Neler Yeni

İnceleme Vodafone MobileWifi Cihazı !

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,918
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler
İnternet Hizmetleri - Yayın Servisleri - Riot Games
Zamanın efsanesi. Geçmişin Superbox'ı.
Zamanın en en en efsane cihazlarından birisi. Yıllardır Vodafone'lu olan babam sağolsun yaklaşık 6 Yıl Önce bu cihazı almış.

Cihazın Fotoğrafı:
r205.jpg

Tabi bizimki eskidi yıprandı biraz.

Cihaz 3G+ Destekli. Malum 2014'te 4.5G Ülkemize henüz gelmemişti.
Vodafone'un 65Mbps Hız Verdiği İzmir'de Evimin Yakınındaki 4.5G Baz istasyonunda 3G+ Olarak 10-15Mbps Hıza kadar çıkıyor. Upload İse 5 Civarında. Zaten Cihaz 21/21 İnternet Destekliyor.
Cihazın bataryası ilk alındığında iyiydi şimdi tabi yıllar sonra batarya biraz gitti sanırım.
USB İle bilgisayara bağlayıp cihazın kendi içerisindeki yazılımı kurarsanız cihazı USB İnternet Paylaşımı için aktif hale getirmiş olursunuz. Ki bunu her kablolu bağlantı sağlanacak bilgisayarda kurulması lazım.

Tek kötü tarafı baz istasyonu konusunda iyi olmayan bir yerde bulunuyorsanız Bağlantı çeşidi otomatik olarak GPRS'e Dönüşüyor. Ve 300ms ping ile 1000 jitter oluyor.
Ama tabii ki cihazı Sadece 3G Olarak Ayarlamak mümkün. O zaman böyle sorunlar yaşamıyorsunuz.

Cihazı Vodafone Bir SIM Kart İle Kullanabilirsiniz. Türk Telekom, Turkcell İle Kullanamazsınız. İlla Vodafone.

Ürün o kadar iyi ki baz istasyonu etkisi oluşturuyor. Evet öyle. Bu ürünü alın. prize takılı bir şekilde yani o içindeki hatta gb olmasına bile gerek yok. Takın abi tüm gün çalışsın ekstra baz istasyonu.

Ayrıca cihazı her Vodafone hat ile kullanabilirsiniz. Mesela Ben Eski telefon numaramın olduğu hattı buna taktım. (Tabi onun için en büyük sim boyutu lazım onu da büyütücü kullanarak halledebilirsiniz.).
Taktım eski faturasız hattımı, içerisine kolay paket satın alıyorum. 10GB 15TL Hop aldığım gibi hatta düşüyor hemen kullanabiliyorum.
Eğer eski bir faturasız hattınız varsa ve elinizde, tanıdığınızda bu cihazdan varsa alın abi.

Şahsen bu cihaz bana özellikle şu sıralar çok yardımcı oldu. Çünkü 30 Ekim İzmir Depreminden sonra evden çıkarken çantama bunu da koymuştum.
E noldu okullar 1 Hafta tatil dediler Hop aldık 10GB 15TL Mis. Taktım bilgisayara kullandım. Şu an hala İzmir'de değilim ve canlı derslere girerken bu ürünü çok kullanıyorum.

5 Cihaza kadar "Kablosuz" bağlantı sağlanabiliyor. Cihaz 802.11/n destekli.

Vodafone Burada Yaklaşık 50Mbps hız veriyor. 3G'de ise 10-15Mbps Max. Görülüyor.

Kısaca eski hattınızı bu cihaza veya bunun yeni tip 4.5G Destekli olanına takıp kullanabilirsiniz.

Aşağıya da duygulandıran bir şey bırakıyorum. Evet yanlış değil bu cihaz zamanında 5TL'ydi.

Top Bottom