Neler Yeni

Çözüldü✓ VOK Si̇stem 80 Derece CPU Sicaklığı

tümen

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,958
İsim
tümen dağ

Furkanozr

80+ Silver
Usta arkadaşların da dediği gibi bu işlemcinin stok fanla yükte 65 derece olmasının imkanı yok
İ312100F bile yükte 76 oluyordu stok fanla bunun 80 olması normaldir . Test ettiğin arkadaşının işlemcisi ya sıkıntılı tam performansta çalışmıyor yada tam yüke sokamadınız .

Aaahmt

80+ Silver
her cpunun silikon kalıtesı farklı
bende stok fanla 81 görüyodum hep normal
65 derece oyun oynayıp risk almamak varken 80 derece oyun oynayıp hem işlemcinin daha fazla yorulmasına hem de birkaç bilirkişiye göre zarar vermesine ne gerek var ki hocam?
Benim bu konuyu açıp 10larca mesajımın özeti şudur; aynı mağazadan aynı sistemi aldığımız aynı oyunu aynı grafiklerde oynamamıza rağmen benim işlemci 80-81 derece arkadaşımın işlemcisi maksimum 65 derece.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Usta arkadaşların da dediği gibi bu işlemcinin stok fanla yükte 65 derece olmasının imkanı yok
İ312100F bile yükte 76 oluyordu stok fanla bunun 80 olması normaldir . Test ettiğin arkadaşının işlemcisi ya sıkıntılı tam performansta çalışmıyor yada tam yüke sokamadınız .
Tam yüke sokamamış olma ihtimalimiz nedir bilemiyorum fakat yaptığımız testte işlemci kullanımı %90 küsüratlıydı

Goatseb

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
411
İsim
Multi kasa Vettel
Sistemi göndermediysen passmark ile bir test yapsana.

DeveloperRedneck

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,350
İsim
Kürşat
Bence 65 alıyosa boost kapalıdır. Benim soğutucum daha kötüyken (stoktan bile kötüsünü gönderdiler muhtemelen) r5 3600 ile boost açıkken 92 gördüğümü bilirim, boost kapalıyken 15-20 derece belki daha fazla düşüyordu. Bunu söyledim arkadaşa 2 kez ama kafasına koyduğunu yapmak istemiş saygı duyarım.

Bu arada stok fan stok fan diyip duruyoruz da bana itopyadan hazır sistemle gelen fan Performax'tı. AMD'nin olsa belki daha iyi olurdu, bunu da bu konuda yorum yapan tüm arkadaşların bilmesinde fayda var diye düşünüyorum.

Aaahmt

80+ Silver
Tüh 😁neyse umarım sağ salim döner de hayrını görürsün artık ya.
Göndermedim abi vaz geçtim. yemin ederim Türkiye'de yaşamaktan nefret ediyorum sürekli arada kalıyorum benim neyime 15 bine sistem alıp oyun oynamak ya vallahi kafayı yicem

Goatseb

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
411
İsim
Multi kasa Vettel
Göndermedim abi vaz geçtim. yemin ederim Türkiye'de yaşamaktan nefret ediyorum sürekli arada kalıyorum benim neyime 15 bine sistem alıp oyun oynamak ya vallahi kafayı yicem
La sakin ol dediğim testi yap haber et bana

Goatseb

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
411
İsim
Multi kasa Vettel
Bu arada bende diğer arkadaşlara hak veriyorum. 5600ün yükte 65lerde kalması çok çok düşük ihtimal. Kutuplarda yaşıyor olman lazım. Muhtemelen o arkadaşların ya farklı bir değere bakıyor yada onlarda boost kapalı

p4memati

80+
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
274
İsim
Mehmet Can
Bende vok var. prime 95 de 65 derece cbp kapalı, cpb açık 85 derece. Yani normal aldığın sıcaklıklar.
Cbp ye bakar mısın açık mı kapalı mı diye? Önceden de yazmıştım.

Bios dan cbp yi kapatım dener misin?
Kendi kendine overclock yapıp sıcaklığı arttırıyor olabilir. Biraz performans kaybı olabilir, bilginiz olsun

furkangorur

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
924
İsim
Furkan Görür
Bu arada bende diğer arkadaşlara hak veriyorum. 5600ün yükte 65lerde kalması çok çok düşük ihtimal. Kutuplarda yaşıyor olman lazım. Muhtemelen o arkadaşların ya farklı bir değere bakıyor yada onlarda boost kapalı
Merhabalar hocam 65 alan benim. Hatta bir çok oyunda 61 i geçmiyorken sadece metronun rtx lere özel çıkardığı oyunda 65 oluyor. Ahmet benim arkadaş teamwierden bağlanıp baktı yani benim sıcaklık 61 stabil (days Gone, bf 2042, mafia defination) sadece metro da 65 oluyor. Yani yalan söylemiyoruz çünkü ekran dan beni izliyordu oyun oynarken
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bende vok var. prime 95 de 65 derece cbp kapalı, cpb açık 85 derece. Yani normal aldığın sıcaklıklar.
Cbp ye bakar mısın açık mı kapalı mı diye? Önceden de yazmıştım.
Nasıl bakacağım? Biostan sadece Ram arttırma yaptım ben 61 derece alıyor dediği kişi benim

Top Bottom