil düşünüyorum diyor. Farklı bir konu açılıyor yine 2 kişi aynı şeyi düşünüyor. O zaman uyuşmadığıniz konu ne ben anlamadım.

Ruff a bayılıyorum ben arada giriyoruz birbirimize ayrılıyoruz.

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Bana eski üye kandesh i hatırlatıyor onlada i5 9400F r5 3600 tartışmasına girip ortan AMD vs intel atmıştık. Keyifliydi.
Mesaj otomatik birleştirildi:

130w lik saplam bir soğutmaya sahip bir 3060 iyidir ama o aklımdan gitmiyor kaçırdığım asus tuf a15 rtx4060 ve r7

4060 ise üzdü, 4050 yerine ama 3060 daha iyi hemde 130w.

Ruffian

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
498
İsim
Ahmet
İlgilendiği Kategoriler
Laptop, PC, Limitler
hocam iyi ki insaflıyım ben insafsıza denk geldim hatamı kabul ettim adam hayla konuşuyordu.

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
hocam iyi ki insaflıyım ben insafsıza denk geldim hatamı kabul ettim adam hayla konuşuyordu.

Boşver arada iyi olur böle tartışmak, yoksa her gün "ehran gartımda cızlama var cızzz yapıyor bu nedir" sorusuna 238402948 defa coil whine diyerek yazmaktan sıkılırdım :D.

Kamina

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Tam da almayı düşündüğüm laptopu almaktan vazgeçtim :/ bilgi için teşekkürler ama lütfen noktalama işaretlerini ve Türkçeyi düzgün kullanın. Anlamak için defalarca okudum.

PoeNk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
356
İsim
Toprak
Tam da almayı düşündüğüm laptopu almaktan vazgeçtim :/ bilgi için teşekkürler ama lütfen noktalama işaretlerini ve Türkçeyi düzgün kullanın. Anlamak için defalarca okudum.
Tam olarak hangi model almayı düşünüyorsunuz? Benim önerim nitro 16 dan yana. Lenovo loq larda da işlemci ve ekran kartını aynı anda yüke soktuğunda malesef limit yiyor.

Son düzenleme:

Senerr

80+ Bronze
Ya bu konu neden duruyor duruyor Casper ile Monster'a geliyor arkadaş ? Amaç ne ? :kekw:
Diyorum ya zaten zamanında Lenovo, Acerlar benim aldığım victus fiyatına aynı özelliklerle olsaydı victus almazdım. Ama victusun monster yada casperdan daha çok ezilmesi mantıklı gelmiyor.

Yoksa biliyorsun nitro 16 ya bayılırım.
Sırf alabileceğim tek 4060 laptop buydu diye evet biraz övüyor olabilirim ama global markalar ile yerli marka kapışması ve yan yana koyulması mantıklı bile değil. Sadece şunu söyleyebilirim limitli cihazların Casper ve Monster'dan daha çok ezilmesi de mantıklı, limit ve benzeri sorunlara sahip olan cihazlar genelde ya soğutma sisteminden ya kasasından ya da adaptörden bu tarz durumlara sahip oluyorlar haliyle bütçede LOQ ve Nitro gibi neredeyse limitsiz cihazlar varken sıvı metala sahip, gömülüyor. Zamanında Asus'un F15 serisi de sıcak çalıştığından Casper ve Monster gibi gömülüyordu eski forum üyeleri bilir. Hadi Casper vb. markalar soğutması zayıf ve adaptörden limit yiyor koskoca HP bunu düşünemedi mi ? Kusura bakmayın ama kimse ürünü avantajlı fiyata ve güzel donanımlara sahip diye savunamaz, ben dahil. Bir de limit yiyen cihazlar oyunları kasa kasa oynatıyor diye bir şeyde olmadığı için hissedemeyebiliyoruz. 4060 laptoplarda zayıf soğutma sisteminden veya kasa kalitesinden ve adaptörün gücü gibi limitlerden en çok etkilenen parçalar işlemciler oluyor, haliyle HP'nin bu durumda çokta savunulacak tarafı kalmıyor yerli markaların yanında (HP'nin daha kaliteli olduğu bariz gerçek ama performans bazlı bakıyoruz). Bu biraz tabii basite indirgenmiş hali bunun arkasında çok detaylı testler, tetkikler, teknik detaylar var ama ben basite indirmek istedim.

Forumlarda laptop önerenlerde 2 tip var, modele bakıp önerenler veya direkt markaya bakıp önerenler. Bunlar kendilerini belli ediyor. :)

Son düzenleme:

Ruffian

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
498
İsim
Ahmet
İlgilendiği Kategoriler
Laptop, PC, Limitler
Ya bu konu neden duruyor duruyor Casper ile Monster'a geliyor arkadaş ? Amaç ne ? :kekw:

Sırf alabileceğim tek 4060 laptop buydu diye evet biraz övüyor olabilirim ama global markalar ile yerli marka kapışması ve yan yana koyulması mantıklı bile değil. Sadece şunu söyleyebilirim limitli cihazların Casper ve Monster'dan daha çok ezilmesi de mantıklı, limit ve benzeri sorunlara sahip olan cihazlar genelde ya soğutma sisteminden ya kasasından ya da adaptörden bu tarz durumlara sahip oluyorlar haliyle bütçede LOQ ve Nitro gibi neredeyse limitsiz cihazlar varken sıvı metala sahip, gömülüyor. Zamanında Asus'un F15 serisi de sıcak çalıştığından Casper ve Monster gibi gömülüyordu eski forum üyeleri bilir. Hadi Casper vb. markalar soğutması zayıf ve adaptörden limit yiyor koskoca HP bunu düşünemedi mi ? Kusura bakmayın ama kimse ürünü avantajlı fiyata ve güzel donanımlara sahip diye savunamaz, ben dahil. Bir de limit yiyen cihazlar oyunları kasa kasa oynatıyor diye bir şeyde olmadığı için hissedemeyebiliyoruz. 4060 laptoplarda zayıf soğutma sisteminden veya kasa kalitesinden ve adaptörün gücü gibi limitlerden en çok etkilenen parçalar işlemciler oluyor, haliyle HP'nin bu durumda çokta savunulacak tarafı kalmıyor yerli markaların yanında (HP'nin daha kaliteli olduğu bariz gerçek ama performans bazlı bakıyoruz). Bu biraz tabii basite indirgenmiş hali bunun arkasında çok detaylı testler, tetkikler, teknik detaylar var ama ben basite indirmek istedim.

Forumlarda laptop önerenlerde 2 tip var, modele bakıp önerenler veya direkt markaya bakıp önerenler. Bunlar kendilerini belli ediyor. :)
Çokda biziklemek istemedim ama zaten casper ile monster kardeş 2 side leş :D monsterin belli modelleri iyi ama excalibur çokda iyi değil HP çok köklü bir firma bu kadar çirkefçe yollara baş vurması saçma açıkcası Casper ve Monster çokda köklü bir firma değil ama HP Tüm ülkelerde satışı var sen düşük firmamısında Throttle koyuyorsun Bilgisayarına sen HP sin çoğu markadan daha fazla deneyimlisin Throttle hiç yakışmıyor üst düzey laptoplarında bile Throttle oluyor F/P konusundada kötü bir marka değil kulaklıklarda güzel işler çıkarmıştı.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,692
Üyeler
140,684
Son üye
enabs
Top Bottom