Neler Yeni

İnceleme Vodafone 'RedBox' İnternet İncelemesi

TeknoPiyon

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,592
İsim
ArtiAnius
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji Haberleri

Edit: Aldığıma o kadar pişmanım ki 3 günlük kullanım için 190 TL para ödedim tamamen vodafone 3 günlük kullanıma 100 TL fatura çıkarttı 5.günde iptal etmek istedim siz 1 ayınızı kullanmış taahütün 2.ayındasınız diye 90 TL de para ücreti çıkarttılar modemi gönderdim 90 TL nin üstüne 120 TL de hat ücreti çıkarttılar onuda hat bende mi kaldıda ödiycem diyip itiraz ettim ödemedim
Neden RedBox tercih ettim: arkadaşlar redbox tercih etmemde ki 1. sebep oturduğum bölgedeki bütün portların dolu olması ve türktelekom ile iletişime geçtiğimde bana 6 ay ila 2 yıl arasında altyapı sağlayabilceklerini söylediler. İçimden yuh artık dedim ve alternatifleri araştırmaya başladım. ilk olarak sinop'ta arkadaşımın evinde kullanılan turkcell superbox ın fiyatlarına baktım ve dedimki 10mbps internet veriyolar kota koyuyolar 200tl istiyolar yuh cidden yuh napıcam napıcam derken türktelekom'un 'MAGNET' adı altında bir sim kartlı router sattığını buldum o'da 100 gb'a 99 TL 200 gb'a 129 TL ödemem gerektiğini öğrendim. Sonradan aklıma geldi ki bana ve aileme 200gb nasıl yetsin evde telefon tablet bilgisayar dahil 9 tane cihaz var ve video ve oyun çok fazla oynuyolar yetmez dedim.vodafone'un redbox adı altında sattıkları cihazı buldum 141 TL 15mbps dow 5mbps upload alıcağımı öğrendim ve benim için 15/5 benim için mükemmel bir internet 2 yıl TT kullandım 1 dow 0.2 upload alıyodum.

Kurulum Süreci:11 nisan 2021 de internet üzerinden başvurdum(13.40) başvurudan sonra 1 saat geçmeden vodafone dan aradılar ve başvuruyu onaylıyormusunuz diye soruldu evet dedim tc kimlik numarasının seri numarasını istediler ve kurulum ekibine yönlendirdiler.12 nisan 2021 olmuştu saat 12.40 gibi telefonuma teknofix den gelen mesajla randevuyu onaylıyormusunuz diye sordular evet dedim ve 1 gün geçmeden kapıma geldiler kurulum ekibi hızlıydı fakat sim aktivasyon hizmeti aşırı yavaştı sanırım sistem yavaştı bilmiyorum ama 20 dakika'da açabildiler. kurulum ekibi aşırı ilgili bu arada.

RedBox Kutu İçeriği:
Bana gelen Model ZTE MF225V Router olarak geldi
Kurulum ekibinden öğrendiğim bilgilere göre kurumsal firmalara gelen modem farklı bir modem geliyormuş.

Kutunun içinden:
-1modem/router (Çekim Gücü aşırı yüksek)
-1 adet power kablosu

-ortalama 1.5mt lik ethernet kablosu
-
1618304574648.png

1618304482276.png

1618304893345.png

1 Günlük deneme süresinde yaşadıklarım:
Sabah kalktım kapımda vodafone vardı kuruluma gelmişlerdi 09.20 de kapımdaydı ortalama müşteri hizmetlerinin bağlaması uzun sürdüğü için 20 dk lık bir gecikme yaşadım. Benim modemimde 15mbps sınırı olduğu için sadece 15 alıyorum 200gb lık kota lı paket kullanan arkadaşım var onun aldığı hızlar benim 6 katım yani 95 dowload 6 upload alıyor.

Hız Testi Sonuçlarım
Kurulumdan 1 dakika sonra upload düşüktü tam kurulumda upload 6 lara kadar yükselip 5 e sabitleniyor
1618305626000.png

Ağa 6 kişi bağlı 1 youtebe 3 canlı ders 1 de valorant güncellemesi yaparken ki internet
1618305835453.png

Arkadaşımın (200gb kotalı)

1618305582437.png

sözde Artıları:
-Evinde Altyapı olmayanlar için birebir sağlam destek diyebilirim.
-Başvuru sürecimden itibaren müşteri hizmetlerinden hanımefendi ve beyfendiler çok iyi iletişim kurdu (+/-). (sonrasında ilgi 0)
-Kurulum ekibindeki arkadaşlar baya cana yakın pozitif etki sağlıyolar (buna kanmayın dolandırılıyorsunuz
-Kurulum yapılmadan önce şebeke ölçülüp taahhüt öyle imzalanıyor
-Rakiplerine göre uygun fiyatlı (+/-)
- Taahütname de 500gb upload ve 500gb dowload geçerlerse sözleşme fesh edilir diyor siz ona takmayın

Eksileri:
-Altyapısı olan için alınmaz
-Rakiplerine göre uygun fiyatlı fakat biraz pahalı bence
-Ayın 11'inde sipariş edilen ürün fatura kesim tarihi 15 olduğu için 4 günlük ücrete 46 TL ödedim
-Müşteri hizmetlerine ulaşmak için biraz beyin yakmak gerekiyor
-İnternet sim kart ile bağlı olduğu için
Stabil değil anlık git gel yaşanabiliyor
-Aldığıma o kadar pişmanım ki 3 günlük kullanım için 190 TL para ödedim tamamen vodafone 3 günlük kullanıma 100 TL fatura çıkarttı 5.günde iptal etmek istedim siz 1 ayınızı kullanmış taahütün 2.ayındasınız diye 90 TL de para ücreti çıkarttılar modemi gönderdim 90 TL nin üstüne 120 TL de hat ücreti çıkarttılar onuda hat bende mi kaldıda ödiycem diyip itiraz ettim ödemedim

İncelememinde başında söylediğim gibi herhangi bir hatam sizlere karşı bir yaptığım kusurum varsa şimdiden affola.Ben karşılaştığım sorunlar dahil bir çok şeyi anlatmaya çalıştım altyapınız yoksa kesinlikle alınır.

Ekler

• 1618304456031.png
    1618304456031.png
    574.2 KB · Hit: 88
  • 1618304482914.png
    1618304482914.png
    446 KB · Hit: 131
Son düzenleme:

Rennes

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
12,140
İsim
Umut Dağ
Bu tarz extrem durumlarda Vodafone alınabilir, eğer kendi fiber altyapısı varsa öyle de alınabilir ama onun dışında alınmaması gereken bir firma. Rehbere gelecek olursak ortalama olmuş sonradan yapacağın düzeltmeler ile daha iyi yapabileceğini düşünüyorum, eline sağlık, internetin hayırlı olsun.

Laxerian

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,286
İsim
Çağan Şen
Öncelikle şunu söylemem gerekirse bu benim 2. inceleme/rehber im bu yüzden hatalarımın kusuruna bakmayın arkadaşlar.
Neden RedBox tercih ettim: arkadaşlar redbox tercih etmemde ki 1. sebep oturduğum bölgedeki bütün portların dolu olması ve türktelekom ile iletişime geçtiğimde bana 6 ay ila 2 yıl arasında altyapı sağlayabilceklerini söylediler. İçimden yuh artık dedim ve alternatifleri araştırmaya başladım. ilk olarak sinop'ta arkadaşımın evinde kullanılan turkcell superbox ın fiyatlarına baktım ve dedimki 10mbps internet veriyolar kota koyuyolar 200tl istiyolar yuh cidden yuh napıcam napıcam derken türktelekom'un 'MAGNET' adı altında bir sim kartlı router sattığını buldum o'da 100 gb'a 99 TL 200 gb'a 129 TL ödemem gerektiğini öğrendim. Sonradan aklıma geldi ki bana ve aileme 200gb nasıl yetsin evde telefon tablet bilgisayar dahil 9 tane cihaz var ve video ve oyun çok fazla oynuyolar yetmez dedim.vodafone'un redbox adı altında sattıkları cihazı buldum 141 TL 15mbps dow 5mbps upload alıcağımı öğrendim ve benim için 15/5 benim için mükemmel bir internet 2 yıl TT kullandım 1 dow 0.2 upload alıyodum.

Kurulum Süreci:11 nisan 2021 de internet üzerinden başvurdum(13.40) başvurudan sonra 1 saat geçmeden vodafone dan aradılar ve başvuruyu onaylıyormusunuz diye soruldu evet dedim tc kimlik numarasının seri numarasını istediler ve kurulum ekibine yönlendirdiler.12 nisan 2021 olmuştu saat 12.40 gibi telefonuma teknofix den gelen mesajla randevuyu onaylıyormusunuz diye sordular evet dedim ve 1 gün geçmeden kapıma geldiler kurulum ekibi hızlıydı fakat sim aktivasyon hizmeti aşırı yavaştı sanırım sistem yavaştı bilmiyorum ama 20 dakika'da açabildiler. kurulum ekibi aşırı ilgili bu arada.

RedBox Kutu İçeriği:
Bana gelen Model ZTE MF225V Router olarak geldi
Kurulum ekibinden öğrendiğim bilgilere göre kurumsal firmalara gelen modem farklı bir modem geliyormuş.

Kutunun içinden:
-1modem/router (Çekim Gücü aşırı yüksek)
-1 adet power kablosu

-ortalama 1.5mt lik ethernet kablosu
-Alıntıyı görüntüle

Alıntıyı görüntüle
Alıntıyı görüntüle

1 Günlük deneme süresinde yaşadıklarım:
Sabah kalktım kapımda vodafone vardı kuruluma gelmişlerdi 09.20 de kapımdaydı ortalama müşteri hizmetlerinin bağlaması uzun sürdüğü için 20 dk lık bir gecikme yaşadım. Benim modemimde 15mbps sınırı olduğu için sadece 15 alıyorum 200gb lık kota lı paket kullanan arkadaşım var onun aldığı hızlar benim 6 katım yani 95 dowload 6 upload alıyor.

Hız Testi Sonuçlarım
Kurulumdan 1 dakika sonra upload düşüktü tam kurulumda upload 6 lara kadar yükselip 5 e sabitleniyor
Alıntıyı görüntüle
Ağa 6 kişi bağlı 1 youtebe 3 canlı ders 1 de valorant güncellemesi yaparken ki internet
Alıntıyı görüntüle

Arkadaşımın (200gb kotalı)

Alıntıyı görüntüle

Artıları:
-Evinde Altyapı olmayanlar için birebir sağlam destek diyebilirim.
-Başvuru sürecimden itibaren müşteri hizmetlerinden hanımefendi ve beyfendiler çok iyi iletişim kurdu (+/-).
-Kurulum ekibindeki arkadaşlar baya cana yakın pozitif etki sağlıyolar
-Kurulum yapılmadan önce şebeke ölçülüp taahhüt öyle imzalanıyor
-Rakiplerine göre uygun fiyatlı (+/-)
- Taahütname de 500gb upload ve 500gb dowload geçerlerse sözleşme fesh edilir diyor siz ona takmayın

Eksileri:
-Altyapısı olan için alınmaz
-Rakiplerine göre uygun fiyatlı fakat biraz pahalı bence
-Ayın 11'inde sipariş edilen ürün fatura kesim tarihi 15 olduğu için 4 günlük ücrete 46 TL ödedim
-Müşteri hizmetlerine ulaşmak için biraz beyin yakmak gerekiyor
-İnternet sim kart ile bağlı olduğu için
Stabil değil anlık git gel yaşanabiliyor

İncelememinde başında söylediğim gibi herhangi bir hatam sizlere karşı bir yaptığım kusurum varsa şimdiden affola.Ben karşılaştığım sorunlar dahil bir çok şeyi anlatmaya çalıştım altyapınız yoksa kesinlikle alınır.

Şu anda bir hız testi dhaa yapıp atabilir misin

TeknoPiyon

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,592
İsim
ArtiAnius
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji Haberleri
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
hemen atıyım
Mesaj otomatik birleştirildi:

1618307795391.png

Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu tarz extrem durumlarda Vodafone alınabilir, eğer kendi fiber altyapısı varsa öyle de alınabilir ama onun dışında alınmaması gereken bir firma. Rehbere gelecek olursak ortalama olmuş sonradan yapacağın düzeltmeler ile daha iyi yapabileceğini düşünüyorum, eline sağlık, internetin hayırlı olsun.
aşırı extrem durumlar olmadığı sürece alınabilceğini düşünmediğim bir firma çünkü zor durumda kaldığımda alınır Türkcell 10mbps ye 200tl diyor çünkü

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
909,407
Üyeler
141,130
Son üye
beyazogluuu
Top Bottom