Neler Yeni

VİRÜSLERDEN FORMAT ATMADAN NASIL KURTULURUM

Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Mustafa kırcalı
Merhaba arkadaşlar 2 haftadır bi sorunum var. Bilgisayardan anormal bi durum olmamasına rağmen sürekli e posta sıfırlama şifreleri alıyorum. Bu beni tedirgin ediyor virüs bulaşmış olabilir bilgisayarda verim çok yedek alıp format atmam zor format atmamadan önerebileceğiniz virüs temizleme programı varmıdır acaba teşekkürler şimdiden.

Kürşat K.T.K

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
15,416
İsim
Kürşat
İlgilendiği Kategoriler
Elektrik elektronik sistemleri - Bilgisayar Sistemleri - İnternet Hizmetleri Teknik Destek - Teknolojiye dair her şey
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1
Bence en kaliteli virüs programı
kaspersky kullanabilirsin

xthepatates

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
264
İsim
Yiğit Arık
Merhaba arkadaşlar 2 haftadır bi sorunum var. Bilgisayardan anormal bi durum olmamasına rağmen sürekli e posta sıfırlama şifreleri alıyorum. Bu beni tedirgin ediyor virüs bulaşmış olabilir bilgisayarda verim çok yedek alıp format atmam zor format atmamadan önerebileceğiniz virüs temizleme programı varmıdır acaba teşekkürler şimdiden.
Malwarebytes bedavaya en iyi korumayı sağlar

ReadyorNot

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
349
İsim
An10im1i
1 usb alıp içine kaspersky rescue disk kurun. (Bootable olmalı)
Yeniden başlatıp usbden kaspersky rescue diske gir ayarları yap ve tam tarama yaptır.
2 Adwcleaner malwarebytes ikilisini kullan
3 eset online tarama yap
4 rkill veya frst64 ile tarama yapın. Uzmanlara danışın.
5 glasswire veya wireshark ile ağ üzerinden dışarıya herhangi bir iletişim trafiği var mı bakın.
6 kullanıcı hesaplarını cmd üzerinden net user ile kontrol edin.
7 sfc /scannow yapın
8 dism ile sağlık kontrolü yaptırın
9 isteğiniz dışında yüklenen uygulamaları silin (revo ile)
10 adwcleaner ayarlarından tümünü tikleyip tarama yapın. Winshock adımını uygulayın.
11 spybot ile sistemi tarayıp imunize edin.
12 msert ile tarayın.
13 Process Explorer yönetici yetkisiyle çalıştırıp virüstotal ile şüpheli işlemleri inceleyin.
14 yorulduysanız format atın ağa veya sisteme yerleşen root virus mevcutsa soruna özel kaldırma yöntemlerini uygulayın. Örneğin güvenli modda çalıştırmak gibi.

10 uygulamayı da atlatıyorsa önyükleme taramalarını yapan antivirus taraması yaptırın.
Comodo indirip paranoya modunda kullanabilirsiniz.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
997,021
Üyeler
157,876
Son üye
Umurarkn
Top Bottom