Neler Yeni

Walpaper Engine Bu Kadar Fark Ettirmesi Normalmi?

"thorxium"

80+ Bronze
Merhaba,
Arkadaşlar ben walpaper engine yi harici ekran kartı ile çalıştırıyorum işlemcininki yetmiyo çünkü full ayarlara aldım ve sorunum da şu daha hiçbir oyunda böyle etki etmedi Forza Horizon 5 te (Walpaper Engine arka planda çalışıyo) Fps normalde 60-70 arası ilk girdiğimde öyle oluyo sonra nedense 70-90 arası oluyo zaman geçtikçe artıyo anlamadım bende, geri döneyim konuya.
Walpaper Engine açıkken fps direk 30-50 arası geziyo 43 fln oluyo sabit genelde anlamadım bu kadar fark etmesi normalmi acaba oyuna girdiğimde duraklatıyorum ama anlamadım bu kadar fark eder mi? yoksa bi soruy sorunmu var acaba .
(Altta ayarlarımı bıraktım.)

Ekler

• Ekran görüntüsü 2023-08-20 005842.png
    Ekran görüntüsü 2023-08-20 005842.png
    141.7 KB · Hit: 57
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Bahadır Koca
çok normal arka planda oynayan bir video var sürekli sen düşün bu yüzden fps düşüyor tavsiyem sağlam makinen yoksa kullanma

"thorxium"

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
çok normal arka planda oynayan bir video var sürekli sen düşün bu yüzden fps düşüyor tavsiyem sağlam makinen yoksa kullanma
Makinem sağlam ama arkada çalıştırmam saçma galiba çünkü duraklatınca düzeliyo ayarlarım extreme de mxaa 8x ama bu kdr fark ettirmesi saçma geldi
Saol kapatıcam arkada zaten artık.

SucukEkmek

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
999
İsim
Emre Kaan
Instagram
emrekaan.038
Kullanma bence, sistemin iyi de olsa boş yere yormaya gerek yok.

ahmetttt5

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
172
İsim
ahmetttt
Arkaplanda çalışmasınin bir mantığı yokki masaüstüne dönünce başlıyor zaten gereksiz sistemi yoruyor arkaplanda çalışması

Uğur Karabulut

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
172
İsim
Uğur Karabulut
Merhaba,
Arkadaşlar ben walpaper engine yi harici ekran kartı ile çalıştırıyorum işlemcininki yetmiyo çünkü full ayarlara aldım ve sorunum da şu daha hiçbir oyunda böyle etki etmedi Forza Horizon 5 te (Walpaper Engine arka planda çalışıyo) Fps normalde 60-70 arası ilk girdiğimde öyle oluyo sonra nedense 70-90 arası oluyo zaman geçtikçe artıyo anlamadım bende, geri döneyim konuya.
Walpaper Engine açıkken fps direk 30-50 arası geziyo 43 fln oluyo sabit genelde anlamadım bu kadar fark etmesi normalmi acaba oyuna girdiğimde duraklatıyorum ama anlamadım bu kadar fark eder mi? yoksa bi soruy sorunmu var acaba .
(Altta ayarlarımı bıraktım.)
Kaliteyi orta yap fps 15 yada 30 yap öyle dene bide

"thorxium"

80+ Bronze
Arkaplanda çalışmasınin bir mantığı yokki masaüstüne dönünce başlıyor zaten gereksiz sistemi yoruyor arkaplanda çalışması
İşte aslında Google gezerken bi anda masaüstü geçince geç geliyo biraz ondan öyle yapmıştım artık Forza girince duraklatıcam, zaten Forzada masaüstüne dönülmüyo.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kaliteyi orta yap fps 15 yada 30 yap öyle dene bide
Knk Arkada çalıştığı için öyle olmuş öyle düşürüncü güzel gözükmüyo duraklatıcam arkada artık ,aslında yaparım öyle ama Grafik ayarlarından ben Gpu seçtim Walpaper Engine için o yüzden böyle kullanıyorum zaten.
Cpu nunkine kasıyo nedense

Bor4

80+ Bronze
İşte aslında Google gezerken bi anda masaüstü geçince geç geliyo biraz ondan öyle yapmıştım artık Forza girince duraklatıcam, zaten Forzada masaüstüne dönülmüyo.

Knk Arkada çalıştığı için öyle olmuş öyle düşürüncü güzel gözükmüyo duraklatıcam arkada artık ,aslında yaparım öyle ama Grafik ayarlarından ben Gpu seçtim Walpaper Engine için o yüzden böyle kullanıyorum zaten.
Cpu nunkine kasıyo nedense
wallpaper enginede her ayar ultrada rdr2 de ultrada oynuyorum fps 60 üstü kart max 59 derece fps gram düşmüyor sıcaklıkta artmıyor sistem özelliklerin neler

"thorxium"

80+ Bronze
wallpaper enginede her ayar ultrada rdr2 de ultrada oynuyorum fps 60 üstü kart max 59 derece fps gram düşmüyor sıcaklıkta artmıyor sistem özelliklerin neler
Knk bende Rdr2 De 70-80 fps oynuyorum ultrada Walpaper Engine açıkken ama forzada sorun oluyo nedense
Dalgami geçiyosun almadım ?

Bor4

80+ Bronze
Knk bende Rdr2 De 70-80 fps oynuyorum ultrada Walpaper Engine açıkken ama forzada sorun oluyo nedense
Dalgami geçiyosun almadım ?
Neden dalga geçeyim bende olmuyor dedim wallpaper engineda açık

Bor4

80+ Bronze
59 derece dedin ya ondan dedim oyun açıkken bende boşta 60 derece oluyo da
O yazdığına bakmadım bile sadece sıcaklığa etki etmiyor yorucu oyunda ultrada 59 wallpaper engine açıkkende 59 derece dedim

"thorxium"

80+ Bronze
Neden dalga geçeyim bende olmuyor dedim wallpaper engineda açık
Benimde fps artıyo anlamadım bi şekilde forzada ilk giridğimde 60-70 arası oluyo 45dk fln sonra yavaş yavaş 70-80 arası oluyo

O yazdığına bakmadım bile sadece sıcaklığa etki etmiyor yorucu oyunda ultrada 59 wallpaper engine açıkkende 59 derece dedim
Anlamadım işte bende sadece forzada oluyodu, artık ztn duraklatıcam forza girince zaten

Top Bottom