Neler Yeni

9 Aylık iPhone 12 deneyimlerim (Yurtdışı cihazı)

GodlyPain

80+ Bronze

şahin doğan

80+ Platinum

Cihangir

80+ Gold
İPHONE KULLANIMI: Bazılarınızın bildiği, bazılarınızın bilmediği, çoğunuzun başlıkta gördüğü gibi kullandığım cihaz yurtdışı cihazı. Yurtdışı cihazı aldığınız zaman 4 ay fiziksel sim + 4 ay e sim olmak üzere her yıl 8 ay kullanım hakkınız bulunuyor. Çin cihazı bulabilirseniz Çin cihazları 2 fiziksel sim'e sahip olduklarından 12 ay boyunca sorunsuz şekilde kullanabilirsiniz.
Yılda 8 ay olan kullanım hakkınız her yıl yılbaşından sonra yenileniyor. Bu durum bazen yılbaşından sonra 2-3 hafta gecikebiliyor (Bende öyle oldu)
E sim nedir diye soranlara şöyle anlatayım. Hangi operatörü kullanıyorsanız mağazasına gidip e sim'e geçmek istediğinizi söylüyorsunuz (Hat sahibi olması lazım) bazı operatörler ilk geçişte bu işlemi ücretsiz yaparken bazı operatörlerde bu ücret 100-200 TL aralığında. Mağaza çalışanı fiziksel siminizi iptal edersek e sim oluşturuyor. size üzerinde QR kod olan bir kart veriyor. Bu kartı cihazınızın hücresel veri kısmından e sim ekle diyerek QR kodu okuttuktan sonra cihazınızın içine işliyorsunuz. İstediğiniz zaman gidip tekrardan fiziksel siminizi aktif edebilirsiniz.
Hocam Abd den gelse İphone ordakilerde çift e sim onalrıda 12 ay kullanabilirmiyiz?

Aykut4057

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
972
İsim
Aykut bütüner
Sürekli kullanabilmen için biri bir şey yazmıştı çözüldü mu o , arkadaşımda alacak ama yurt dışı giriş çıkışı yok işte

Muhammetyzicii

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
587
İsim
Muhammet Yazıcı
Dediğin gibi o zamandan bu zamana kadar pek bir şey değişmedi. %1 Pil sağlığım düştü, yeni fotoğraflar eklendi. Pili nasıl korunacağını ve bir kaç ufak şey dışında farklı bir durum yok zaten.
Cidden çok güzel bakmıssın telefona 143 döngü de %1 düşme ne demektir ya 😅 bende kapalı kutu buldum hocam 12K'ya Allah Nasip ederse bende alıcam ip12'yi

arifdgc

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
209
İsim
Arif Dağcı
Hocam selamlar haziran gibi italyadan telefon almayı düşünüyorum(abim gidecek) ilk sorum şu orada iphone 12 720 euro iphone 13 799 euro arada değecek kadar fark var mı alınmalı mı yani 13?
İkincisi 4+4 ay kullanımdan sonra telefonun icloudunu iphone7 de de girsek hattımız iphone 7 de takılı olsa 12 de çalar mı arandığımız zaman? ( böyle duymuştum youtube vsden) Teşekkürler.

şahin doğan

80+ Platinum
Hocam selamlar haziran gibi italyadan telefon almayı düşünüyorum(abim gidecek) ilk sorum şu orada iphone 12 720 euro iphone 13 799 euro arada değecek kadar fark var mı alınmalı mı yani 13?
İkincisi 4+4 ay kullanımdan sonra telefonun icloudunu iphone7 de de girsek hattımız iphone 7 de takılı olsa 12 de çalar mı arandığımız zaman? ( böyle duymuştum youtube vsden) Teşekkürler.
iPhone 13 için değer.
2 cihazında aynı anda çalması için aynı Wİ-Fİ ağına bağlı olmaları lazım.

Mehwet

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Mehmet Gündal
iPhone 13 için değer.
2 cihazında aynı anda çalması için aynı Wİ-Fİ ağına bağlı olmaları lazım.
Merhabalar doğru anlamış mıyım bugün yurtdışı iphone alsam ilk 4 ay fiziksel sim ile ardından e sime geçip ikinci 4 ay kullandıktan sonra 2024 yılına geliyoruz kullanım hakkımız tekrar 4 ay uzuyor peki 3. Kere 4 aydan sonra e simden fiziksel sime geçebiliyor muyuz yani bugün telefonu alsam 16 ay sonra mi kayitsiz kullanim hakkım bitiyor.

GodlyPain

80+ Bronze
Merhabalar doğru anlamış mıyım bugün yurtdışı iphone alsam ilk 4 ay fiziksel sim ile ardından e sime geçip ikinci 4 ay kullandıktan sonra 2024 yılına geliyoruz kullanım hakkımız tekrar 4 ay uzuyor peki 3. Kere 4 aydan sonra e simden fiziksel sime geçebiliyor muyuz yani bugün telefonu alsam 16 ay sonra mi kayitsiz kullanim hakkım bitiyor.
Bildiğim kadarıyla e sim geçerli değil yurtdışı cihazlarda. Çift sim alıp 4 ay ilk slota 4 ay diğer slota takiyorsun

POLAT ALEMDAR_

80+ Silver
Özet geçebilecek var mı? Okumaya üşendim. Uzun zamandır aklımda olan bir cihazdı.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ve yurtdışı olayını anlatabilecek var mı?

montenegro98

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
395
İsim
burak karadağ
yurtdışı apple cihazlarda satın alınırken e sim destekli olması yeterli oluyor doğrumudur? ve bu yöntemin belirli bir tarihi varmıdır uzun süre boyunca devam eder mi? vs iphone 11 almayı düşünüyorum

şahin doğan

80+ Platinum
Anlattığın her şey doğru. 16 Ay sorunsuz kullanırsın.

Bildiğim kadarıyla e sim geçerli değil yurtdışı cihazlarda. Çift sim alıp 4 ay ilk slota 4 ay diğer slota takiyorsun
Hayır var E sim.

Özet geçebilecek var mı? Okumaya üşendim. Uzun zamandır aklımda olan bir cihazdı.

Ve yurtdışı olayını anlatabilecek var mı?
Cihaz soft insan telefonu. İOS olsun ama herhangi bir özelliğinden kısılmamış olsun, bataryası normal kullanımda bir günü çıkarsın, kamerası üzmesin, uzun ömürlü olsun cihazı. Herhangi bir yönüyle üzmez.

Yurtdışı olayı da şöyle:
Cihazı 4 ay fiziksel sim, 4 ay e sim ile kullanıyorsun ve yılın geri kalan 4 ayı telefon tablet gibi oluyor. Sim kartı taksanda okumuyor. Başka bir cihaza sim kartı takıp yanında taşıman gerekiyor.
Her yıl başı bu 8 aylık kullanım hakkın yenileniyor.

yurtdışı apple cihazlarda satın alınırken e sim destekli olması yeterli oluyor doğrumudur? ve bu yöntemin belirli bir tarihi varmıdır uzun süre boyunca devam eder mi? vs iphone 11 almayı düşünüyorum
Belirli bir tarihi yok. Bu cihazın kendi özelliği. Kalkmayacak yani.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,627
Üyeler
140,676
Son üye
cheetin
Top Bottom