Neler Yeni

İnceleme Victus 16 sen necisin hacı ?

Sizce hayla Nitro 16 vs. Yerine tercih edilebilir bir laptop mu?

• Tercih Edilir

• Tercih edilmez

• Kararsızım

Sonuçları oy verdikten sonra görebilirsiniz.

PoeNk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
517
İsim
Toprak
buyrun hocam en sondan işlemcinin çektiği watt değerlerine bakın. Ki bu 65w TDP bir işlemci bizim işlemciler 35w TDP si var.

Ruffian

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
662
İsim
Ahmet
İlgilendiği Kategoriler
Laptop, PC, Limitler
buyrun hocam en sondan işlemcinin çektiği watt değerlerine bakın. Ki bu 65w TDP bir işlemci bizim işlemciler 35w TDP si var.
Hocam elinize zahmet attığım testlere azıcık göz gezdirin.

Ruffian

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
662
İsim
Ahmet
İlgilendiği Kategoriler
Laptop, PC, Limitler
Evet baktım hocam. Hatta cyberpunkda loqu bile geçmiş. Ki loq da da limit var o ayrı.
O testler değil Diğer valorant testlerine bakın derim victus kadar balon bir laptop daha görmedim.

Ruffian

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
662
İsim
Ahmet
İlgilendiği Kategoriler
Laptop, PC, Limitler
Ama her balon patlar bu forumda da ben ve @NZXT o balonu patlattık.

vampirelf

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
33
İsim
Mehmet
Bende 13500h victus 15 aldım ve kimseye öneriyorum hem limit yiyor hemde ısınıyor. ryzen 7 li tavsiye etti bi arkadaş fiyatına göre mantıklı. ama victus 15 gerçekten vasat önermiyorum. intelde limit sorun olduğu için amd tarafında victus düşünülebilir.

Ruffian

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
662
İsim
Ahmet
İlgilendiği Kategoriler
Laptop, PC, Limitler
Ayrıca 65 w TDP si olan işlemciden daha fazla watt çekmesi mantıklı mı? Bence değil.
Hocam o değer gereksiz bir değer i5 13.nesil verilen default tdp ne yük altında kaç çekiyor ona bakın tulpar bile daha iyi victusdan.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bende 13500h victus 15 aldım ve kimseye öneriyorum hem limit yiyor hemde ısınıyor. ryzen 7 li tavsiye etti bi arkadaş fiyatına göre mantıklı. ama victus 15 gerçekten vasat önermiyorum. intelde limit sorun olduğu için amd tarafında victus düşünülebilir.
27 bine bulabilir isen at R7 o zaman alınır.

Yemek yiyeceğim yazın sonra cevaplarım.

PoeNk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
517
İsim
Toprak
Hocam o değer gereksiz bir değer i5 13.nesil verilen default tdp ne yük altında kaç çekiyor ona bakın tulpar bile daha iyi victusdan.

27 bine bulabilir isen at R7 o zaman alınır.

Yemek yiyeceğim yazın sonra cevaplarım.
Yük altında değişir ama wattlarin kıyaslanması da rol oynar. 170 w TDP li R9 7900x deki 170 w i kafalarına göre yazmiyorlar. Çektiği güç belli. Ki 65 w TDPli işlemcilere göre çok daha fazla çektiği aşikar. TDP kıyas yapmak adına gayette mantıklı.

vampirelf

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
33
İsim
Mehmet
Kardeş mesaj alintilayip bildirim yaratma sürekli al konunda oyna kendi kendine.

Ruffian

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
662
İsim
Ahmet
İlgilendiği Kategoriler
Laptop, PC, Limitler
Kardeş mesaj alintilayip bildirim yaratma sürekli al konunda oyna kendi kendine.
Madem öyle git konumdan senin gibilerin işi yok burada git ne mühendisi isen o iş üzerinden devam et

Yük altında değişir ama wattlarin kıyaslanması da rol oynar. 170 w TDP li R9 7900x deki 170 w i kafalarına göre yazmiyorlar. Çektiği güç belli. Ki 65 w TDPli işlemcilere göre çok daha fazla çektiği aşikar. TDP kıyas yapmak adına gayette mantıklı.
İntelin default verdiği TDP değerleri ile yük altında ki değerin farkına bakın derim 35 watt gösterir iken yük altında 3-4 katına bile çıkabiliyor.

Watt konusunu tartışacak isek victusdan çıkmak zorundayız bilgisini geçeyim onun ya bırakın watt değerlerini ya da victus üzerine oynarız daha beter gömeriz.

PoeNk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
517
İsim
Toprak
Madem öyle git konumdan senin gibilerin işi yok burada git ne mühendisi isen o iş üzerinden devam et

İntelin default verdiği TDP değerleri ile yük altında ki değerin farkına bakın derim 35 watt gösterir iken yük altında 3-4 katına bile çıkabiliyor.
Çıkabiliyor fakat o Intel bak sizde diyorsunuz. Burda 65w TDPli AMD işlemciden daha fazla güç cekmesi mantıksız bir kez. Zaten kıyas için kullanıyoruz yoksa 3 katına dahi çıkıyor.

Ruffian

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
662
İsim
Ahmet
İlgilendiği Kategoriler
Laptop, PC, Limitler
Çıkabiliyor fakat o Intel bak sizde diyorsunuz. Burda 65w TDPli AMD işlemciden daha fazla güç cekmesi mantıksız bir kez. Zaten kıyas için kullanıyoruz yoksa 3 katına dahi çıkıyor.
Amd de de fark yaratıyor 16 bin puan maksimum aldığı nitro 18 küsüratlı ve anakart kalitesi adaptör kalitesi de giriyor bi işe.

Top Bottom