Neler Yeni

Çözüldü✓ VOK Si̇stem 80 Derece CPU Sicaklığı

abcdefg1234

80+ Silver
Dostum anlamadığın nokta arkadaşında Boost mode kapalıysa sadece Base Clock'ta çalışıyorsa bu yüzden o kadar fark olabilir. Bunu test etmeniz 3 dk falan sürer. İtopya uğraşsın diyosunuz ama siz daha çok uğraşacaksınız, kargoya yolla, servisi bekle geri gelsin ve üzülerek söylüyorum geri döndüğünde hiçbir değişim göremeyebilirsiniz.

Merhabalar hocam 65 alan benim. Hatta bir çok oyunda 61 i geçmiyorken sadece metronun rtx lere özel çıkardığı oyunda 65 oluyor. Ahmet benim arkadaş teamwierden bağlanıp baktı yani benim sıcaklık 61 stabil (days Gone, bf 2042, mafia defination) sadece metro da 65 oluyor. Yani yalan söylemiyoruz çünkü ekran dan beni izliyordu oyun oynarken
Mesaj otomatik birleştirildi:

Nasıl bakacağım? Biostan sadece Ram arttırma yaptım ben 61 derece alıyor dediği kişi benim
HWMonitör uygulamasını indir. P95 veya Cinebench R23 programlarında stress testi yaparken HWMonitör açık olsun. 5-10 dk stress testinden sonra HWMonitördeki CPU kısmını SS alıp atar mısın

p4memati

80+
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
274
İsim
Mehmet Can
BIOS'a girin. ilk ekranda Advanced Frequency Settings e girin. Oraya girdiğinizde Advanced CPU Settings olacak. Orada da Core Performance Boost olacak. Onu devre dışı bırakın, F10'a basıp kaydedin ve çıkın.

Goatseb

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
411
İsim
Multi kasa Vettel
Merhabalar hocam 65 alan benim. Hatta bir çok oyunda 61 i geçmiyorken sadece metronun rtx lere özel çıkardığı oyunda 65 oluyor. Ahmet benim arkadaş teamwierden bağlanıp baktı yani benim sıcaklık 61 stabil (days Gone, bf 2042, mafia defination) sadece metro da 65 oluyor. Yani yalan söylemiyoruz çünkü ekran dan beni izliyordu oyun oynarken

Nasıl bakacağım? Biostan sadece Ram arttırma yaptım ben 61 derece alıyor dediği kişi benim
Yalan söylediğini iddia etmedim, farklı bir değere baktığını ya da boost'un kapalı olma ihtimalini söyledim. Boost açık bir şekilde o değeri almak zor çünkü.

furkangorur

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
924
İsim
Furkan Görür
HWMonitör uygulamasını indir. P95 veya Cinebench R23 programlarında stress testi yaparken HWMonitör açık olsun. 5-10 dk stress testinden sonra HWMonitördeki CPU kısmını SS alıp atar mısın
5dk test yaptım coretemp uygulamasını kullandım. Siz 1 dakika açsa yeter demiştiniz 5 dakika 62 görüp 61e düştü sonra 59-61 arası oynadı.

Nasıl mümkün o zaman bu hocam

Yalan söylediğini iddia etmedim, farklı bir değere baktığını ya da boost'un kapalı olma ihtimalini söyledim. Boost açık bir şekilde o değeri almak zor çünkü.
vok friday 2 sistemi geldiği gibi sadece biostan ram mhz arttırdım hocam boost yapmadım

BIOS'a girin. ilk ekranda Advanced Frequency Settings e girin. Oraya girdiğinizde Advanced CPU Settings olacak. Orada da Core Performance Boost olacak. Onu devre dışı bırakın, F10'a basıp kaydedin ve çıkın.
bu otomatikte olması lazım kapatırsam ne olur?

ekte fotoğraf var 5 dakika ss aldıktan sonra 62 olup geri 59-61 e düştü

Ekler

• test 5 dk açık.png
    test 5 dk açık.png
    111.5 KB · Hit: 32

abcdefg1234

80+ Silver
5dk test yaptım coretemp uygulamasını kullandım. Siz 1 dakika açsa yeter demiştiniz 5 dakika 62 görüp 61e düştü sonra 59-61 arası oynadı.

vok friday 2 sistemi geldiği gibi sadece biostan ram mhz arttırdım hocam boost yapmadım
Turbo frekansınız kapalı , İşlemcinizin 4.45 Ghz de çalışması lazım normalde. Sıcaklığınız bu yüzden 60 derece :)

furkangorur

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
924
İsim
Furkan Görür
Turbo frekansınız kapalı , İşlemcinizin 4.45 Ghz de çalışması lazım normalde. Sıcaklığınız bu yüzden 60 derece :)
herhangi bir ayar yapmadım ahmette yapmadı aynı bios ayarları ile 3 gündür tw den o bana bağlanıyor ben ona.

ahmetin bi ghz sine bakalım biostan mı yapacaz? aynı testi mi indirsin

Goatseb

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
411
İsim
Multi kasa Vettel

bu otomatikte olması lazım kapatırsam ne olur?

ekte fotoğraf var 5 dakika ss aldıktan sonra 62 olup geri 59-61 e düştü
3.6Ghz de çalışıyor işlemcin boost moduna girmiyor. Muhtemelen Ahmetin işlemcisi boosta giriyor

furkangorur

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
924
İsim
Furkan Görür

Goatseb

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
411
İsim
Multi kasa Vettel
herhangi bir ayar yapmadım ahmette yapmadı aynı bios ayarları ile 3 gündür tw den o bana bağlanıyor ben ona.

ahmetin bi ghz sine bakalım biostan mı yapacaz? aynı testi mi indirsin
Aynı testi indirip aynı şekilde yapsın

furkangorur

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
924
İsim
Furkan Görür
3.6Ghz de çalışıyor işlemcin boost moduna girmiyor. Muhtemelen Ahmetin işlemcisi boosta giriyor
şimdi ahmet tw vercek ondada yapalım bi işlemci frekansı benimkiyle aynı çıkacak mı diye yazacam size

p4memati

80+
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
274
İsim
Mehmet Can
Çok az da olsa performans düşüşü olur fakat işlemci sıcaklığın düşer.
Oyunlarda hissetmezsin bile.

Aaahmt

80+ Silver

Ekler

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    17.7 KB · Hit: 30
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
991,472