Neler Yeni

İnceleme Victus 16 sen necisin hacı ?

Sizce hayla Nitro 16 vs. Yerine tercih edilebilir bir laptop mu?

• Tercih Edilir

• Tercih edilmez

• Kararsızım

Sonuçları oy verdikten sonra görebilirsiniz.

BixiBlake

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,309
İsim
Lokman Doğan
işlemci ile medet ummayın bu laptop'dan, hayla bana saldırmaya çalışan var ama cevaplarım hazır her gün araştırma yapıyorum dert etmeyin
Mesaj otomatik birleştirildi:

içini açtığın saniye zaten nitro nun önde olduğu belli oluyor limit olmasa victusu toplayacak bir şey yok.
bi ara 5 6 aylık nitronun petekleri erimişti diye bi konu açılmıştı

Ruffian

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
668
İsim
Ahmet
İlgilendiği Kategoriler
Laptop, PC, Limitler
Bu power limiti kaldırmanızı önermiyorum fazlaca ısınır zaten iğrenç bir soğutması var anakartı da kötü olduğu için ömrü zaten kısa iken daha da kısaltmayın @EFI Shell ocam sizinde bir victus fan boyluğu görüyorum ama neyse (!)

anlayacağınız biyerinizi de yırtsanız asla bu laptopdan tam performans alamayacaksınız alsanız bile ömrü fazla uzun olmayacaktır tabi bir çılgın deney yapıp herşeyi kökünden değiştirmediğiniz süreçte deney yapılmaz zaten attığım ekran görüntüsünde eski kasa abradan bile fazla ısınmış laptop deney meney victus da fos çok merak ediyorum @NZXT hocam nasıl ayarladı power limiti kaça ayarladı söyler ise sevinirim artık bence bu konu artık sona yaklaşıyor gibi ama bitirmem tabi ki vamiprelfy ninde yazacak yüzünün olduğunu düşünmüyorum yan hesapdan gelip bana bunları diyen kişinin bu konuya mesaj yazmasını istemem.

Son düzenleme:
  • Beğen
Reaksiyonlar: NZXT

EFI Shell

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,133
İsim
Semih Boran
Bu power limiti kaldırmanızı önermiyorum fazlaca ısınır zaten iğrenç bir soğutması var anakartı da kötü olduğu için ömrü zaten kısa iken daha da kısaltmayın @EFI Shell ocam sizinde bir victus fan boyluğu görüyorum ama neyse (!)

anlayacağınız biyerinizi de yırtsanız asla bu laptopdan tam performans alamayacaksınız alsanız bile ömrü fazla uzun olmayacaktır tabi bir çılgın deney yapıp herşeyi kökünden değiştirmediğiniz süreçte deney yapılmaz zaten attığım ekran görüntüsünde eski kasa abradan bile fazla ısınmış laptop deney meney victus da fos çok merak ediyorum @NZXT hocam nasıl ayarladı power limiti kaça ayarladı söyler ise sevinirim artık bence bu konu artık sona yaklaşıyor gibi ama bitirmem tabi ki vamiprelfy ninde yazacak yüzünün olduğunu düşünmüyorum yan hesapdan gelip bana bunları diyen kişinin bu konuya mesaj yazmasını istemem.
Fanboy değilim. Hiçbir delil de yok zaten. Her neyse, onu atma sebebim modlama yapılması ile ilgiliydi hani siz kodlamaya uygun değil gibisinden şeyler yazdığınızdan. Ek olarak hpyi çok kez boykot ettiğim biliniyor zaten. Bu yüzden süresiz uyarı da yedim. Ek olarak %45 ntsc panelin, 5 gbsn tip c portunun neyini savunayım ki?

Ruffian

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
668
İsim
Ahmet
İlgilendiği Kategoriler
Laptop, PC, Limitler
Fanboy değilim. Hiçbir delil de yok zaten. Her neyse, onu atma sebebim modlama yapılması ile ilgiliydi hani siz kodlamaya uygun değil gibisinden şeyler yazdığınızdan. Ek olarak hpyi çok kez boykot ettiğim biliniyor zaten. Bu yüzden süresiz uyarı da yedim. Ek olarak %45 ntsc panelin, 5 gbsn tip c portunun neyini savunayım ki?
Ünlem koydum zaten hocam biliyorum yoksa sizi 😁 en saçma şey %45 NTSC panelleri RTX 4000 serisinde kullanıyorlar RTX 3000 serisinde %100 sRGB paneli kullanıyorlar nadir 4000 serisinde %100 sRGB var modlama için olduğu söylenemez Tulpar bile daha güzel modlanır çünkü gördüğünüz gibi deli gibi ısınıyor kıl ayarı yapmanız lazım ki birazda olsun artsın power limit bir de tek m.2 slotu ne be arkadaşım kalitesiz anakartdan ne beklersin zaten baksana HP yi eleştirdim diye herif gelmiş bana küfür hakaret ediyor tamam ağır bir eleştiri ama hak ediyor bu kadar rezalet bir şey olamaz.

NZXT

80+ Bronze

O power limiti napıp etseniz de kaldıramazsınız. Çünkü victuslarda Embedeed Controller vardır ( EC). Power limit stok halde PL1 65 W, PL2 90 W yada PL1 90 W PL2 115 Wdır.

Ruffian

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
668
İsim
Ahmet
İlgilendiği Kategoriler
Laptop, PC, Limitler
O power limiti napıp etseniz de kaldıramazsınız. Çünkü victuslarda Embedeed Controller vardır ( EC). Power limit stok halde PL1 65 W, PL2 90 W yada PL1 90 W PL2 115 Wdır.
14.nesile maksimum 145 watt çektiren laptopdan ben medet ummam zaten 99 dereceye dayanmış.

Ruffian

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
668
İsim
Ahmet
İlgilendiği Kategoriler
Laptop, PC, Limitler
Isı konusunda haklısınız fakat 145 w daha ne? Bu masaüstü değil 300w
A dayansın.
13.nesili 154 watt çekiyor tulpar t5 de.

Ve de 93 derece.

Ruffian

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
668
İsim
Ahmet
İlgilendiği Kategoriler
Laptop, PC, Limitler
Olabilir hocam 154 w maks değer zaten tulpar tam çekiyor
13.nesil hocam 14.nesil değil yani sağlam çekmiş ama victus aynı hamam aynı tas.

Yav arkadaş victus konusu hazırladım şimdi Dell G16 ile G15 çıktı bunlarada konu lazım demek ki.

PoeNk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
517
İsim
Toprak
13.nesil hocam 14.nesil değil yani sağlam çekmiş ama victus aynı hamam aynı tas.

Yav arkadaş victus konusu hazırladım şimdi Dell G16 ile G15 çıktı bunlarada konu lazım demek ki.
Neyi var ki hocam?

Anakartlari zaten kilitsiz diye biliyorum

Sanırım adaptör sorunluymus

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
915,897
Üyeler
142,051